01.06.2018, 09:40 | czytano: 2499

Nowa sala gimnastyczna w "górnym liceum" jeszcze w tym roku

Arch. Podhale24.pl
Starostwo Powiatowe w Nowym Targu rozstrzygnęło przetarg na dokończenie budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. ks. prof. J. Tischnera w Rabce-Zdroju, czyli w tzw. "górnym liceum".
Pierwszy etap budowy zakończył się jesienią ub. r. Powstała sala w stanie surowym otwartym. Koszt prac wyniósł 3,4 mln zł. Teraz przed powiatem drugi etap inwestycji polegający na wykończeniu budynku, w którym obok sali sportowej znajdą się również pomieszczenia dydaktyczne i podziemny parking.
Powiat w ostatnich dniach wyłonił firmę, które wykończy obiekt, wykona roboty instalacyjne i zagospodaruje teren wraz z dostosowaniem budynku istniejącego do wymogów przeciwpożarowych. Pieniądze na ten cel powiatowi udało się pozyskać m.in. z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej - Edycja 2016 z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Przetarg wygrało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Duda” z Łostówki i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Beskid” z Mszany Dolnej. Koszt robót wyniesie 4 miliony 690 000 tys. zł.

Roboty mają potrwać do grudnia tego roku.

r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl