26.08.2018, 17:37 | czytano: 2656

Finał Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (zdjęcia)

Zakończył się jubileuszowy, 50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Podczas koncertu finałowego najlepszym zespołom przyznano nagrody - złote, srebrne i brązowe ciupagi.
W koncercie wzięli udział zaproszeni goście - wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, posłowie, senatorowie, podhalańscy samorządowcy oraz władze Związku Podhalan z Polski i USA.
Przypomnijmy, najważniejsze nagrody wywalczyli w tym roku:
Złotą Ciupagę w kategorii zespołów prezentujących folklor w formie tradycyjnej, zespół Młode Podhale, Srebrną Ciupagę zespół Lancova Vas (Słowenia), a brązową ex aequo - Parchovianka (Słowacja) oraz „Mystkowianie” (Polska).

W kategorii zespołów prezentujących folklor w formie artystycznie opracowanej zwyciężył zespół Mazantini z Hiszpanii, drugą nagrodę otrzymali Ślebodni z USA, a trzecią - Plamache z Bułgarii.

Z kolei w kategorii zespołów prezentujących folklor w formie stylizowanej Złota Ciupaga przypadła Anatolian Folklor Foundation z Turcji, srebrna - Matyó Folkdance Ensemble z Węgier, brązowej nie przyznano.

Nagrodę dziennikarzy im. Kazimierza Strachanowskiego oraz nagrodę publiczności otrzymał zespół Ślebodni z USA.
Z okazji Jubileuszu, na koniec koncertu burmistrz Leszek Dorula poczęstował publiczność okolicznościowym tortem.

pk, zdj. Piotr Korczak
komentarze
ula matula28.08.2018, 20:43
co to? tort ze styropianu?
jaaaa27.08.2018, 11:07
Jestem pełen podziwu, że młodym ludziom tak się chce dbać o naszą tradycję. Gratuluję! Fantastycznie, że przy PPWSZ w Nowym Targu tak prężnie działa Zespół Regionalny. Można i trzeba być dumnym!
Małgosia27.08.2018, 11:06
Gratulację dla uzdolnionych młodych ludzi. Duże uznanie dla kierowników Młodego Podhala.
etka27.08.2018, 11:05
Młode Podhale górą!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl