12.06.2018, 11:40 | czytano: 5808

Kamil Stoch Honorowym Obywatelem Zakopanego (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Rada Miasta w Zakopanem, podczas uroczystej sesji z udziałem Mistrza Olimpijskiego Kamila Stocha i jego żony Ewy Bilan-Stoch, nadała sportowcowi z Zębu tytuł Honorowego Obywatela Miasta.
Przed podęciem uchwały zebrani obejrzeli film pokazujący największe sukcesy mistrza z Zębu. - Te tłumy na Wielkiej Krokwi tworzą historię Zakopanego - podkreślił przewodniczący Rady Miasta w Zakopanem Jan Gluc.
W uzasadnieniu uchwały podkreślano, że to sportowiec przywiązany do tradycyjnych wartości. Na pierwszy miejscu stawia rodzinę, wiarę w Boga i ciężką pracę.

Tytuł Honorowego Obywatela Zakopanego przyznany mu został za wybitne osiągnięcia sportowe, promocję miasta, skromność i postawę godną naśladowania.

Największymi sukcesami Kamila Stocha są trzy indywidualne złote medale igrzysk olimpijskich, tytuły mistrza świata indywidualnie i w drużynie, zwycięstwa w Pucharze Świata i Turnieju Czterech Skoczni. To stawia go w gronie najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii.

r/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
cessna13.06.2018, 16:55
Powiem prawie jak Beata Sz.,bo się należy.W tym jedynym przypadku NALEŻY się MU !!!!!!
k do kb13.06.2018, 13:21
Co mnie w ogóle obchodzi jakiś Stoch? Nie interesuje się sportem i mam do niego podejście typowe rzymskie. Jest arena ,gladiator i pokaz który ma ucieszyć tłumy. Wszystko. Nic mnie nie obchodzi jego rodzina ,wyznanie kot,pies miejsce do spania i inne niusy w chińskich kapciach z włoską metką. Przyjmij do wiadomości że żadnym wzorem ten człowiek dla mnie nie jest a to czy jest wierzący czy nie jest mi zupełnie obojętne. Paranoja jakaś . ze swoją czapką możesz robić co chcesz,z czyszczeniem butów włącznie.
kb13.06.2018, 09:55
Komentarze jak zwykle w podhale24 pełne zawiści,niesprawiedliwych ocen.Kamil Stoch to Wielki sportowiec z osiągnięciami jak dotąd największymi w historii zimowych sportów.Nie narzuca się ale jak go zapraszają to nie odmawia.Jest również wzorem jako człowiek, jako Polak i jako człowiek wierzący.Czapki z głów.
?13.06.2018, 08:55
A to Stoch ma żonę? Nie wiedziałem.
alik12.06.2018, 23:29
Kiedyś Gm. Szaflary Rutkowskiego gloryfikowała . Byłem przeciwny mały p.. ./ I stało się tak jak przewidziałem. Nie Chwalmy Słońca Przed Zachodem.
Monika co ma cyce jak Donice12.06.2018, 21:48
PODNIECACIE SIE nie potrzebnie Podhalanin ma racje

Ja tam zawsze patrze co kto zarobił ciężko praco .

Mam wielu kolegów co wiecej zarobili a nie nadali im obywatelskwa
Jontek.12.06.2018, 21:01
Lubię gościa, naprawdę.
Za jego osiągnięcia, pełen szacun.
Ale mam już serdecznie dosyć, jak władze i media skutecznie starają się uprzykrzyć nam jego osobę.
Niedługo jak otworzę szafę to obok Majdanów i Lewandowskich wyskoczy jeszcze Stoch.
Może jeszcze niech zrobią banknoty o nominale 1000PLN z podobizną Stocha.
Podhalanin12.06.2018, 18:28
U nas w kraju to tylko honorowi obywatele..i gwiazdy sportu...Śmiech ... a co niby ten Stoch zrobił dla kraju...to że sławny i tyle...co zyskał zwykły obywatel...tyle co Polska czyli wielkie zero...podniecają sie jak małe dzieci...
PiterQ12.06.2018, 12:38
Jak pisałem przy okazji nadania ulicy jego imienia w Zębie - trochę młodo. Czemu Wojciechowi Fortunie nie nadali obywatelstwa?
...12.06.2018, 12:34
Zakopane nie ma żadnych sukcesów sportowych to podpina się pod sportowców z innych miejscowości. Taka zimowa stolica polski ale ani wyciągów, jedna skocznia i zero sportowców z sukcesami.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl