30.04.2018, 16:00 | czytano: 2541

Ratownicy górscy i wodni dostaną dodatkowe pieniądze na swoją działalność

arch. podhale24
Decyzją zarządu województwa małopolskiego 15 jednostek ratownictwa górskiego i wodnego otrzymało dotacje o łącznej wartości pół miliona złotych.
- Cieszę się, że po raz kolejny możemy wesprzeć ratowników wodnych i górskich. Przyznane pieniądze ratownicy będą mogli wykorzystać m.in. na prowadzenie akcji ratowniczych, zakup sprzętu oraz szkolenia potrzebne do codziennej pracy. Dzięki temu jeszcze skuteczniej będą mogli dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Małopolski oraz turystów przebywających w górach i nad wodą - mówi wicemarszałek Stanisław Sorys.
Do ratowników pełniących swoją służbę w górach trafi 310 tys. zł, z czego: po 100 tys. zł otrzymają grupy: krynicka i podhalańska GOPR. Dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł trafi do Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W sumie ratownikom wodnym przyznano 190 tys. zł, z czego 35 tys. zł odbiorą ratownicy z gorlickiego WOPR, Fundacja Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych otrzyma 15 tys. zł, a 10 tys. zł trafi do do Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

opr.s/
komentarze
Śliczny30.04.2018, 21:37
Kropla w morzu,bo jest teraz kogo ratować(,,naddżwiękowców,, czyny a myślenie daleko,daleko z tyłu).Dobre dla NICH, RATOWNIKÓW i to ( będą mieli na krople na uspokojenie)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl