22.06.2018, 14:35 | czytano: 4108

Gabaryty pod blokami oczekują na odbiór

NOWY TARG. Mieszkańcy spółdzielni niecierpliwią się, że odpady wielkogabarytowe piętrzą się od prawie tygodnia pod blokami. Spółdzielnia uspokaja, że wszystko jest w porządku.
Zdjęcia gabarytów otrzymaliśmy wczoraj od mieszkańców z adnotacją, że zalegają od zeszłego piątku. - Odpady wielkogabarytowe umieszczone obok śmietników na terenach Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Targu wywożone są przez firmę P.U.K. EMPOL Sp. z o.o. w każdy piątek, zgodnie z ustalonym harmonogramem. W dniu dzisiejszym tj. 22 czerwca odpady wielkogabarytowe także są odbierane - uspokaja prezes spółdzielni Piotr Paluszek.


r/
zobacz także
komentarze
nie ormowiec24.06.2018, 09:03
Brawo precz z komuna pięknie to wyjaśniłeś temu głąbowi, niby prawdziwemu nowotarżaninowi, raczej nowotworowi, nic dodać nic ująć. Z niego taki nowotarżanin jak z Bolka Wałęsy bochater ( specjalnie napisane przez ch) narodowy.
precz z komuna23.06.2018, 17:03
A ja sie nie zgodze z osobą pod nickiem "Prawdziwy Nowotarżanin". Zmiany są, ale na lepsze. Ludzie zaczynają sie wreszcie interesować swoim otoczeniem, zanika tak wychwalany przez Ciebie "tumiwisizm" i odwracanie oczu na nieprawidłowości. Bo przecież to najłatwiej - udać, że sie nic nie widzi. Tak wygodnie. Tymczasem, jeśli my, mieszkańcy, płacimy za wywóz śmieci na przykład, to żadną "roszczeniowością" nie jest oczekiwanie na wykonanie opłaconej usługi. Jest to normalne zachowanie w krajach kapitalistycznych. Płacę za coś - więc wymagam wykonania. Na warunkach, jakie zostały uzgodnione, czyli np. w danym dniu. Tymczasem dzisiaj wciąż śmieci leża przy niektórych śmietnikach. Będą tak leżeć co najmniej do poniedziałku, bo jest już weekend. No to czy usługa, która miała byc wykonana w piątek, została wykonana jak należy? Niektórzy to widzę tęsknią za komuną i związanym z nią dziadostwem. I postawą "czy się stoi, czy się leży, 2 tysiące sie należy". I boli go, że ktoś w obecnych czasach wymaga wykonywania swoich obowiązków. A ja popieram młodych i ciesze sie, ze stare komuchy wymrą. I ktoś wreszcie będzie wymagał wykonania pracy, za którą ktoś inny przecież dostaje wynagrodzenie. A nie odwracał oczy od problemów, bo tak wygodniej, zasłaniając sie przy tym idiotycznym powiedzonkiem "bo ja nie jestem konfidentem", co jest żałosne po prostu (ktoś tu najwyraźniej nie wie co znaczy słowo "konfident", a raczej co znaczyło w poprzednim ustroju, bo nie szafowałby nim tak bezmyslnie).
Okularnik23.06.2018, 16:09
Ms widać, że skrótem to chyba ty chodzisz :) samochód stoi na miejscu parkingowym, tylko kostkę zasłania trawa z tej perspektywy :)
Prawdziwy Nowotażanin23.06.2018, 11:01
Hehe ruszyło. I bardzo dobrze, taki był zamiar. Chodzi o zwrócenie uwagi na to co zaczyna się dziać. Wszechobecna pretensja i roszczeniowość, zero zrozumienia dla pracy innych jaka kolwiek ona jest. To to nie jest to miasto co kiedyś. Starsi wymierają a młodzi mają podejście "mi się należy"
Ze wsi do...23.06.2018, 09:39
...prawdziwy nowotażanin. Wielkomiastowy...zanim cokolwiek skomentujesz i napiszesz, uszanuj nasz piękny jezyk ojczysty i sięgnij po słownik języka polskiego; (wkoło - nie w koło, jakichś - nie jakiś, o znakach interpunkcyjnych nie wspomnę...)
Mieszkaniec bloków22.06.2018, 23:18
No ale przecież gabaryty zabrano dzisiaj. To o co to halo ?
MS22.06.2018, 22:18
Przeciez te smieci tam nawet pasuja. Prosze popatrzec na ten piekny BLOK na ta blaszana bude, na wydeptana sciezke przez trawe (skrot) no i ten samochod na trawie zaparkowany.
blośka22.06.2018, 21:36
A ja tam widziałam, jak se ludzie brali stolik spod smietnika. Specjalnie nawet autem po niego przyjechali :-) To czasem sie jeszcze komus cos przyda. Tak że jak dla mnie to niech sobie stoi nawet i kolejny tydzień, a chociaz dzieki temu trochu mniej smieci bedzie i bardziej ekologicznie, bo zamiast na śmieci, to ktos jeszcze bedzie używać :-) No chyba, ze do palenia biorą takie drewniane przedmioty, ale mam nadzieje, ze nie, bo to przecież zawiera kleje, lakiery, to takich rzeczy nie mozna palic, bo są rakotwórcze.
Prawdziwy Nowotażanin22.06.2018, 20:01
Co się w tym mieście porobiło, sami konfidenci tylko zdjecia i skargi. A może tak odpady wystawiane są cały dzień a firma jeździ od rana. Logiczne jest że nie będą jeździć w koło. Wstyd mi za to miasto, nasprowadzało się jakiś dziwnych ludzi ze wsi i wielkomiastowych udają.
szewc dratewka22.06.2018, 18:06
Co ten prezio fanzoli, w ubiegły piątek nie zbierali, a dziś tak samo nie, chyba że będą zbierać w nocy. Ha, ha. Druga sprawa to jest podrzucanie wszelkiego rodzaju śmieci, takich jak meble, opony, sprzęt rtv i agd, roślinne itp przez właścicieli domów jednorodzinnych pod boksy blokowe. I tu jest pole do POPISu dla prezesa spółdzielni i burmistrza, aby to ukrucić
Monika co ma cyce jak Donice22.06.2018, 17:12
Przecież niektóre czyste deski można ekologicznie w piecu spalić
co to sie porobilo w tym NT nic nie walćzo ze smogiem tylko weglem i weglem zatruwajo srodowisko nasze :( a deski zbierajo cyganie z krosnicy i palo se nimi
driver22.06.2018, 14:58
Bangladesz?:(
Zobacz pełną wersję podhale24.pl