21.06.2018, 18:30 | czytano: 8431

Zebrali dla Jana Klaga blisko 30 tysięcy złotych (zdjęcia)

NOWY TARG. Dużym sukcesem okazał się koncert charytatywny, który odbył się w restauracji Czarna Owca na rzecz nowotarskiego urzędnika Jana Klaga. Koncert zorganizowany przez Stowarzyszenie Motocyklowe Zbóje z Gór Podhale, podczas którego zbierano pieniądze na jego rehabilitację, przyniósł blisko 30 tysięcy złotych.
W środę wieczorem w restauracji Czarna Owca na Nowej Targowicy zebrali się znajomi, przyjaciele, koledzy i cała rzesza ludzi, którzy chcieli wspomóc Jana Klaga, znaną i lubianą w Nowym Targu postać.
Na scenie wystąpiły gwiazdy nowotarskiej i podhalańskiej sceny muzycznej. Na sam początek zaprezentował się duet Magda & Bogusław Ćwiertniowie, następnie Beti&Bobass z gościnnym występem wokalistki Magdy Ćwiertni. Koncert dali Kumple Janosika oraz Ahaju Fusion Bolivia, dalej zagrały zespoły C.D.N. i Parzenica, a na zakończenie wystąpił raper, wokalista, beatboxer w jednej osobie, czyli Kudłaty Sound System. Całą imprezę prowadził Dj Łysy Piotr Chrobak.

Publiczność chętnie wrzucała datki do skrzynki, a kto chciał mógł napisać też kilka słów otuchy dla Jana Klaga. Przekąski dla obecnych ufundowała restauracja Czarna Owca, a Grupa Motocyklowa Pasja i Wiara przekazała na licytację ręcznie robiony zegar.

Jan Klag to nowotarski geodeta i wieloletni urzędnik Urzędu Miasta w Nowym Targu. Jesienią ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu na zakopiance w Lubniu. Jego stan poprawia się, ale wymaga jeszcze dużo kosztownej rehabilitacji. To właśnie na nią były zbierane wczoraj pieniądze.

Każdy, kto chciałby wesprzeć tę inicjatywę, będzie mógł to zrobić niebawem, bowiem organizatorzy zbiórki planują uruchomić skarbonkę internetową. Jak tylko to zrobią, będziemy o tym informować.

red/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nel24.06.2018, 13:29
@ przyjaciel... Proszę się nie oburzac ponieważ to środek tygodnia i nie każdy do radę, myślę że uruchomiona zostanie skarbonka to pieniązki część osób przeleje
przyjaciel Janka Klaga23.06.2018, 10:22
Urząd Miasta Nowy Targ - daliście plamę na całej linii, wstyd i obciach !
Grace22.06.2018, 12:13
Wszyscy zauważyli brak burmistrza Watychy, który jest pracodawcą Jasia. Przyszli natomiast byli burmistrzowie i wsparli swojego dawnego pracownika i kolegę.
Obserwator22.06.2018, 06:14
Pani Klagowa i jej mąż to wspaniały duet. Pozdrowienia
kolarzyk21.06.2018, 20:58
To ile osób przyszło i wsparło go wczoraj tylko pokazuje i podkreśla słowa napisane w artykule jak bardzo "znaną i LUBIANĄ postacią w Nowym Targu jest Pan Jan. Kto go zna wie że jego po prostu nie da się nie lubić! Trzymamy kciuki!
STAŚ21.06.2018, 19:48
Oby, to Gościowi Jasiowi, pomogło !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl