11.09.2018, 09:10 | czytano: 2810

Damsko-męski pojedynek w wyborach na wójta gminy Poronin

Arch. Podhale24.pl
Urzędujący wójt Poronina Bronisław Stoch ogłosił start w październikowych wyborach samorządowych. To już drugi kandydat na to stanowisko. Ponad tydzień temu swoja kandydaturę zgłosiła radna Anita Żegleń z Małego Cichego.
- Jestem z Waszej woli Wójtem Gminy Poronin przez cztery kadencje - napisał w oświadczeniu skierowanym do mieszkańców Bronisław Stoch. - Mogłem więc dogłębnie w ciągu minionych lat poznać swoją gminę, jej walory, uwarunkowania i problemy, a co najważniejsze poznać Was – drodzy mieszkańcy – Wasze oczekiwania i nadzieje. Mam też przekonanie, że również i ja – jako dotychczasowy Wójt jestem Wam znany i rozpoznawalny.
Wójt ogłosił, że będzie startował z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Tatrzańska Jedność Samorządowców. - Jest to ugrupowanie, które kontynuuje najważniejsze działania związane z rozwojem Gminy Poronin i niektórych gmin ościennych wypracowane u progu reformy samorządowej przez Tatrzańskie Przymierze Samorządów Gmin oraz Jedność Tatrzańską. Nasz nowy Komitet Wyborczy otwiera się jednak szerzej i po nowemu na tych wszystkich, których interesuje rozwój naszej „małej ojczyzny” i którzy chcą się aktywnie włączyć do wszelkich możliwych działań dla dobra gminnej wspólnoty. Podejmując samorządową rywalizację w demokratycznych wyborach z nikim nie walczymy ani przeciwko nikomu nie występujemy. Każdego szanujemy, a celem dla nas najważniejszym jest kontynuacja głównych kierunków naszego działania zweryfikowanego zdobytym doświadczeniem i wiedzą o potrzebach gminy, jej mieszkańców, a także licznie odwiedzających nas gości - dodaje.

Stocha zapowiada, że w najbliższych tygodniach w internecie i na bezpośrednich spotkaniach z mieszkańcami będzie prezentować program i wnikliwie wsłuchiwać się w głosy mieszkańców. - Mamy przekonanie, że ta społeczna rozmowa znacząco ubogaci nasz program, który dla Was i z Wami będziemy chcieli realizować. Zapraszam do tych spotkań i rozmów mając nadzieję, że wspólnie wypracujemy trwałą społeczną umowę, którą w najbliższej kadencji będziemy wspólnie realizować - podkreśla.

r/
zobacz także
komentarze
Monika co ma cyce jak Donice13.09.2018, 17:43
Co mu pozostało slozyć roncki i pozegnać sie ze syckiemi :)
Do widzenia do widzenia do widzenia .
Antek13.09.2018, 16:59
Facet. Budżet to podatki ludzi zrozum wreszcie. Wójt daje ze swojego? Jak daje to pokaż. Myśl człowieku, myśl... Uważasz że ludzie w Gminie wierzą że to wójt finansuje wszystko? I trochę kultury jak chcesz dyskutować.
życzliwy13.09.2018, 16:19
@ludek:
*wyżej
*nie naleje
ludek13.09.2018, 16:13
no jezdził ale z wojtem i pracownikami urzedu gminnym samochodem za gminne ,to jego na wojta jak taki dobry .a reszte kasy na inne inwestycje wysypaly sie z sadzawki kolo lenina .dobra zmiano przyjdz a sie wam dopiero otworzom oczy jak bedzie czas podwyzek w gminie ,jak jest to widoczne za tego rzadu woda gaz wegiel paliwo energia jedzenie i inne .ale ludzie nie pytajom dzis jak rzyc .pozdrol
Antek13.09.2018, 16:04
Mieszkańcy gminy płacą podatki i to bardzo duży wpływ do budżetu. Jak powszechnie wiadomo wozy strażackie dofinansowane są z budżetu gminy więc jeśli gminę stać to wójt nie robi łaski strażakom że przekazuje środki na ten cel. Ludzie przecież inwestycje są realizowane ze środków gminy (czyt. podatków od ludzi) i środków zewnętrznych (np. dotacji). Żaden wójt nie daje ze swojego.
siychlan13.09.2018, 15:49
Dobrze ze sołtys Murzasichla jezdziyl po ministrach i zalatwiyl dutki na sale gimnastycznom. Wojt bedziy mog se wpisac do gazetki i siy pokfolic
Drogowiec13.09.2018, 15:46
Węzeł w Poroninie to wspólna inwestycja kilku podmiotów głównie GDDKiA. Środki finansowe pochodzą z Ministerstwa Infrastruktury, natomiast projekty inwestycji sfinansowane z budżetów gminy Poronin, starostwa tatrzańskiego, a także województwa małopolskiego.
ludek13.09.2018, 13:08
no musze was wszystkich zmartwic ,nie jestem urzednikiem gminy poronin badz znimi powiazany .ani partyjny .wszystkim wam polecam wycieczki po gminnych drogach chodnikach .przejazdzke wezlem ktory bedzie juz niedlugo .sale gimnastyczne itp wozy stazackie sprzet itp byscie mogli wszyscy zaje ajcy spac spokojnie i tylko wybrac nr alarmowy .pisac dalej ,,was by samych wypadalo sprawdzic jakimi jestescie gospodarzami w domu czy jestescie mili wygadani uprzejmi co komus obiecaliscie i czy to zescie wykonali.kazdy do krytyki skory dobry .wziasc sie i zglosic na plakat powiesic i czekac na wybory pracowac jak wyrzej nie plumkac jadem na wojta .oczywiscie kazdy jest nieomylny a i salomon z pustego nienaleje ,zawsze sadze ciebie według siebie .i tym mottem sie kirowalem i kieruje przez cale me zycie
Antek13.09.2018, 11:43
Mają się jak pączki w maśle w urzędzie gminy Poronin. Niektórym urzędnikom się wydaje że mogą wszystko. Wstyd jak traktują petentów, zapominają, że ich pensje są finansowane z podatków mieszkańców gminy. Wszystko za przyzwoleniem Pana Wójta, który swoją gadką omamia ludzi, mówić to Pan Wójt umie. Szkoda tylko, że to puste słowa pod publiczkę. Miejmy nadzieję że nadchodzi czas zmian.
Gagatek13.09.2018, 08:49
Widze "ludek" na utrzymaniu Wójta i biedny boi sie o utratę intratnej pracy, że tak wiernie broni Bronisława Stocha.
ludek12.09.2018, 23:45
w dwa tygodnie to kogitator ty ze swojom babom se nawet rady nie dales w domu na małym metrazu ,słuzyc mozna do mszy lub w w wojsku .a reszta to praca mistrzu nie amory czy inne tam i zawsze ty czy inny powie to czy owo wez scisni posladki i idz pokaz co potrafisz i rządz pokaz sie jako dobry gospodarz a wójtowanie ogarniesz w dwa tygodnie
świeżak12.09.2018, 22:49
@kogikator
Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. W Poroninie czuć wiatr zmian.
kogitator12.09.2018, 21:35
@ Swieżak:
Wielu ludzi nie rozumie że Polska jest nowożytnym, nowoczesnym krajem z zakorzenionymi instytucjami które są niezależne i rządzą się swoimi statutowymi prawami (np. procedur postępowania czy obsadzania stanowisk) i dlatego wójt, burmistrz czy starosta wcale nie muszą posiadać doświadczenia w rządzeniu, powinni natomiast dbać o dobrze rozumiany interes obywateli, stanowić blokadę dla prywaty, itd. To dlatego nazywa się ich służącymi, bo oni mają służyć wyborcom a nie obnosić się ze swoim rzekomym doświadczeniem (potrzebne doświadczenie nowa osoba zdobędzie w dwa tygodnie).
świeżak12.09.2018, 18:58
A ja proponuję żeby zmienić ordynację wyborczą. Jak ktoś raz zostanie wybrany na wójta to niech sobie siedzi ile chce. Nie będzie kosztów związanych z wyborami itd. Po co wybierać nowych radnych i wójta? Po co ta cała demokracja? Po co nowe pomysły!? Po co świeża krew? Po co wogole myśleć, przejmować się? Gratulacje dla @ludka za podejście (oczywiście sarkazm jakby nie zrozumiał)
ludek12.09.2018, 17:02
mysle tak ,gagatka i kogitatora na kandytow na wojta i bedzie czysta woda w kranie od 7 rano bedom mlodzi wybieralni wielo galko oczni i mniej doswiadczeni ,,brawo dobra zmiano zawitasz do gminy poronin .
Gagatek12.09.2018, 12:42
Tak, Bronisław Stoch doskonale zna się na zarządzaniu i bardzo mu zależy na mieszkańcach. Kiedy wodociąg w Poroninie był zanieczyszczony miał tę wiedzę o 8 rano! A ogłoszono, że nie można spożywać wody o 13-tej. Miał gdzieś, że ludzie sie potrują. To się nadaje do prokuratury. No i beczkowóz łaskawie podstawili dopiero na następny dzień. Wspaniale zarządza, oby nigdy więcej takiej osoby na stanowisku Wójta.
Boczek w morde Jeża12.09.2018, 08:11
Ja już bym pana wymienił , za dlugo grzeje stołek a to nikomu dobrze nie sluży są inne prace które mógłby wykonywać , mój dziadek naprzykad pracuje na drogach , uklada krawężniki i kostke na chodnikach .
kogitator11.09.2018, 21:39
@ ludek:
Ale wiesz, sęk w tym że my chcemy nowych twarzy we władzach, my chcemy na wybieralnych stanowiskach ludzi może nawet trochę mniej obeznanych w zarządzaniu i może trochę mniej z układami. Doświadczenie w starym nie jest nikomu do szczęścia potrzebne. Nowi ludzie i zasada wielu oczu - to podstawa.
myśliciel11.09.2018, 21:16
Oczywiście, że P. Bronisław Stoch pełnił te wszystkie funkcje, nie umniejszam jego zasług i doświadczenia. Jedna mała uwaga - 4 kadencje ;) chciałem tylko podkreślić, iż każdy kiedyś zaczyna. By dyskutować dobrze zapoznać się z zyciorysami wszystkich kandydatów. Pozdrawiam!
ludek11.09.2018, 20:09
był dyrektorem, przewodniczącym rady powiatu i 3 kadencje wójtem ,czyli pewnie cos sie chłop zna na zrządzaniu
GorKar11.09.2018, 18:39
Jak można być kandydatką Pisu,nie będąc członkinią PiS?
filcok11.09.2018, 17:28
Przy tyj babiy Poronin padnie jak Dunajyc przy Jacusiu.
myśliciel11.09.2018, 15:47
niektórym komentującym tak dla przypomnienia - obecny wójt P. Bronisław Stoch z wykształcenia jest NAUCZYCIELEM i UCZYŁ w szkole. Zalecam myśleć przed komentowaniem ;)
mieszkaniec gminy11.09.2018, 13:27
Zaczęła się kampania, trole będą teraz siedzieć i wylewac kubły obelg, półprawd i plotek. Zapowiada się jak co 4 lata - zero merytorycznej dyskusji... Lepiej się mieszać z błotem...
radca prawny11.09.2018, 12:32
złoto-usty koncz wasc wstydu oszczędz
tubuś11.09.2018, 11:43
Ktokolwiek wygra musi pamiętać że ma służyć mieszkańcom a nie odgórnym interesom.
ludek11.09.2018, 11:26
no elektorat PIS landu w jakim i z jakim sie otacza i eksponuje bedzie glosowal za ,tylko tyle ze owa pani nie była nazwijmy to po imieniu nawet przyzwoitą radną a bycie wójcinom to lekcja w szkole gdzie ta P .UCZY .wszystkim myslącym polecam myslenie .
baciok@11.09.2018, 09:27
Bardzo ciekawe starcie. Byłoby przelomem gdyby kobieta wygrala w Gminie na Podhalu.
Gruby11.09.2018, 09:17
Anita wygra !

Ma kobieta Jaja !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl