01.08.2018, 08:37 | czytano: 3231

Reprezentacja siatkarzy trenuje w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Najlepsi polscy siatkarze, pod wodzą selekcjonera Vitala Heynena, mają zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportowym w Zakopanem. Przygotowują się ti do wrześniowych Mistrzostw Świata w Włoszech i w Belgii.
Do Zakopanego przyjechali w niedzielę. Kadra liczy 15 osób. Treningi mają charakter siłowo-wytrzymałościowy, techniczny i prewencyjny. - Na obozie w Zakopanem czujemy się dobrze, zwłaszcza, że jest to dla nas miła odmiana po spalskich lasach. Oczywiście z chęcią do nich wrócimy, ale zgrupowania w różnych ośrodkach działają pozytywnie. Nie mamy zaplanowanych wspinaczek, ale być może w wolnym czasie niektórzy spróbują wybrać się w góry. Jednak wszystko z głową i bezpiecznie, żeby nie przeciążyć zbytnio organizmu, bo potrzebujemy sił na treningi – relacjonuje przyjmujący Artur Szalpuk.
Przez pierwsze dni z kadrą trenował Wilfredo Leon, który od przyszłego roku będzie mógł bronić barw reprezentacji Polski.

Zgrupowanie w zimowej stolicy Polski zakończy się 8 sierpnia. Następnie kadra Vitala Heynena przeniesie się na kilka dni do Spały, a potem czeka biało-czerwonych seria meczów towarzyskich. W Ostrowcu Świętokrzyskim zmierzą się z Kamerunem, od 24 do 26 sierpnia wezmą udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie, gdzie ich rywalami będą zespoły Francji, Kanady oraz Rosji, a 4 i 5 września zagrają z Belgią w Szczecinie.

FIVB Mistrzostwa Świata 2018 rozegrane zostaną od 9 do 30 września w Bułgarii i Włoszech. Polacy trafili do grupy D, w której zmierzą się z Kubą, Portoryko, Finlandią, Iranem i Bułgarią. Do Warny odlecą 10 września. Pierwsze spotkanie rozegrają dwa dni później.

Źródło: Polski Związek Piłki Siatkowej, oprac. r/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
mrmrm01.08.2018, 16:46
czy pan redaktor (lub ktokolwiek) wie, czy odbywają się treningi otwarte dla kibiców?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl