25.08.2018, 18:16 | czytano: 13507

Wybuch gazu w Poroninie

zdj. Piotr Korczak
Do zdarzenia doszło na ulicy Tatrzańskiej. Wybuchła butla z gazem w budynku mieszkalnym.
Siła uderzenia wybiła okno. Nie wiadomo, czy ktoś został ranny.


r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Analityk26.08.2018, 10:29
Gaz z butli nie jest to oszczędność tylko rozrzutność. Cena gazu na Podhalu jest tak wysoka że znacznie taniej wychodzi gotowanie na elektrycznej kuchni z płytą ceramiczną. Stosuję od 3 lat . Po wymianie żarówek na LCD płacę za prąd mniej niż poprzednio, a za gaz nie płacę wcale. W/w kuchenki są nieznacznie droższe od gazowych i można stosować wszystkie garnki byle denko było równe i czyste. Nie wiem czemu w/w kuchnie tak rzadko można spotkać w marketach. Butle są też tak kiepskiej jakości że ciągle musiałem reklamować, bo czuć było gaz i sam musiałem wymieniać uszczelki bo zawsze były stare. Przy spalaniu gazu powstaje para wodna, zużywamy tlen i dodatkowo tracimy ciepło bo musimy wietrzyć kuchnię.
Janusz26.08.2018, 10:00
Pan redaktor wie lepiej i nie poprawi tekstu. W całej Polsce wybuchają butle z gazem. Cud!
Szczęściaż25.08.2018, 23:48
Ludzie przestańcie oszczędzać ! Czujnik Gazu kosztuje od 70 do 150 zł i nawet przy nowych kuchenkach się przydaje. Ja mam starą i po jednej godzinie od założenia dowiedziałem się że mam bardzo duże szczęście że przez tyle lat nie zakręcałem butli i żyję. Te czujniki są nawet w takim dużym sklepie budowlanym na Szaflarskiej.
Spawacz25.08.2018, 21:29
O ile wiadomo z doświadczeń tak naukowych jak i z praktyki nie wybucha nigdy butla z gazem lecz mieszanina gazu znajdującego się w pomieszczeniu w którym znajduje się butla. Ciśnienie gazu płynnego w butli nie rozerwie butli w normalnych warunkach eksploatacyjnych jak i po jej podgrzaniu w warunkach domowych nawet w wyniku pożaru. Nie pozwoli na to jej konstrukcja. Piszcie dziennikarze czy sprawozdawcy, że wybuchła mieszanina propanu-butanu z powietrzem , a nie butla z gazem bo jest to bzdura.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl