11.09.2018, 15:19 | czytano: 8165

Oddział ratunkowy odremontowany i uroczyście otwarty (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Na oddziale ratunkowym w Szpitalu Powiatowym im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem zakończył się remont.
Oddział w szpitalu funkcjonował już od 2000 roku. Teraz został wyremontowany i doposażony. Jest też powiększony. Została zakupiona aparatura medyczna na najwyższym poziomie światowym. SOR zyskał między innymi tomograf komputerowy, aparat do znieczulania, respiratory czy nowy aparat RTG. Zakupiono też nowoczesne łózka. Wprowadzono też nowy system rejestracji i podziału pacjentów. Na okres ferii zimowych ma zostać zwiększona liczba lekarzy przyjmujących pacjentów na oddziale ratunkowym.
Koszt całego remontu i wyposażenia oddziału to ok. 6,8 mln zł, a część tej pieniądze z Unii Europejskiej. Około miliona złotych wyniósł koszt zainstalowania oświetlenia lądowiska dla śmigłowca ratowniczego.

W oficjalnym otwarciu i poświęceniu oddziału wzięli udział m.in. starosta tatrzański Piotr Bąk, dyrektor szpitala Regina Tokarz, pracownicy lecznicy i zaproszeni goście.

pk/ zdj. Piotr Korczak
komentarze
ale ... robota28.02.2019, 00:47
Na co i po co te kwiaty ???
Jak za czasow komuny , kto funduje takie kwiaty ???
Ktokolwiek zrobil/przyczynil sie do tego remontu nie robi tego za darmo
jest to platna praca , uwazam ze jest to nic innego jak
- przechwalanie sie jacy wielcy jestesmy bo remont zrobiony -.
Ludzie ocknijcie sie .
Felek14.09.2018, 22:04
I dobrze.Szkoda tylko że przy okazji nie wymienili najważniejszego-kierującego tym oddziałem.
P.Tokarz to mądry dyrektor,ale ładne pomieszczenia to nie wszystko.SZkoda
kogitator12.09.2018, 21:14
@ ż.Kowalewska:
Stosuje Pani populizm pisząc o tym że Polska więcej dostaje z UE aniżeli bierze w formie dotacji unijnych. Po pierwsze, decyzje o przydzieleniu środków unijnych zapadają ponad ogółem społeczeństwa polskiego, to jest fakt którego ani Pani ani nikt inny nie przeskoczy (powinny odbywać się każdorazowo referenda z pytaniem czy środki UE powinny być przeznaczane na np. "zabytkową drukarnię", renowację pałacu dla potomka hrabiów czy na salę gimnastyczną lub budowę mostu - UE niestety nie pyta na co Polacy chcieliby przeznaczać środki unijne).
Po drugie, jest rzeczą niemożliwą aby dokładnie wyliczyć ile Polskę kosztują ograniczenia narzucane polskiej gospodarce w zamian za to że dostajemy coś tam więcej pieniędzy niż wpłacamy do wspólnego budżetu UE (takie właśnie było założenie żeby poprzez tę niewymierność tak połączyć i scalić Polskę we wspólny organizm UE żeby tych rzeczy nie dało się rozłączyć, tylko wtedy gdy ten mechanizm projektowano nikt nie przewidywał że Unia Europejska zastosuje wobec Polski hegemonistyczne praktyki). Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo że gdyby Polska nie dała sobie narzucić limitów produkcji stali, limitów wydobycia węgla, limitów produkcji żywności, za to narzuciła reszcie Unii wysokie cła na importowane samochody a równocześnie zaczęła sama produkować swój własny "ludowy samochód" tak jak to zrobili Niemcy (Volkswagen) i Szwedzi (Volvo) na bazie polskiej myśli technicznej i w oparciu o wygasłe już patenty rozwiązań motoryzacyjnych które stały się tym samym własnością i dorobkiem całej ludzkości tak jak np. produkcja zapałek (przed wojną obowiązywał patent na produkcję zapałek), itd., to wtedy z miejsca i od zaraz kto inny w UE o niebo lepiej by na tym wszystkim wyszedł, mówiąc oględnie. Czy teraz rozumie Pani już swój populizm z tym rzekomym dobrodziejstwem unijnym i że oni nam wcale nic za darmo nie dają, gdyż to raczej my globalnie wychodzimy jako kraj dużo gorzej na tym wszystkim?
Byw12.09.2018, 18:35
Ali już 126 godzinę w pracy. Poza remontem jakość leczenia bez zmian. Marna
ON.A12.09.2018, 17:23
Cosik ich mało zaprosiła ...
do Maria12.09.2018, 10:03
którzy dyrektorzy piszą projekty w Polsce? Co najwyżej zlecają napisanie . Ej kobieto,wazelinę tez trzeba wiedzieć jak smarować.
górol za skalnego12.09.2018, 08:38
Zakopane the best .Szydercy się nie wypowiadać .Złości mnie jedynie ten pokropek .
Ciekawe , że w Polandii wszystko musi być święcone
wiem jak jest12.09.2018, 06:16
Taka niby Unia zła ale dotacje to się bierze, swobodnie się podróżuje, pracuje w UE itd.. Jak to się ma do głupiego wyśmiewania się z kształtu banana, który serwują nam jej przeciwnicy? Już wolę być pod "butem unijnym" (jak nas straszą) niż pod butem sąsiadów ze Wschodu, a tak tak "dziwnie" ostatnimi czasy dryfujemy...
ż.Kowalewska12.09.2018, 00:08
Pani Dyrektor nie trzeba zwracać uwagi na tych którzy zamiast się cieszyć opluwają wszystko i wszystkich,pieniądze same z Unii nie przyjdą trzeba dobrze napracować się aby osiągnąć cel a tak na marginesie to Polska wpłaca dużo , dużo mniej pieniędzy do Unii niż dostaje to tylko laik może pisać takie głupoty. Gratuluję pięknego oddziału SOR-u jestem pod wrażeniem troskliwych i znakomitych lekarzy i personelu medycznego a wiem co piszę bo im zawdzięczam życie mojego męża i jestem wdzięczna dr Orzechowskiej, dr Szurmiakowi, dr Pantzowi, ordynator oddziału wewnętrznego, urologicznego i innym którzy uratowali jeszcze jedno życie
Hanka11.09.2018, 23:04
Regina do wymiany chwali się tym za co zapłaciła Unia a ona sama stanowi straszne zagrożenie dla wszystkich pacjętów , oszczędza na całym personelu medycznym a ten który pracuje jest przemęczony ,zrobiła prywatę ze szpitala publicznego i jest nie do ruszenia jak Waltz w Warszawie pewna siebie a cierpią na tym pacjenci .
kogitator11.09.2018, 21:46
@ Maria:
Myli Pani przyczynę ze skutkiem! Pieniądze z Unii nie przyszły dlatego że ktoś ładny projekt napisał, tylko dlatego że uprzednio rząd polski w zębach do Brukseli przyniósł stosowną transzę składki jaką nasze państwo ma co kwartał wpłacać do budżetu UE, a są to miliardy.

@ k:
Popieram 10/10!
oszczędny11.09.2018, 21:46
Ciekawe ile kosztował pokropek?
Pracownik11.09.2018, 20:49
Uuu a oddziałowej *** to czemu nie było? Czyżby już zwolniona? :D
szyderca11.09.2018, 20:39
I cóż z tego,skoro pacjenta traktuje sie jak zło konieczne.
12311.09.2018, 20:17
k, a pieniądze z unii to krasnoludki przynoszą, czy może jednorożce "znoszą"? To są NASZE pieniądze! Co to w ogóle ma być? Mają robi się wstydzić że odremontowali, bo kasa z "unii"? Jedź sobie do tej unii na SOR to zaczniesz doceniać PL...
Maria11.09.2018, 18:53
Do K
Pieniądze z Unii same nie przychodzą,nie spadają z nieba.Aby je dostać należy napisać projekt a to nie jest takie proste.Wielu dyrektorów szpitali w Polsce pisało i niestety ich projekty nie przeszły.
Jeżeli K jesteś taki mądry to napisz sam projekt i wtedy porozmawiamy.
Pani Regina to bardzo mądra kobieta i księgowa, znam ją jeszcze z czasów kiedy pracowała i mieszkała w Nowego Targu.Dzięki niej ten szpital powstał na nogi.Brawo Pani Regino.Życzę wszystkiego dobrego i mniej takich ludzi jak K.
Pozdrawiam.
strachu11.09.2018, 16:13
Ależ oni się pięknie modlą !
Don Jon11.09.2018, 15:56
Najlepszy jest mistrz drugiego planu z telefonem w ręku na kolanach za Panią w białym kitlu
k11.09.2018, 15:52
skoro pieniądze z Unii to Bąk i Regina zupełnie nie potrzebnie robią takie huczne otwarcie. Były środki jest oddział. Jaka w tym ich zasługa?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl