05.09.2018, 13:45 | czytano: 6334

Prokuratura nadal chce aresztu dla egzaminatora

Prokuratura odwołała się od decyzji Sądu Rejonowego w Nowym Targu w sprawie aresztu dla egzaminatora, któremu postawiła zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Do wypadku, w którym, podczas egzaminu na prawi jazdy zginęła 18-letnia kursantka, doszło 23 sierpnia na przejeździe kolejowym w Zaskalu.
W ubiegłym tygodniu sąd odrzucił wniosek prokuratury o areszt dla 62-letniego egzaminatora. Orzekł wobec niego zakaz opuszczania kraju, nakazał podejrzanemu wpłacenie 10 tys. zł kaucji, odebrał mu prawo jazdy i zakazał wykonywania zawodu. Od decyzji nowotarskiego sądu odwołała się prokuratura, która uważa, że sprawa jest na tyle poważna, a zarzuty na tyle mocne, iż powinien on zostać na czas śledztwa zamknięty w tymczasowym areszcie. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie teraz Sąd Okręgowy w Nowym Sączu.
Prokuratura zarzuciła 62-latkowi, że nie podjął manewru hamowania, mając do dyspozycji dodatkowy pedał hamulca, w sytuacji, gdy zdająca egzamin 18-latka nie dostosowała się do znaku STOP i nie zatrzymała auta przed przejazdem kolejowym. Auto stanęło na torach. Egzaminator wysiadł, a 18-latka nie zdążyła i została w aucie, w które uderzył pociąg. Zmarła po przewiezieniu do szpitala.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Aronika bez Stanika07.09.2018, 09:24
Spod Giewontu dobrze gada !!!
Jestem z Tobą
Marta ze stringów obdarta06.09.2018, 11:59
Jak widział że nie zdąży sie przesiąśc do Elki żeby zjechać fachowo z torów to powinien krzyczeć UCIEKAMY UCIEKAMY UCIEKAMY

Zostawiamy Bajeno i UCIEKAMY !!!
Monika bez Stanika06.09.2018, 10:38
Powinien krzyczec uciekamy
UCIEKAMY , uCIEKAMY
stary ubek05.09.2018, 23:52
Dla porównania: Brawurowa jazda po ulicach Warszawy areszt, a za zabicie kursantki na egzaminie uśmiech na twarzy.
mieszkaniec05.09.2018, 22:16
@www
Popraw mnie o ile źle zinterpretowałem Twój post, ale ta mityczna kasta o której piszesz to prokuratura, bo przecież na obecnym etapie śledztwa tylko ona dysponuje materiałem dowodowym, a zatem cyt."...że nie można układami z kastą wpłynąć na to żeby część materiału dowodowego była "nieczytelna" lub uległa "zniszczeniu..."
gilda05.09.2018, 22:08
Ja się pytam? Dlaczego świadków tej tragedii jeszcze nie przesłuchali i nie zaprosili na wizję lokalną?
wyrocznia7405.09.2018, 20:26
ja z kolei myślę że przy takich dowodach (kamera w samochodzie, kamera w pociągu, kamera w betomixie, oraz zeznania świadków) egzaminator ma pozamiatane i nawet najlepsza papuga go nie wybroni,za dużo medialnej nagonki i słusznie bo jak inaczej ma się Bogu ducha winna dziewczyna bronić, , okropnie mnie bulwersuje ta sprawa i dobrze że ja nie jestem wyrocznią bo ten Pan już by nie wyszedł, trzymam kciuki za prokuratora i marzę o surowym wyroku, niech będzie przestrogą dla innych, strasznie współczuję rodzinie i serce się kraje .....
Spod giewontu05.09.2018, 20:07
Areszt jest nie potrzebny, ale siedzieć powinien iść. Z nagrań wynika, że nic się nie odzywał. Powinien dać polecenie- uciekamy! Skoro widział że auto nie chce odpalić. Sam zwiał, a zdezorientowaną dziewczynę zostawił na pewną śmierć. Nie mówię że miał zostać w aucie, bo wtedy oboje by zginęli, ale miał obowiązek wydać polecenie ucieczki. Egzaminator nie powinien milczeć w takiej sytuacji. Podejrzewam też że to egzaminator zahamował na torach bo na filmie widać, że auto nagle staje. Niech sąd wnikliwie zbada dowody i wyda sprawiedliwy wyrok. Zachowanie egzaminatora w sądzie też budzi moje wątpliwości o jego zdrowie psychiczne, z uśmiechem pozował do zdjęć w obliczu takiej tragedii, żadnego żalu i skruchy nie okazał.
60+05.09.2018, 19:22
Egzaminatora zgubiła rutyna, po setkach przejazdów przez tor kolejowy. Ja zawsze przejeżdżam przez niestrzeżony przejazd bardzo ostrożnie.
A do tego zmęczenie , wiek, refleks słabszy.
Czy kierowcy a zwłaszcza egzaminatorzy, instruktorzy nie powinni mieć wcześniejszego wieku emerytalnego ?
Starsi kierowcy jeżdżą ostrożniej, ale jak mają szybko reagować na szybkie i nieprzewidywalne reakcje młodych.
B.05.09.2018, 19:02
Rzecz w tym,że każdy inny już by siedział .Co do egzaminatora to zawalił na całej linii i powinien przeprosić ale tacy ludzie nie mają do tego charakteru.Lepiej wynająć dobrego adwokata i śmiać się wychodząc z sądu.Żadnej skruchy bo on zwyczajnie liczy na to,że się wywinie .
Pipi05.09.2018, 18:21
On i ona. :A dziewczyna nie miała rodziny??!!
wywiad05.09.2018, 18:09
W materiale filmowym jednej ze stacji tv świadkowie mówią do kamery o ostrym hamowaniu na torowisku a na nagraniu ruch bryły smochodu w momencie zatrzymania to potwierdza.
alik05.09.2018, 17:10
I znów prokuratura robi coś pod publiczkę! Decyzja Sądu była zbyt restrykcyjna. Podejrzany do rozprawy ucieknie ale chyba na cmentarz, a jakie może zacierać ślady.
Popieram komentarz :) ANTY_LEWAK.
Egzaminator nie miał prawa zatrzymać pojazdu przed znakiem STOP. W chwili przejechania znaku stop pojazd posiadał taka prędkość/ok. 30-40 km/h/, że po wyłączeniu silnika swoją siłą jest w stanie przejechać przejazd kolejowy, koła się nie zablokowały gdyż pojazd się bujał przed zderzeniem. Czas postoju pojazdu do zderzenia ok. 10 sekund.
www05.09.2018, 16:18
la Frecuencia Baja i ty ... wy już najlepiej wiecie że nie można mataczyć w takiej sprawie...że nie można układami z kastą wpłynąć na to żeby część materiału dowodowego była "nieczytelna" lub uległa "zniszczeniu" - jak myślicie dlaczego do dzisiaj nie ustalono KTO wcisnął hamulec na torach? Samochody egzaminacyjne rejestrują ten fakt. Jak myślicie dlaczego CIĄGLE jest tylko zarzut nie zatrzymania się przed torami? O zarzucie nie udzielenia pierwszej pomocy, czy o zaniechaniu opuszczenia samochodu przez 10sek, czy też o zahamowaniu właśnie PRZEZ egzaminatora na torach jakoś nie słychać....ten postawiony zarzut to śmiech wobec tego co tak naprawdę tam się wydarzyło.
Magda05.09.2018, 16:04
i utrzymywać za pieniądze podatnika... a księdza podejrzanego o pedofilie do ciupy nie wsadzaliście... Prokurator z Orawy, ofiara z Orawy
obserwator05.09.2018, 15:50
Kto powiedział ,że kasta sędziowska w Nowym Targu działa inaczej niż w reszcie teoretycznego jak na razie państwa ?Taki sam sąd , tacu sami przyniesieni w teczkach sędziowie . Piątkowy eksperyment da odpowiedź prokuratorowi i sądowi co należy zrobić . swoją drogą samochód nie powinien się znaleźć na torach , a przed torami , kto by go nie prowadził ,a jak był tam instruktor , to tym bardziej powinien stanąć przed torowiskiem i to jest cały problem .Myślę ,że to czy egzaminator , nie chciałbym być w jego skórze ,będzie odpowiadał z wolnej stopy , czy z aresztu i tak czy owak poniesie odpowiedzialność , a ważne jest to by ten tragiczny wypadek był zawsze ostrzeżeniem dla wszystkich egzaminatorów i kandydatów na kierowców i kierowców ,że na stopie należy się zatrzymywać i nie wjeżdżać na torowisko, bo różne rzeczy mogą zaskoczyć nawet najlepszych .
ANTY_LEWAK05.09.2018, 15:09
Nikt nie zauważa jednej kolosalnej kwesti! Prokuratura zarzuca że do tragedii doprowadziło zaniechanie egazminatora. Jeśli to nie ulegnie zmianie, cwany adwokat powoła sie na kolokwialnie mówiąc: 'logike przyczynowo-skutkową', wedle które udowodni że niezatrzymanie pojazdu zaraz za znakiem w tym konkretnym przypadku nie doprowadziło do wypadku. Gdyż faktycznym powodem wypadku było zatrzymanie na przejeździe kolejowym. Rolą prokuratury powinno być zbadanie dlaczego samochód tam sie zatrzymał, krótko mówiąc - KTO WCISNĄŁ HAMULEC i 'zdusił silnik?
Podobno odsłuchano już nagrania z wnętrza pojazdu, egzaminator zachował ciszę do końca - pytanie sie nasuwa, czy jeśli egazminowana by wyhamowała pojazd, jego reakcja była by taka? Zdecydowanie NIE. Ale własnie śledztwo powinno to zweryfikować. A prokuratura na start daje możliwość na świetnej lini obrony.
On i ona05.09.2018, 15:04
To jest nasza prokuratura,zamknąć a cieszyć się będą wszyscy.Zastanówmy się czy ten Egzaminator to zrobił celowo ?Czy jego psychika wytrzyma to wszystko co dzieje się w okół niego.Prokuratorzy to chyba też ludzie,ale nie bo chcą się pokazać przed publicznością w mediach co potrafią.Jest teraz opinia zła o Egzaminatorach że oblewają za głupstwa itp,itd i pragną zaistnieć wśród publiki, i wykorzystują ten przypadek. Zwykłego szantażu na pani z garbarni nie potrafili rozwiązać,i innych spraw związanych z Ośrodkiem Egzaminacyjnym do tej pory i co na to.Szkoda i to bardzo szkoda dziewczyny,ale nie róbcie się sadystyczni,on też ma rodzinę.
...05.09.2018, 14:53
@ la Frecuencia Baja
Nic dodać nić ując. Towarzystwo internetowe i nie tylko już dawno wydało wyrok, publika działa pod wpływem emocji a od rozpatrzenia sprawy jest sąd. Oby wydał sprawiedliwy wyrok.
la Frecuencia Baja05.09.2018, 13:55
Tragedia straszna i być może egzaminator zostanie uznany winnym w procesie sądowym i może pójdzie do więzienia.. ALE JAKI SENS MA NA OBECNYM ETAPIE wkładanie go do aresztu? Do aresztu wsadza się ludzi, którzy mogą wpływać na świadków lub mataczyć w inny sposób. Ten egzaminator jest pozbawiony takich możliwości, bo dowody materialne są zabezpieczone a istotnych świadków nie ma. Dla mnie wniosek o areszt wygląda na próbę przypodobania się gawiedzi, łaknącej publicznego linczu (i być może szefowi)...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl