10.07.2018, 13:50 | czytano: 5155

Zmiany na liniach autobusowych MZK. Kursy na os. Gazdy ponownie zawieszone

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Miejski Zakłada Komunikacji wprowadził zmiany na trzech liniach. Mieszkańcom najbardziej nie podoba się ponownie zawieszenie kursów na os. Gazdy.
Na linii nr 9, poniedziałek - piątek, kurs z godz. 19.31 z przystanku Szaflarska CPN do Grel został skrócony do przystanku Rynek, kurs z godz. 19.50 z przystanku Grel do Szaflarska CPN został zawieszony, podobnie jak kurs z godz. 20.12 z przystanku Szaflarska CPN do Rynku.
Na linii nr 9 - sobota - kursy od godz. 15.22 do godz. 17.58 zostały zawieszone. Ponownie zawieszona została cała linia autobusowa nr 12 Wojska Polskiego - os. Gazdy - Wojska Polskiego.

O zmiany próbowaliśmy zapytać dyrektora MZK Krzysztofa Antosa, a potem burmistrza Grzegorza Watychę, ale nie otrzymaliśmy komentarza. Sprawę komentują natomiast nasi czytelnicy. "Kontaktowałam się w tej sprawie z dyrektorem MZK, który twierdzi, że niema kierowców i pieniędzy. Gdyby urząd miasta dołożył pieniądze, to by się zastanowił. Kierowcy zaś twierdza, że zostają zwolnieni, bo dla dyrektora MZK linia ta przestaje być opłacalna. Rozmawiałam z kilkoma starszymi ludźmi, samotnymi i schorowanym z os. Gazdy i ul.Wojska Polskiego, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą pokonać dużego odcinka drogi. Autobusem tym dojeżdżali głównie do lekarza na szpital. W tej chwili dojście do głównej ulicy jest dla nich dużym problemem. Dyrektor MZK odsyła tych ludzi do opieki społecznej, ale oni chcą tylko autobus" - napisała w liście do redakcji pani Bożena.

Linia nr 12 została przywrócona w lutym tego roku po kilkumiesięcznej przerwie. Była zawieszona od listopada ub. r., bo miała najgorszą frekwencję. O jej przywrócenie apelowali mieszkańcy i radni.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Bobo12.07.2018, 20:57
Linia 12 jest nieopłacalna dla MZK to fakt bo jeżdżą nią ludzie starzy i chorzy. Większość pacjentów przychodni na Wojska Polskiego to ludzie z Gazdy, Zadziału, Buflaku i Marfwianej Góry.Według "Nowego" MZK to nie jest instytucja charytatywna, dlatego jest dotowana przez UM. Gdybym nie znała Pana Antosa to pomyślałabym, że chciał zrobić lwią przysługę Panu Watysze. Nic bowiem tak nie szkodzi jak szeptana negatywna opinia, a tylko taką się słyszy na trasie 12, a zwłaszcza na Wojska Polskiego pod przychodnią./.../
obserwator11.07.2018, 13:07
Do Ala
Już nie długo i Ty staniesz się starszą osobą i ciekawe czy zrezygnujesz z tych przywilejów.
do Aaaa11.07.2018, 09:45
Aaaaa. Oczywiście masz rację. Ogromne pieniądze zarabiają ci co na górze . Cala reszta niewolników ma klepać biedę.
Jaga10.07.2018, 22:57
Dyrektorem mzk powinien zostać młody operatywny człowiek, który ma jakąś wizję działalności usługowej a nie politykę zachowawczą i konserwatywną. Miasto się rozwija, poszerza granice.Potrzeby komunikacyjne rosną. Trzeba za tym nadążać i bić się o pieniądze.Nie wystarczy zza biurka zarządzać. Zwłaszcza jak się samemu jeździ samochodem.
icek10.07.2018, 21:26
dyrektora to już grzeje on ma juz inną posadę i ma to głęboko
kg10.07.2018, 20:44
W każdym normalnym mieście jest komunikacja miejska i mimo że frekwencja w autobusach nie jest zaskakująco wysoka jakoś trwają. Byliśmy w ub. roku w Toruniu i tam już od 65. roku życia jeździ się ze 100% ulgą. Jakoś dają radę. Może bardziej racjonalnie gospodarują wspólnymi pieniędzmi. U nas wciąż jakieś nieudane projekty, to te kawiarenki, potem konieczność wymiany dachów i pewno wiele podobnych. Nie jest łatwo być dobrym gospodarzem.
Kierowca10.07.2018, 20:37
Za takie pieniadze co zarabiaja kierowcy w mzk to lepiej do biedronki isc!!! Wielu kierowcow chcac zwiekszyc zarobki dorabiaja w szwagropolu!!! Jezdza tylko tacy co byle by do emerytury albo maja jakas fuch, a mzk tylko dla swiadczen...
WiTek10.07.2018, 19:48
@jo, autobus 12m nie zmieści się na os.Gazdy
Ala10.07.2018, 18:16
Nie dziwię się, że nie jest opłacalna skoro emeryci mają zniżkę, a osoby starsze nie muszą mieć biletu, a niestety ci jeżdżą najwięcej.
Tadeusz10.07.2018, 17:16
Nie rozumiem całej tej polityki w radio i telewizji trąbią jak to trzeba spowodować aby mieszkańcy przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej bo mniej samochodów , mniej spalin , mniej hałasu , już we wrześniu dzień bez samochodów a zwykły człowiek nie zawsze może skorzystać bo jak trzeba jechać do pracy to poza swoim samochodem i rowerem nie ma nic .Rozkłady tak dobrane że kiedy jedzie autobus lub pociąg to w takich godzinach gzie kilku chętnych do skorzystania no i jak ma to być wszystko rentowne . Należało by mieć jakąś dalekowzroczną wizje rozwiązania takich spraw .
Anty Bolek10.07.2018, 16:42
Co na to radny Łapsa.
jo10.07.2018, 16:21
Starczyłoby podciągnąć "4" pod os. Gazdy.
Aaa10.07.2018, 16:02
Nic dziwnego ze nie ma kierowców bo za takie pieniądze i za taką odpowiedzialność nie będzie pracował za najniższą średnią krajową
do Nowy10.07.2018, 16:02
skoro nie ma pieniedzy dla starych schorowanych ludzi i tych co ich nie stać na taksówki to może by ich należało poszukać? Przypomina mi sie przetarg na kawiarenki w rynku i odrzucenie przedsiębiorcy który proponował znacznie wyższą kwotę za dzierżawę od tej którą wybrało miasto. Nowy ty jesteś zupełnie oderwany od rzeczywistości. Jak byś miał przed domem przystanek autobusowy to dopiero byś miał powód do narzekań. Żule ,piwsko,puszki,butelki i inne atrakcje. I ciekawa jestem kto to ma dawać tym emerytom na taksówki? Burmistrz czy Antos? Weź uściślij bo co niektórzy pewnie chcieli by wiedzieć.
Nowy10.07.2018, 14:38
Niepopularna opinia: jeżeli linia jest nieopłacalna to się ją likwiduje. Też bym chciał mieć linię pod domem, ale MZK to nie instytucja charytatywna. Rozumiem problem ludzi starszych, ale taniej wyjdzie dać im na taksówkę niż utrzymywać autobus.
baciok@10.07.2018, 14:18
Idąć takim tokiem myślenia. Należy zamknąć wszystkie biblioteki, domy kultury bo przynosza straty i trzeba je dotować. Miasto ma jakąś rolę służebną wobec mieszkańców. Nie każdy mieszkaniec a szczególnie starszy ma samochód.
Panie i Panowie władza zastanówcie się ile bezsensownych kosztownych projektów było zrobione w NT. Może trzeba tak robić żeby minimum tych linii autobusowych utrzymać. To jest moje zdanie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl