11.07.2018, 14:20 | czytano: 5096

Nowy Targ: po pożarze w oczyszczalni ścieki dostały się do Dunajca

Krakowski Zarząd Gospodarki Wodnej potwierdza informację, iż skutkiem awarii do jakiej doszło w nowotarskiej oczyszczali ścieków, do Dunajca przedostały się nieoczyszczone ścieki.
Pożar jaki wybuchł wczoraj na terenie oczyszczalni zniszczył rozdzielnie. Z powodu braku zasilania do rzeki przedostały się surowe i nieoczyszczone ścieki.
Z informacji Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu wynika, że z Zakopanego sprowadzony został generator prądu, co służyć ma ustabilizowaniu sytuacji.

- Dziś oczyszczalnia działa w oparciu o zasilanie awaryjne, z agregatu. Taki stan rzeczy będzie trwał do czasu odbudowy spalonej rozdzielni. Rozważana jest też możliwość wykorzystania rozdzielni mobilnej, która w miejsce agregatu prądotwórczego pozwoli wykorzystać zasilanie z sieci. Posadowienie i wpięcie do sieci tej rozdzielni zajęłoby 2-3 tygodni - informuje Konrad Myślik, rzecznik prasowy krakowskiego oddziału RZGW.

Obecnie oczyszczalnia działa, choć proces technologiczny wymagał czasowej zmiany.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
heavy metal z NT12.07.2018, 08:29
wedkarz z wieloletnim sterzem cdn...... z tego jak piszesz wnoskuję , że wędkarstwo pochłonęło Cię bez reszty bo nieskończyłeś nawet podstawówki
Marsjanin11.07.2018, 22:35
Oczyszczalnia podlega pod urząd miasta. Proszę zobaczyć ile etatów natworzono w ostatnich latach, ile blond (mentalnie) laluń znalazło mannę. Zwolnić bezproduktywnych, markujących pracę i aroganckich urzędasów i urzędaski, to wnet znajdą się oszczędności i będzie można dofinansować oczyszczalnię. P.S. Nowy Targ ma zdaje się 21 radnych, /.../*Tylko brzuchy im się otłuszczają, a jak rządzą to widać... Proponuję by radnych było 6 i dostawali 500zł miesięcznie wynagrodzenia zależne od efektów pracy. W przypadku złych efektów - dopłacają z własnej kieszeni za awarie, szkody, itp.

Proszę sprawdzić wysokość diet przysługującym radnym i nie pisać bzdur. Moderator.
Agnieszka11.07.2018, 19:30
Oczyszczalnia bez dodatkowych zabezpieczeń?!
"z Zakopanego sprowadzony został generator prądu" Biedaki nie mają swojego?
Ktoś powinien za to odpowiedzieć!!!
wedkarz z wieloletnim sterzem cdn......11.07.2018, 17:30
zlikwidować pzw nowy sacz czy wy cos robicie tylko zbieracie opłaty kontrole smiech na sali i czysta blazenada tylko przylepiacie się do krakusów jak cos zarybiaj wylegarnia w lopusznej w kilku małych zbiornikach znikoma ilość ryb wy zarybiacie krew mnie zaleje czyja to jest wlasnosc ile zarabia prezes proszę odpisac zajmiemy się tym cdn... niebawem
alik11.07.2018, 16:46
Jak to. Taka oczyszczalnia ścieków i nie posiadała awaryjnego zasilania w postaci odpowiedniej mocy agregatu prądotwórczego.

Kierownictwo winno pokryć szkody finansowe z własnej kieszeni, oraz dyscyplinarnie zwolnieni!
Wędkarz11.07.2018, 14:42
G*** działa, byłem na rybach godzinę temu i szedł syf.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl