22.09.2018, 10:20 | czytano: 2786

Szczawnicka szkoła muzyczna w nowej siedzibie (zdjęcia)

Fot. Grzegorz Niezgoda / Facebook
W Państwowej Szkole Muzycznej w Jaworkach miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Towarzyszyło jej uroczyste otwarcie nowej siedziby szkoły, która teraz będzie się mieściła w budynku dawnej szkoły podstawowej.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele w Jaworkach celebrowaną przez proboszcza Tadeusz Wojciechowskiego oraz ks. Grzegorza Salamona. Następnie goście przeszli do nowego budynku szkoły, gdzie miało miejsce uroczyste otwarcie, przemówienia i gratulacje. Nie mogło zabraknąć także występów artystycznych w wykonaniu uczniów szkoły i Aleksandry Hurkały - laureatki wielu konkursów pianistycznych, wychowanki szczawnickiej placówki.
Do niedawna uczniowie szkoły muzycznej I stopnia uczyli się w starym budynku przy ulicy Jana Wiktora w Szczawnicy, jednak zniszczony, wiekowy budynek nie nadawał się już do użytkowania. Tymczasowo nauka gry na instrumentach i nauka śpiewu została przeniesiona na 5 lat do pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy. 

- Ulokowanie w Jaworkach Szkoły Muzycznej to dobre rozwiązanie. Dla niektórych rodziców może trudniejsze logistycznie, ale większość i tak podwozi dzieci do szkoły, więc z tym nie powinno być problemu. Po remoncie nauka gry na instrumentach będzie się odbywać w odpowiednich warunkach w salach specjalnie do tego przystosowanych. Do Szkoły Muzycznej uczęszczają dzieci zarówno ze Szczawnicy, z Jaworek, Szlachtowej, a także z Krościenka a nawet z Grywałdu. Myślę, że w Jaworkach będą się czuć dobrze i komfortowo - uważa burmistrz Niezgoda.

Na piątkową uroczystość przybyli m.in. poseł Anna Paluch, senator Jan Hamerski, senator Stanisław Hodorowicz, członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, burmistrz MiG Szczawnica Grzegorz Niezgoda, przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja, szczawniccy radni, sołtys Jaworek Bożena Solecka oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

oprac. JD, na podst. FB Grzegorza Niezgody
komentarze
kogitator24.09.2018, 19:59
Ważne że powstała siedziba dla szkoły muzycznej, a cała reszta, tj. te wszystkie korowody, zdjęcia, przecinanie szarf, itd. to są już nie takie ważne rzeczy.
PRZE CI NA CZE22.09.2018, 10:48
Takie mi się cisną myśli
Na tych wszystkich co tam przyszli
Na tych wszystkich otwieraczy
To popycha do rozpaczy
Im jest bliżej dzień wyborów
Mamy wysyp tych odbiorów
Cztery lata ostro spali
Teraz będą odrabiali
I co z tego dziś wynika-
NIC BO TO JEST-
SOCJOTECHNIKA

Na co idą z miasta dijengi ?
NA NOŻYCZKI I NA WSTĘGI

JAK ZARADZIĆ TEMU JUŻ ? -
WSTĘGA DAJCIE TERAZ WZDŁUŻ
I NA UŚMIECH WTEDY LICZĘ
TAK OTWÓRZMY OBWODNICĘ
góral mocno spieniony22.09.2018, 10:45
Mam tylko nadzieję ,że Pani Poseł Anna nie namaściła zgorzałego zwolennika Peło burmistrza na kandydata na burmistrza w nadchodzących wyborach z poparciem Zjednoczonej Prawicy , bo byłaby to profanacja tych wyborów i całej prawicy . Takich "pomyłek' nie można POpełniać Pani Poseł . A czy jest na to zgoda Senatora Hamerskiego?
B.22.09.2018, 10:25
Waksmundzki sie zaraz w zyrafe zamieni, tak wyciaga szyje do zdjecia z drugiego rzedu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl