10.08.2018, 11:04 | czytano: 2927

Bukowina Tatrzańska odcięta od świata. Kolarskie święto

Fot. Robert Miśkowiec
Rano zamknięta została główna droga przez Bukowinę Tatrzańską, od dolnego do górnego ronda. Przez miejscowość nie da się przejechać, a mieszkańcy zostali na cały dzień w domach. Powodem jest odbywający się dziś tu wyścig kolarski Tour de Pologne.
Mieszkańcy już się do tego przyzwyczaili, że na czas wyścigu są zamykani w swojej miejscowości. Kto może robi sobie wolne, rozpala grilla i kibicuje kolarzom. Nie mogą tego zrozumieć wszyscy turyści. Część z nich skarży się w gminie na brak możliwości swobodnego poruszania się. Jak wszędzie, są przeciwnicy i zwolennicy.


Dziś na terenie Bukowiny Tatrzańskiej odbywają się dwa wyścigi. Wystartował już Tour de Pologne Amatorów, który jedzie tą samą trasą, co zawodowi kolarze. Ten właściwy wyścig rusza po południu. O godz. 15.30 kolarze rozpoczną siódmy, decydujący etap wyścigu Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska. Podczas tego etapu kolarze zrobią dwie pętle prowadzące przez Brzegi, Jurgów, Rzepiska, Łapsze Wyżne, Trybsz, Groń, Gronków, Bór, Szaflary, Bańską Wyżną, Leszczyny, Biały Dunajec i Gliczarów.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Michał Kwiatkowski, który ma największą szansę na zwycięstwo w wyścigu.

Utrudnienia skończą się po godz. 19. Wtedy to kolarze mają dotrzeć na metę.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
demokrata11.08.2018, 17:17
km - masz 200% racji . Wszyscy o tym wiedzą i ciekawe jak długo mieszkańcy to jeszcze wytrzymają?
do @km10.08.2018, 18:46
Czy ja wiem... Gdzieś w końcu muszą jeździć.
km10.08.2018, 14:44
Prywatna impreza p. Langa, finansowana z budżetu gminy (ok. 200 tys. złotych na pseudo promocję gminy). Tracą mieszkańcy uwięzieni w swojej miejscowości, traci budżet (ostatnie 4 edycje prawie milion złotych) a zyskuje kompleks BUKOVINA. Polecam sprawdzić czy wspomniany kompleks jest partnerem czy sponsorem imprezy, bo z tego co widać na stronie internetowej TDP to nie jest. Uważam że jest to układ bukowiańskich term (albo ich władz) z samorządem. Uważam że jest to nieprawidłowe dysponowanie budżetem dla promocji prywatnych przedsiębiorstw kosztem pieniędzy, czasu i sposobem funkcjonowania mieszkańców w trakcie trwania TDP.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl