07.08.2018, 17:17 | czytano: 2697

Sabałowe Bajania w tym roku nietypowo

Ze względu na wyścig kolarski Tour de Pologne, który będzie rozgrywany na ulicach Bukowiny Tatrzańskiej w czwartek i piątek, początek tegorocznych 52. Sabałowych Bajań przeniesiono na sobotę. I od razu pierwszego dnia, a nie jak dotychczas na koniec, odbędzie się Sabałowa Noc.
Zmiana terminu rozpoczęcia największej letniej imprezy w Bukowinie Tatrzańskiej nie ma jednak większego znaczenia. Atrakcji w tym roku jest bardzo dużo.
Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 11 paradnym przejazdem kapel i zaproszonych gości przez wieś, z Wierchu Rusińskiego pod Dom Ludowy. Po oficjalnym otwarciu rozpocznie się część konkursowa Bajań - Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych. Zmagania potrwają do wtorku, a odbywać się będą na scenie Domu Ludowego.

Wieczorem na plenerowej scenie pod termami odbędzie się Sabałowa Noc. O godz. 18 zagra Future Folk, o 19.00 zespół Bursztyn z Białorusi, a o godz. 20.00 osoby zasłużone dla regionu będą pasowane na Zbójników, zaś zasłużone kobiety otrzymają honorowe tytuły Wiyrchowych Orlic. Uwieńczeniem imprezy będzie pokaz sztucznych ogni i koncert zespołu Zakopower o godz. 22.00.

W niedzielę impreza pod termami rozpocznie się o godz. 18. Przed publicznością wystąpią kolejno gwiazdy muzyczne, sięgające w swojej muzyce do muzyki ludowej - Rzoz, Dikanda i Megitza.

W poniedziałek o godz. 20 organizatorzy zapraszają pod scenę przy Domu Ludowym na koncert zespołu Krywań, a we wtorek o g. 20 na koncert zespołu Holeviaters, a potem występ kabaretu Truteń z jubileuszowym programem.

Środa to ostatni dzień imprezy, a wypełnią go: degustacja potraw regionalnych, ogłoszenie wyników Festiwalu Folkloru Polskiego i koncert zespołu Kiyrpecki z Łącka.
Szczegółowy program na plakacie i w dziale "Co, gdzie, kiedy".r/
zobacz także