08.09.2018, 11:20 | czytano: 9736

Minister obejrzał skocznie w Chochołowie

Fot. Urząd Gminy Czarny Dunajec
Trwa budowa kompleksu skoczni narciarskich w Chochołowie. Plac budowy odwiedził podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera.
Minister zapoznał się z postępami prac. Towarzyszyli mu przedstawiciele Urzędu Gminy Czarny Dunajec - sekretarz Michał Jarończyk i naczelnik Referatu Budownictwa Antoni Chlebek, a także przedstawiciel Klubu Sportowego Chochołów Józef Zborowski.
W Chochołowie powstają dwie skocznie narciarskie HS16 i HS30 wraz z zapleczem niezbędnym do treningów.Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „WOLSKI” z Kluszkowiec.

Inwestycja obejmuje zarówno budowę skoczni narciarskich, jak i zagospodarowanie terenu, wykonanie dróg dojazdowych, placów postojowych i zabezpieczenia terenu osuwiska. Konstrukcja skoczni wykonana została z materiałów pozwalających na wieloletnie użytkowanie obiektu przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych (zastosowanie stali z powłoką antykorozyjną). Projekt skoczni został optymalnie przygotowany do posiadanej powierzchni nieruchomości pod inwestycje, gdzie zaprojektowano między innymi zjazd, który jednocześnie pełni funkcje dachu pomieszczeń technicznych, gospodarczych, socjalnych, biurowych itd. zlokalizowanych pod nim.

oprac. r/ źródło: UG Czarny Dunajec
Może Cię zainteresować
komentarze
obserwator11.09.2018, 10:04
W Czarnym Dunajcu nie ma opozycji tylko banda Bejorów.
Brawo Panie Wójcie oby jak najwięcej takich inwestycji - jest Pan WIELKI.
Dużo ZDROWIA!!!
Chochołowion10.09.2018, 21:17
Sądząc po wypowiedzi Zborowskiego to on i "lokalni przedsiębiorcy" wyłożyli kasę na te pseudo skocznie porównywalne do tych co się łopatom sypało na Cyrlicy.
Tak09.09.2018, 07:48
Ten Zbrowski pasuje do swojego guru Skorupy, fizycznie i intelektualnie
ŁILMA08.09.2018, 23:43
A co będą zapraszać Wójta jak w Telewizji Publicznej słyszałam wypowiedz ,,szefa,,tego rzekomego klubu p.Zborowskiego cytuję: ,, że to lokalni przedsiębiorcy wzięli sprawy w swoje ręce i dzięki temu powstaje tego typu obiekt,, Zrozumiałam że to nie dzięki Gminie to jest tylko dzięki temu panu ze zdjęcia no temu w combojskich botach
aha08.09.2018, 21:04
Terenu osuwiska już nie długo się usunie!
filcok08.09.2018, 20:41
Taki sukces, a brak nie wybaczalny na zdjęciach Hani i dwóch Jaśków czyżby się nie dołożyli czy zlekceważyli Czarny Dunajec ?
wyborca08.09.2018, 20:01
hahaha - widzę że jednak masz braki informacyjne na temat wody, nie będę ci tu i teraz wyjaśniał tego tematu, jak chcesz możesz zasięgnąć wiarygodnych informacji u źródeł, czyli w Urzędzie Gminy. Dobrze poinformowani mieszkańcy wiedzą, że problem wody się zakończył, właśnie dzięki obecnej władzy a mało kto pamięta, że to wieloletnie zaniedbania poprzedniej władzy doprowadziły do tych problemów. Tak że, pierdoły to ty wypisujesz aby siać dezinformację dla mieszkańców gminy i czy to ci się podoba czy nie, to i tak mamy dobrą, czystą wodę oraz piękną nową skocznię ku uciesze naszych pociech i byłbym zapomniał - piękne lodowisko, które zapewne też ci się nie podoba.
hikihihaha08.09.2018, 19:00
@wyborca: ty za to jesteś do przodu. Napisz skąd sie biorą te ciągłe problemy z czystością i jakością wody o których głośno na Podhalu i na Podhalu 24. Napisz szybko i krótko. Nie mam nic przeciwko waszej polityce w gminie , ale zawsze wybrałbym pierwsze - czystą wodę o dobrej jakości , a dopiero potem te twoje pierdoły .
kogitator08.09.2018, 18:41
Obejrzał skocznie i co? Czy te obiekty doznały jakiejś gwałtownej transformacji w momencie gdy pan minister raczył na nie spojrzeć? Czy wzrok pana ministra miał jakąś moc sprawczą? Czy w czymś się to przyczyniło do wzrostu jakości tych skoczni?
Jeżeli żadnego cudu spojrzenie ministra nie wywołało, to może niech następnym razem pan minister przybędzie z biało-czerwoną wstążką - wtedy wystarczy taką wstęgę przeciąć ładnymi nożyczkami i już wszyscy mieszkańcy będą w siódmym niebie.
wyborca08.09.2018, 17:30
hahaha - jesteś chyba opóźniony w rozwoju, bo gmina ma wodociąg i skocznię. I to chyba ci uwiera najbardziej, że jest to i to a miała być klapa.
Żal mi tych opozycjonistów, którzy za cenę samoośmieszenia nie potrafią uczciwie ocenić czy też docenić czyjejś pracy, tylko jedno i to samo w kółko jak ta totalna opozycja, Ale normalni, uczciwi ludzie i tak swoje wiedzą i nie dają sobą manipulować. Oby gmina nadal się tak rozwijała, niezależnie pod czyim przywództwem a o tym zdecydują wyborcy.
Pijak08.09.2018, 15:06
Ja też obejrzałem skocznie i tym się nie chwalę niech se tam dalej budują
hahaha08.09.2018, 14:17
Skocznia albo wodociąg w gminie . Wybrali skocznie , a tera będzie płacz i zgrzytanie zębami . Mądra dalekowzroczna polityka gminy. Tylko bić brawa.
zeb08.09.2018, 14:04
Ano wójt już nie da rady podejść pod skocznie. Ale na wybory ma siłę.
sołtys08.09.2018, 13:45
Wójta już nie zaprosili ? A wiedział chociaż, że Minister jest na terenie Gminy ?. Co to się dzieje w tej naszej dunajeckoczarnej Gminie ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl