30.07.2018, 14:30 | czytano: 11505

Sprawcy napadu na właściciela kantoru nadal na wolności

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Bandyci, którzy w czwartek nad ranem napadli w domu na właściciela kantoru w Rynku i okradli go z pieniędzy, nadal pozostają na wolności. O samym napadzie nadal niewiele wiadomo.
Zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu Krzysztof Bryniarski mówi, powtarzając za policją, że szczegóły dotyczące zdarzenia nie będą na razie ujawniane z uwago na dobro śledztwa. Ogólnie, jak dodaje, miało ono taki przebieg jak opisywały to media.
Przypomnimy, iż w piątek informowaliśmy, że sprawcy napadli na właściciela kantoru w jego domu, skuli jego i jego żonę kajdankami, a następnie pojechali do kantoru w Rynku i ukradli z niego pieniądze w obcej walucie. Potem ślad po nich zaginął. Nie wiadomo, ile pieniędzy ukradli, bo prokuratura odmawia udzielenia informacji na ten temat.

- Trwa analiza całego zdarzenia pod kątem karno-prawnym - informuje lakonicznie prokurator Bryniarski. Oznacza to, że prokuratura, która wszczęła śledztwo w tej sprawie, zdecyduje dziś lub jutro jak zakwalifikować napad, czy jako zwykły rozbój, czy rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ta druga ewentualność, o której mówi prokurator - oznacza, że sprawcy mogli w czasie napadu grozić właścicielowi kantoru bronią lub np. nożem.

Decyzja w sprawie dalszych losów śledztwa ma zapaść we wtorek.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
haha31.07.2018, 18:48
Wojtek20:20, 30 lipca 2018
Brak Straży Miejskiej. Gdyby była, wiele by wszystko było jaśniejsze.

Chyba naćpałeś się! Oni nic nie robili!
łochroniarz31.07.2018, 14:05
powinna tam stać ochrona !!! Zaccop jest bardzo blisko !
@31.07.2018, 09:34
Anty_Lewak. No to nic prostszego jak wyjąć z banku gotówkę /oczywiście mieć na to pokwitowanie/ załóżmy milion. Potem włożyć do sejfu oczywiście w pełnym monitoringu i w pełnym monitoringu jakiś dres to mu wyciągnie. No takie tam gdybanie ale z jednego miliona teoretycznie są dwa. Tak czy nie? I żeby tu była jasność do nikogo nie piję i nie obrażam zastanawiam się tylko czy monitoring służy do złapania sprawców czy nagromadzenia dowodów do wypłaty odszkodowań z tytułu napaści???
Monika co ma cyce jak Donice30.07.2018, 23:03
Proponowała bym we wrzesniu pokrecic sie kolo przedszkola , na pewno kilku z nich jak nie wszyscy bedzie rozpoczynać nauke w zerówce .A jak są nagrania z kamer to rozpoznanie ich bedzie kwestią czasu .
Wojtek30.07.2018, 20:20
Brak Straży Miejskiej. Gdyby była, wiele by wszystko było jaśniejsze.
Niezły Wałek30.07.2018, 19:32
Z tego co wiem to warto to ubezieczyć

Moja babcia zawsze gadała ubezpieczony to zawsze dobrze zabezpieczony na przyszłosć .
Magda30.07.2018, 18:54
Całe szczęście że żadnej krzywdy fizycznej nie zrobili, psychika na pewno bardzo ucierpiała tych Państwa. Odebrali im wolność i poczucie bezpieczenstwa we własnym domu. Oby szybko wrócili do równowagi.p
strachu30.07.2018, 17:34
monitoring miejski powinien cos wyjasnic ! tam siedzi ochrona to raczej widziała co sie dzieje !
@...30.07.2018, 17:15
Za takie pomówienia w kodeksie Hammburabiego była przewidziana
kara śmierci , za kradzież również .
A na marginesie przy takim bezczelnym napadzie gdy sprawcy są nagrani
przez kamery i mają cechy które łatwo określić trzeba i można było wysłać
listy gończe .Upublicznić portrety pamięciowe .To nie prawda że
społeczeństwo cierpi na znieczulicę . Policja i sprawiedliwość
zwycięży -strzeżcie się dranie i złodzieje.
Nie życzę nikomu takiej traumy ... Tobie też .
ANTY_LEWAK30.07.2018, 17:04
@...
A co masz problem z tym że ktoś się ubezpiecza?
Obrót gotówką i przechowywanie jej, podlega odpowiednim aktom prawnym i czynnościom.
Jeśli właściciel wykaże faktyczny stan gotówki w sejfie, odpowiednie zabezpieczenie tej gotówki, a w toku śledztwa nie będzie przesłanek do stwierdzenia nieprawidłowości, powinien otrzymać właściwą kwotę.

Czy może Twoja wypowiedz to zachęta, by jeden cymbał z drugim zaczął, obrażać poszkodowanego wyzywając go od złodziei i oszustów?
...30.07.2018, 14:50
A ja mam pytanie z innej beczki. Ile wypłaca ubezpieczenie w razie takiej kradzieży? To prawda że właściciel jest w stanie odzyskać 100% poniesionej straty?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl