17.09.2018, 13:03 | czytano: 6407

Chcą obalić Babicza. Czterech kandydatów na wójta w gminie Czarny Dunajec

Fot. R. Miśkowiec / Facebook
W nadchodzących wyborach samorządowych wójt Józef Babicz będzie miał trzech rywali. Jego miejsce chcą zająć Stanisław Gonciarczyk, Marcin Ratułowski i Tomasz Turski.
Pochodzący z Wróblówki Józef Babicz rządzi już gminą 12 lat. Ma na koncie spektakularne inwestycje jak lodowisko w Czarnym Dunajcu, czy budowane właśnie skocznie narciarskie w Chochołowie. 80-letni wójt, który będzie ubiegał się o kolejna kadencję, będzie miał - podobnie jak cztery lata temu - trzech rywali.
Najmłodszy z nich to obecny radny, nieco ponad trzydziestoletni adwokat Marcin Ratułowski z Ratułowa. To kandydat opozycji w Radzie Gminy Czarny Dunajec.

Drugi z kandydatów - Stanisław Gonciarczyk z Odrowąża - to obecny przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec. Przez całą kadencję blisko współpracował z urzędującym wójtem, ale jak mówi, zarówno gmina, jak i sam urząd, potrzebują zmian.

Ostatni z kandydatów na wójta to radny powiatowy Tomasz Turski z Podczerwonego. Choć jeszcze oficjalnie nie zadeklarował startu, to nieoficjalnie wiadomo, że będzie ubiegał się o stanowisko z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jego nominacja ma zostać ogłoszono w tym tygodniu.

r/
zobacz także
komentarze
młody17.10.2018, 11:31
Ciekawe ilu pakuje już manatkiw gminie ,czekając na pierwsze wyniki wyborów?
john16.10.2018, 15:07
1.Pan Babicz
+ na pewno wiele zrobił, tak naprawdę jak nikt inny.
- wiek już robi swoje
2.Pan Ratułowski
+będzie umiał czytać przepisy ze zrozumieniem,
+młodość nie sprzyja bierności.
+ nieźle się prezentuje
+wykształcony
-brak doświadczenia (młody wiek)
- brak doświadczenie w zarządzaniu ludźmi,nie wiem czy ogóle Pan pracował w większym zakładzie pracy.
- brak kompetencji miękkich ( współpraca z opozycja np)
- za dużo słyszałem "ja" "ja "ja" nawet go już Jakim nazywają.
- na dorobku
- patrząc na listę radnych nasuwa sie myśl , ze jest figurantem , ale jestem pewny jak by wygrał to się urwie z łańcucha.

Pan Turski
+ działa społecznie
+ miał dobre wyniki w sporcie w pracy z młodzieżą
+wykształcony
- brak doświadczenia w zarządzaniu ludźmi
- na dorobku ( ciągle)
- kandydat polityczny (więc może być niesamodzielny)
- średnio reprezentacyjny

Pan Gonciarczyk
+doświadczenie w kierowaniu ludźmi (dyr szkoły)
+ doświadczenie w pracy zespołowej ( Przewodniczący Rady)
+doświadczenie w pracy u podstaw (Ameryka)
+wykształcony
+przyjemny w kontaktach międzyludzkich
- obawa o to że nie się nie zmieni na lepsze
-mało widoczny w kampanii.
Ane12.10.2018, 22:28
Wojt Babicz!
k26.09.2018, 21:57
Gonciarczyk hahaha Ani on prawdomówny, ani sumienny, ani uczciwy!!!! To by była kolejna katastrofa !!!!!
śledczy23.09.2018, 21:16
Tak dobrze piszesz "zorientowany "Marcin " to marionetka Dzielski dalej będzie kontynuował swoje układy z tak zwaną świtą opozycyjną, unoszących się wyższością nad innymi !!!!!!!
uprawniony23.09.2018, 11:42
głosujcie na marcina może coś zmieni a nie będzie układów
Pedro22.09.2018, 11:29
Wszyscy chcą zgnoić doszczętnie Babicza - kandydaci mają największy jedyny rzeczowy argument - bo jest ,,stary" - ja Wam i Nam jedno tylko chcę napisać - wszyscy kiedyś będziecie starzy ! Więc wyśmiewanie się z czyjegoś wieku to po prostu akt prostactwa.
Sprawa numer dwa - cóż to za kandydat co buduje kampanie na krytyce wójta obecnego ?
zorientowany18.09.2018, 15:47
Do @oczytany wykształcony: sam się podpisz mądralo!
Pożal się Boże na taką nową obsadę, nawróconych milicjantów, pułkowników z PRL, posła co nic dla regionu nie zrobił i i ich kandydata, unoszącego się wyższością na wszystkimi innymi!!!!
oj18.09.2018, 15:05
To dobrze że "zorientowany" ujawnia cel tej ściemy, niby kandydatów! To dużo tłumaczy. Ja nie chcę ale muszę.
Oczytany wykształcony.18.09.2018, 14:46
Ty @zorientowany! !!!
Powinieneś się podpisać zdezorientowany albo zamotany.
Tobie też obecny włodarz załatwił stołek w gminie albo gopsie?
A może ciotce, synowej, zięciowi, sąsiadowi?
Już widzę jak ci wszyscy starzy wyjadacze w UG i GOPS trzęsą portkami i oczyma wyobraźni widzą nową obsadę.
Ha ha.
Te ciepłe posadki rodzinne .
A tu taki niepewny czas, jak żyć Panie Wójcie. ........
zorientowany18.09.2018, 12:20
Ratułowski to marionetka Dzielskiego i Czepiela, przerost ambicji nad treścią!!! Razem z pułkownikami pozbyli się Tadeusza Rafacza, są bez honoru!!! Charakterny ma rację - wójt zaskoczy nominacjami i pozbędzie się cwaniaków!!! Głosujemy na Babicza , nie dajcie się zwieść wykształciuchom, bo wykształcenie nie zawsze idzie z mądrością!!!!
Lili18.09.2018, 10:20
Mam pytanie co do Pana Ratułowskiego, czy on czasem nie mieszka w Myślenicach?
Tosene18.09.2018, 10:13
@mieszkanka, kogo w komitecie ma ten najmłodszy?
mieszkanka18.09.2018, 09:32
Moim zdaniem jesli nie wygra ten najmłodszy to w gminie nadal będą obowiązywały układy i ukladziki, ustawione przetargi pod jednego wykonawcę. Ludzie głosujcie mądrze. Myślę że najwyższy czas na zmiany. Pan Babicz cos nie może rozstać się z korytem.
kkkk17.09.2018, 21:29
P. Turski to jakaś porażka będzie ....
zeb17.09.2018, 20:25
No co wy dzięki Wójtowi Babiczowi gmina kiedyś zaistnieje w Księdze Rekordów Guinessa! Pomyślcie o tym nim zagłosujecie na innych. Sława na cały świat lub nicość!
miro13317.09.2018, 19:28
teraz by jaeszcze posowało zmienic wujta w rabie wyznej by sie skończyło lolesiostwo
Demokracja17.09.2018, 17:25
Mnie tam wiek Pana Wójta nie przszkadza . Nawiazując np do Pana Prezesa Kaczyńskiego to on w wieku 69 lat dopiero się rozkręca wiec o co Wam chodzi ? Dzisiaj dla polityków górna poprzeczka idzie w górę . Poza tym przez te 16 lat to jednak coś tam było zrobione i znowu nie jest tak strasznie źle w tej gminie . Bez względu na cokolwiek to i tak mieszkańcy decydują kogo wybiorą
kami317.09.2018, 17:19
Do młody
Ma Pan rację, dlatego ludzie wybierajcie mądrze, błagam...
Nie wybierajmy kolejnego emeryta.
Nie wybierajmy kogoś kto będzie robił wszystko co Babicz....
baciok@17.09.2018, 16:59
Przecież to jeszcze młodzi kandydaci , prawie przedszkole. Pan Babicz pierwszy raz wystartowal na Wójta mając 64 lata.
on jest charakterny17.09.2018, 16:53
Babicz jeszcze zaskoczy wszystkich mianując swoich młodych wicewójtów
młody17.09.2018, 15:22
Pan Gonciarczyk to przedłużenie dla urzędników wójta Babicza .Bez szans na zmiany w gminie.
Mieszkaniec17.09.2018, 14:56
W artykule jest błąd wójt rządzi gmina od 2002 roku czyli 16 lat a nie 12
Z bagażnika17.09.2018, 14:30
Ma jedną zasadę, na marionetki nigdy nie oddam głosu.
bruno17.09.2018, 13:56
Tak naprawdę to nikt nie chce obalić dziadka. W kuluarach go wychwalają. Spektakularna to jest ta "opozycja" a nie marna skocznia. Lenin powiedział, że najlepsza opozycja jest taka którą sami sobie stworzymy! Kto tu naprawdę walczy o stołek wójta? Jeszce takiej ściemy nie widziałem!
k17.09.2018, 13:15
Pozamiatane. Panie Babicz.