30.09.2018, 08:40 | czytano: 5087

Maciej Jachymiak: Myślę, że jest szansa pogodzić i medycynę i samorząd wojewódzki

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. - Zawsze był naszym dobrym duchem, popierał nas zawsze w przedsięwzięciach niezależnych, żeby nigdy nie pozwolić zdominować się przez siły polityczne, żebyśmy zawsze zachowywali niezależność, rzetelność i uczciwość w naszych działaniach publicznych - mówi o Macieju Jachymiaku, przewodniczący stowarzyszenia Razem Podhale Spisz Orawa - Jan Smarduch.
Powstałe 17 lat temu stowarzyszenie uaktywnia się na wybory samorządowe, wystawiając listy swoich kandydatów jako KWW Razem Podhale Spisz Orawa oraz udzielając rekomendacji innym kandydatom. W tegorocznych wyborach takie poparcie otrzymał KWW Wspólna Małopolska wystawiające kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. Pierwsze miejsce na liście zajmuje nowotarżanin Maciej Jachymiak, czwarte Joanna Oleksy ze Szczawnicy, a siódme Monika Rzońca z Rabki-Zdroju.
- Chciałbym zacząć jakiś nowy etap w działalności naszego stowarzyszenia i zrobić w województwie coś takiego jak to, co kiedyś w powiecie nowotarskim - to znaczy utworzyć i utrzymać takie stowarzyszenie, które będzie wolne od partyjniactwa, czyli tego, co tak na prawdę działalność samorządową niszczy. Myśmy wielokrotnie tego doświadczyli - takich złych pomysłów, które nie miały nic wspólnego z dobrem ludzi. Chcielibyśmy, by na terenie Małopolski też takie stowarzyszenie zaszczepić i żeby ono się utrzymało - mówił do członków stowarzyszenia oraz kandydatów do Rady Powiatu Nowotarskiego z ramienia KWW Razem Podhale Spisz Orawa Maciej Jachymiak, który ma za sobą dwie kadencje jako radny miejski oraz dwie kadencje w powiecie na stanowisku wicestarosty.

O swoim kandydowaniu do sejmiku powiedział: - Ten trzeci samorząd jest bardzo ważny, mający najwięcej pieniędzy. Musicie państwo wiedzieć, że budżet powiatu to jest sto kilkadziesiąt milionów, a budżet województwa to są miliardy. Odnosiliśmy zawsze wrażenie, że brak reprezentacji - nowej reprezentacji powiatu nowotarskiego skutkuje czasem trudnościami w pozyskaniu środków. Mamy też takie obserwacje, że drogi wojewódzkie, czy krajowe na terenie naszego powiatu wyglądają najgorzej. Drogi powiatowe i gminne wyglądają dużo lepiej. Jest też wiele takich problemów, które muszą być rozwiązane. Dla mnie, jako mieszkańca Nowego Targu - skandalem jest to, co od lat dzieje się z olbrzymią nieruchomością na Kowańcu: prewentorium, które mimo że jest perłą architektoniczną niszczeje w oczach i spory polityczne uniemożliwiają nadanie temu miejscu jakiegoś kierunku. Zadanie jest trudne, bo żeby zostać radnym wojewódzkim to to są już duże ilości głosów - ok 10 tysięcy. Myślę że gdybyśmy "odrobili lekcje" na terenie powiatu nowotarskiego to te wyniki są do osiągnięcia. Całe szczęście - dzięki zabiegom Jasia (Smarducha - przyp. red.) jest to miejsce pierwsze. Mam nadzieję, że za kilka tygodni spotkamy się na podsumowaniu kampanii i ustalaniu współpracy między samorządem powiatowym, a samorządem wojewódzkim. Zachęcam do głosowania - mówił do kandydatów na radnych powiatowych.

Maciej Jachymiak ma na swoim koncie cztery kadencje w samorządach, ale zniknął ze sceny politycznej na ostatnie cztery lata. Na pytanie czemu służyła ta czteroletnia przerwa, odpowiedział: - Przede wszystkim powrotowi do medycyny. Medycyna cały czas idzie do przodu i trzeba być na bieżąco. Ja cały czas chcę być lekarzem. Oprócz tego, że jestem samorządowcem, to jestem lekarzem. 16 lat byłem samorządowcem, nabrałem dużego doświadczenia i pewnej wiedzy o zarządzaniu i polityce. Natomiast trochę zaczęła mi uciekać ta medycyna, wiec postanowiłem wrócić. Teraz myślę, że jest szansa pogodzić i medycynę i samorząd wojewódzki.

SPalka
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Marianna07.10.2018, 00:30
No niestety, ale nie da się połączyć medycyny z polityką. Więc Pan optuje: albo zostać po dotychczasowej stronie; albo przechodzi na drugą, bo z dwóch stron czerpać korzyści nie można, Pozdrawiam,
bartek02.10.2018, 21:46
Nie,nie i nie. Dość.Cała ta klika pana Jachymiaka już dawno powinna odejść. Brak szacunku dla drugiej osoby. Ludzie mają już dość. Pożegnajmy już tego Pana.Albo medycyna albo polityka. Ale tu jedno i drugie słabo idzie.
bystry02.10.2018, 19:45
Temu Panu przydała by się POmoc kolegi PO fachu ale w przeciwieństwie do w/w prawdziwego lekarza...
Iza02.10.2018, 19:41
Oj niedobrze doktorku ani jednego pozytywnego komentarza, musisz popracować nad sobą i zarówno na płaszczyźnie medycznej i politycznej. Trochę pokory może ?
4xkoryto02.10.2018, 14:26
Daczego pan wyrzucił młodzież z ich internatu!? Jakim prawem!? Trzeba było ten budynek wyremontować, ale nie dla urzędników!!!!! Teraz chciałby pan się miliardami zająć?????? Pan nie jest samorządowcem ale karierowiczem i celebrytą!!!!!!!!!
takie sobie pytanko02.10.2018, 08:25
A co się stało z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej?
kogitator01.10.2018, 17:55
Nie używajmy emocjonalnego języka, bo w wyborach będą się liczyły głosy pozytywne, a nie negatywne na danego kandydata. No i w związku z tym zależałoby zapewne wielu jego wyborcom na tym, aby pan Jachymiak nagle nie zostawił samorządu wojewódzkiego bo mu nagle obiecano jedynkę na liście w wyborach parlamentarnych - niech publicznie wszem i wobec ogłosi i zadeklaruje że będzie radnym wojewódzkim przez całą kadencję, inaczej istnieje obawa że zamiast myśleć o naszym interesie w województwie, będzie on starał się zapunktować u władz krajowych PO (lub jakiejś innej mainstreamowej partii) żeby ta umożliwiła mu dostanie się do Sejmu w wyborach parlamentarnych w trakcie kadencji (bo w systemie partyjnym to władze partyjne decydują a szansach wyborczych kandydata).
vitC01.10.2018, 17:19
Panie Maciusiu kochany. Daj se pan siana. Jesteście wszyscy zdarci Faber, Wierzba, Hamerski. Ludzie was kojarzą raczej z kliką i cwaniactwem a nie z pracą dla społeczności, więc po co wystawiasz sie pan na śmieszność. Ta gadka o dokształcaniu się z medycyny nieżle mnie ubawiła. Przecież na własne oczy widziałem jak pan czytasz na meczach opasłe tomiska ha ha. Podczepił byś się Pan do sejmiku jak gospodarz Anioł z Alternatyw? Marnie to widzę. Ludzie pana po prostu nie lubią.
Zofia01.10.2018, 11:40
Lekarz? Niezbyt wybitny chyba
A kandydat do selmiku najgorszy chyba -zero szacunku do człowieka
Razem01.10.2018, 10:36
Cztery lata spokoju. /.../. Smrodu tylko narobił na walnym PZHL. NIE dla Jachymiaka!!!!
la Frecuencia Baja01.10.2018, 00:10
Specjalizacja Pana J to "obrzucanie innych błotem i taplanie ich w szambie". Polecam lekturę podhale24 i innych lokalnych mediów. To zdecydowanie specjalizacja z partyjniactwa najgorszej maści a nie medycyny. Przez takie nastawienie do innych udało mu się stworzyć negatywny elektorat udało mu nawet z ludzi, którzy w jakiś sposób byli mu kiedyś życzliwi. Sukcesów mu nie wróżę, a tym bardziej nie życzę.
bul30.09.2018, 23:09
Ani dobry polityk ani dobry psychiatra
kogitator30.09.2018, 23:03
Stowarzyszenie to powstało raczej w 2011 roku, a nie 17 lat temu (mogę się mylić, ale 17 lat temu, czyli w 2001 roku to ci wszyscy panowie obecni politycy 'Podhale Spisz Orawa' jedyny problem jaki mieli z szyldem PO to tylko spór jakiego koloru jest słoneczko PO, czyli czy jest ono żółte czy pomarańczowe, co do całej reszty to byli całą duszą za Platformą i nie w głowie było im zakładać jakieś stowarzyszenie).
Co do Pana Jachymiaka, to jeśli ma pozycję nr. 1 na liście to jego wygrana w wyborach jest dowolnie bliska pewności, nawet jeśli na konferencji prasowej mówiłby non stop "eme due rabe", a mówi dość sensowne rzeczy i w sumie nic złego się nie stanie jak będzie nasz powiat reprezentował w województwie. Problem widziałbym tu raczej w temperamencie politycznym pana Jachymiaka, mianowicie za rok będą wybory i może on zechcieć porzucić sejmik i startować do sejmu na posła, wszak już kiedyś bardzo niewiele mu brakło głosów aby wejść do Sejmu.
uwaga ślisko30.09.2018, 22:42
W porę zorientowałem się że to może być następca Dżołany, nie trawię ich obu więc oddam głos na dobrą zmianę.
Sara30.09.2018, 20:42
Nie dostał się do rady powiatu bo miescany go wyportkowały nie dostanie się do sejmiku. Stracony głos.
avivat30.09.2018, 20:40
Panie Jachymiak...zajmij się pan efektownie swoją dziedziną, czyli PSYCHIATRIA. Polityka nie dla pana, a czy psychiatria?
Klops30.09.2018, 17:31
Jak się nie uda w sejmiki to może na wicka u Michalskiej.
Uzi30.09.2018, 17:13
Wspólna Małopolska to ściema założona przez działaczy PO. Witold Latusek to byly skarbnik tej partii w Małopolsce. Maciej Jachymiak byłyvszef PO w Nowym Targu. Nie kompromitujmy się.
leming doskonały30.09.2018, 16:10
do : taka prawda

Z Nowego Targu w sejmiku jest Stanisław Barnaś więcej na fb
kogitator30.09.2018, 15:37
Jachymiak ma mir i poważanie w świecie lekarskim, organizował (i to z sukcesem) wielkie imprezy sportowe dla lekarzy (i to na poziomie ogólnopolskim). Na poziomie województwa mógłby wpłynąć na polskich lekarzy, a to w sprawie przymusu szczepień, a to w sprawie zakazu wlewów z askorbinianu, a to w sprawie refundacji drogich testów metabolitu 25(OH) przynajmniej dla dzieci i młodzieży. Czy zrobi to? Czas pokaże.
PasterzPPP30.09.2018, 14:31
@Nigdy więcej PO
Ale że Tusk i bracia Kaczyńscy byli razem w Porozumieniu Centrum to zapomniałeś wspomnieć. Albo o tym jak blisko było koalicji rządowej PiS-PO za pierwszego rządu PiSu?
daleko od noszy bo dziadem bedzisz30.09.2018, 14:14
kasa się liczy a nie pacjent , istny koszmar dla pacjentów
taka prawda30.09.2018, 13:41
Oskar 51 - a kogo masz z Nowego Targu do Sejmiku ?
poprzednik blokował aby urósł ktoś lepszy
teraz miasto ma szanse odzyskać swoje godne miejsce na mapie Małopolski
Nowy Targ nigdy nie lubiał i nie lubi inteligentnych - według zasady na wieś po rozum a po pieniądze do miasta :)
nie lubie dziadostwa total30.09.2018, 13:30
lecz doktorku ludzi młodych zwłaszcza piratów drogowych.
alik30.09.2018, 13:29
Do: Nigdy więcej PO):

Tylko co w zamian - pis /dojną zmianę/, a może kukiz 15?. Uchroń nas Boże.
oskar5130.09.2018, 12:37
Jachymiak już dość złego narobił w N.Targu a teraz się pcha do wojewódzkiego sejmiku z poparciem platformy. Dość tego. !!!!
nadchodzą złe czasy!30.09.2018, 12:15
hahahahhahahaaha! to w zasadzie tyle ;)
kis spod sobla30.09.2018, 11:52
ale po co sie bedziesz wysilał i godził jedno z drugim, zajmij sie jednym a dobrze
Nigdy więcej PO30.09.2018, 11:40
Pasterz CCCP o jakiej ty dobroci myślisz ? Wystarczy przestudiować życiorys Tuska i mamy partie po kolei, UD=KLD=UW=PO a na koniec wszystkie te bękarty miała przejąć partyjka z kropką.
PasterzPPP30.09.2018, 10:42
PO na początku swego istnienia to była bardzo dobra partia. Oczywiście wszyscy krzykacze mówią jak to ich nie cierpią a w roku 2007 sami pewnie głosowali. Nie wstydem jest, że kiedyś należało się do PO, a jak widać już z tego członkostwa zrezygnowało. No chyba, że jest się zacietrzewionym, ślepo patrzącym fanem tej drugiej partii, stojącym w pierwszym szeregu na wojnie polsko-polskiej.
Paweł30.09.2018, 10:23
Jachymiak aut.
POpaprańcy30.09.2018, 09:52
Smarduchowi coś się poplątało. Po pierwsze to nie jest stowarzyszenie tylko Platforma Obywatelska. Po drugie Jachymiak zawsze był złym duchem i tam gdzie się pojawia jzawsze jest konflikt. Nie głosujemy na Jachymiaka!
Miescon30.09.2018, 09:42
Nie wiem czy się śmiać czy płakać..... Człowiek który mówi, że program wyborczy jest dla manipulowania ludźmi idzie do Województwa po co? Te frazesy co mówi to też by Nami manipulować? Byliście w PO, rządziło w województwie PO to czemu nie zalatwiliscie z kumplami tych remontów? Jasiek ładnie zalatwiles Staszka, tyle Ci rzeczy przepchnal a Ty Wicka wysyłasz...... Ciekawe co będzie jak Stasek zostanie znów radnym czego mu życzę, zaś polecicie z Marcin prosić o pomoc? A potem Go sprzedacie?
dumdum30.09.2018, 09:18
czy on ma zawze ludzi za idiotow?
Aleksandra30.09.2018, 09:14
Kończ Waść wstydu miastu oszczędź.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl