08.08.2018, 13:26 | czytano: 3463

Ukraińcy zatrzymani przez straż graniczną. Pracowali nie tam, gdzie powinni

Dwoje cudzoziemców zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Zakopanego będzie musiało opuścić Polskę. Mieli podjąć pracę w Łodzi, ale woleli znaleźć zatrudnienie u naszych południowych sąsiadów.
Wczoraj funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali do kontroli samochód osobowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podróżowało nim dwóch obywateli Ukrainy, mężczyźni w wieku 51 i 35 lat. Z analizy dokumentów pobytowych wynikało, że cudzoziemcy powinni podjąć zatrudnienie u łódzkich przedsiębiorców. Tak jednak się nie stało.
Obywatele Ukrainy wykorzystali polskie wizy, aby dostać się na terytorium Schengen, a następnie udać się do Czech, by tam znaleźć zatrudnienie. W związku z tym, że cel i warunki wjazdu do Polski cudzoziemców nie były zgodne z deklarowanymi zostali oni zatrzymani.

Wobec obywateli Ukrainy wszczęto postępowania administracyjne. Zakończyły się one wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu. Orzeczono także wobec nich półroczne zakazy wjazdu do Polski oraz innych krajów strefy Schengen.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej, oprac. r/
komentarze
BOLEK Z GDAŃSKA09.08.2018, 22:17
Misia na 5 lat
szara strefa09.08.2018, 19:14
@ K.Po co zakładacie ,,firmy,,jak tak żle.? Z kąd na rozruch finanse co? Rodzina ,,pożyczyła,, co? Brak myślenia boli.
K.09.08.2018, 11:10
@czester
no brawo. nie zauważyłes, że to właśnie przedsiębiorcy są najbardziej dociskani fiskalnie? próbowałes prowadzic własną działalność? bo z Twojej wypowiedzi bije pragnienie socjalu i jeszcze większego zamordyzmu ze strony panstwa. skoro urzędnik ma decydować, ile masz płacic pracownikowi, to niech tez decyduje co zjesz na obiad, kiedy możesz z żoną itd
keynes09.08.2018, 07:45
@czester
Polecam Koreę Północną
Przedsiębiorcą do czestera09.08.2018, 00:36
Czester
Ty widzę też jesteś przedsiębiorcą?!!!
I zatrudniasz ludzi dajesz im place na skalę Europy zachodniej
Daj namiar chce pracować u ciebie!!!
Ja mam firmę i wiem jak jest i często zastanawiam się czy nie Je***.. tym i iść do pracy do takich ludzi jak ty. Nie martwić się o ZUSY PODATKI KLIENTOW!!!!
WYSTAWIAC REKE PO KASE W SOBOTE I MIEC WYJ***. NA WSZYSTKO
czester08.08.2018, 18:52
Wniosek z tego płynie taki, że Polska musi podnieść płace do poziomu opłacalności dla obywateli Ukrainy, to wtedy nie będą oni szukali zatrudnienia w Czechach.
Gdyby samorządy lokalne na poziomie gminy w Polsce odpowiadały za zatrudnienie dla swoich własnych mieszkańców, to wówczas ani wójt ani burmistrz nigdy nie zaprosiliby obywateli innego państwa dopóki wciąż ich mieszkańcy tułają się po Anglii za pracą. Ale niestety, o zatrudnieniu decydują przedsiębiorcy, o polityce wizowej decydują przedsiębiorcy, i o każdej innej innej rzeczy w tym państwie też decydują przedsiębiorcy. Rząd polski wyzbył się wszystkich mechanizmów jakiejkolwiek kontroli zatrudnienia, o wszystkim decydują w Polsce przedsiębiorcy. To jest obłęd, jeśli o wszystkim decyduje tylko jedna strona, gdyż zachwianiu ulega stabilność państwa. Tacy gastarbeiterzy wywołują niesamowite perturbacje dla prawidłowego funkcjonowania całego życia w kraju (struktura zakupów, kurs euro i wypływ pieniędzy na Ukrainę, ceny mieszkań, koszty infrastruktury, itd. - o te wszystkie rzeczy muszą dbać samorządy, ale nie mają nic do powiedzenia w sprawie polityki zatrudnienia, przedsiębiorcy tylko korzystają, a kosztami muszą się martwić samorządy lokalne i mieszkańcy, których to kosztem ten proceder się odbywa; czy to jest fair to niech każdy przedsiębiorca w swoim sumieniu odpowie sobie na to pytanie).
Zobacz pełną wersję podhale24.pl