30.09.2018, 18:37 | czytano: 5424

Marek Wierzba po raz trzeci zamierza dostać się do sejmiku

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II - Marek Wierzba kolejny raz kandyduje do sejmiku województwa małopolskiego. - Zabiegam o to, by państwo i wasi znajomi swoje głosy na mnie oddali - mówi i dodaje: - Startuję z listy PiS, ale nie jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości.
- Dyrektor startuje z listy partyjnej, ale jest bezpartyjny. A my go popieramy, bo chcemy żeby było dobrze w szpitalu, tak jak teraz jest - mówi starosta Krzysztof Faber, a jednocześnie pełnomocnik KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego i kandydat z tego komitetu na radnego powiatowego.

Sam zainteresowany dodaje: - Od dwóch kadencji jako radny sejmiku jestem członkiem - kiedyś to był klub PiS, teraz ten klub się nazywa Zjednoczona Prawica. Byłem członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ale to członkostwo ustało z chwilą objęcia przeze mnie funkcji sekretarza powiatu nowotarskiego. Obecnie jestem działaczem Solidarnej Polski, czyli związany jestem z posłem Ziobro. Ale tak jak w innych częściach Polski - w ramach koalicji staruję z listy PiS. Zabiegam o to, by państwo i wasi znajomi swoje głosy na mnie oddali - podsumowuje Marek Wierzba.

s/
zobacz także
komentarze
besala05.10.2018, 19:45
No cóż, gdyby rządziła PO pan dyrektor, bezpartyjny, zapewne załapałby się i na listę PO. W tym przypadku bezpartyjność oznacza brak właściwości! Są takie dość proste byty biologiczne, które potrafią się dostosować do każdego otoczenia. I żyły dzięki temu nieźle (to nie jest aluzja do obfitości pana kandydata).
Ludwik04.10.2018, 20:23
Akurat gruszki na wierzbie.
tubuś03.10.2018, 10:50
Dobry fachowiec ale bezpartyjny - kiedyś w zamierzchłej epoce komunizmu, czasy Gierka i Gomułki, hasło to promował Mieczysław Rakowski w Polityce. PiS w roli dawnej PZPR - fajne.
kogitator02.10.2018, 23:35
Pan Marek Wierzba, który startuje z listy PiS i równocześnie obnosi się z tym że nie jest członkiem PiS, zupełnie tak jakby członkostwo w tej partii było jakimś odium. Gdzie jest jakaś reakcja Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie?
@kogitator02.10.2018, 22:42
ale oczywiście wiamina C jest dla ludzkości niezmiernie ważna- jej niedobory wywołują poważne zaburzenia, najlepiej znany jest szkorbut. Ale po pierwsze nie Pauling ją odkrył, a Albert Szent-Györgyi de Nagyrápolt - węgier. Za odkrycia dotyczące procesów spalania biologicznego, a szczególnie za odkrycie i ustalenie budowy chemicznej witaminy C (kwasu askorbinowego), otrzymał w 1937 roku Nagrodę Nobla.
@kogitator02.10.2018, 22:38
Po pierwsze piszesz dużo, ale czytasz słabo, skoro wywnioskowałeś, że deprecjonuję nagrody dla Paulinga. Stwierdzam tylko fakt, że ten genialny fizyk nie dostał nagrody z medycyny tylko z fizyki oraz pokojową. Po drugie przedstaw chociaż jedno dobrze zaprojektowane, prospektywne, randomizowane badanie z twardym punktem końcowym, które dowodziłoby skuteczności witaminy C w sepsie, a nie setki bredni bajarzy, którzy gadają w Kwidzyniu, Kłąju czy gdziekolwiek indziej, ale którzy nie opublikowali w żadnym poważnym periodyku naukowym ani jednej z tych swoich, pożal się Boże, rewelacji
kogitator02.10.2018, 21:34
ad @kogitator:
Skoro Paulingowi przyznali dwie nagrody Nobla za, według Ciebie, kłamstwa i głupoty (tak zrozumiałem Twój komentarz), to tym bardziej Tobie ją przyznają, skoro jesteś takim wielkim naukowcem. Chętnie zgłoszę Cię, jeśli nikt inny tego nie chce zrobić, masz czas na przedstawienie swoich odkryć które służą ludzkości do 31 stycznia 2019, komisja noblowska zbada Twoje prace i kto wie, może za rok będziesz laureatem Nobla, tak jak dwa razy był Linus Pauling, którego dorobek zdajesz się deprecjonować (to co popularnie nazywa się pokojową nagrodą Nobla to była w pierwotnym zamierzeniu samego Alfreda Nobla nagroda za rangę i wkład w rozwój społeczny ludzkości, a zatem w pewnym sensie w przypadku Paulinga jest to nawet większe uhonorowanie jego osiągnięć aniżeli Nobel z fizyki czy literatury, bo podkreśla doniosłość odkrycia roli kwasu askorbinowego w organizmie człowieka).
Czy ja mam Ci tutaj sypnąć całą litanię setek już naukowców i specjalistów potwierdzających wielką rewolucyjność odkrycia Linusa Paulinga o szczególnej roli kwasu askorbinowego dla człowieka?
bedzie zmiana02.10.2018, 19:58
bardzo kiepski dyrektor
zmienimy ekipę PiS w powiecie
i jego też zmienimy i to szybko
auris01.10.2018, 20:10
Dlaczego ludzie statystujący z list PIS, tak za gorliwie głoszą, że nie są członkami partii. Czyżby się wstydzili PIS-u ale nie wstydzą się po jego plecach wspinać po władzę?
tyle01.10.2018, 17:07
Panie Wierzba, a wchodził pan kiedys do szpitala głównym wejściem? Można się wyrypać na schodach aż miło- a tam raczej zdrowi i sprawni ludzie nie chodzą. Wszystko jest obrypane , zaśmiecone syf nad syfami. Pan nie możesz ogarnąć szpitala i pchasz się Pan na radnego? Po co? Przecież nie po to by nam robić dobrze buhaha. Żenada i żenada
n01.10.2018, 13:16
paradny ale bezradny na polu szpital
@kogitator01.10.2018, 10:06
Nie walczę z wiatrakami tylko z naukowym kłamstwem i głupotą...
Pauling (nagroda Nobla z fizyki za teorię wiązań atomowych i pokojowa - A NIE Z MEDYCYNY CZY NAUK BIOLOGICZNYCH) w 1979 wydał książkę ?Vitamin C and cancer?, w której autor utrzymywał, że witamina C stanowi lek w walce z rakiem. Na dowód słuszności swojej teorii cytował wyniki prób klinicznych z terminalnie chorymi na raka, przeprowadzonych przez swojego współpracownika Ewana Camerona. Ich poprawność była wielokrotnie obalana ? Cameron do swojego badania z witaminą C włączał chorych w znacznie mniejszym stopniu zaawansowania choroby niż do grup kontrolnych. W ten sposób publikowali dane sugerujące spadek śmiertelności rzędu 75 proc. W jednej ze swoich kolejnych książek ?How to feel better and live longer? Pauling twierdził, że megadawki witaminy C ?mogą poprawić stan twojego zdrowia, zwiększyć radość z życia, pomóc w walce z chorobami serca, rakiem oraz spowolnić proces starzenia?. W tym okresie naukowiec przyjmował co najmniej 12000 mg witaminy C dziennie, a dawkę zwiększał do 40000 mg w wypadku wystąpienia przeziębienia. Jego poglądów nie zweryfikowała ani śmierć żony na raka żołądka, ani rozwój własnej choroby. Linus Pauling zmarł w 1994 roku na raka prostaty, utrzymując, że witamina C spowolniła rozwój jego choroby o co najmniej 20 lat.
POZYTYWNY01.10.2018, 09:54
Ubrać bacioki, i do Spytkowic ! Do korzeni-powrót.
Tam czekają, na bezpartyjnego Marka !
ZAOPATRZENIOWIEC01.10.2018, 09:21
Tak jak Wierzba był najgorszym wójtem , tak jak o mało nie doprowadził rabczańskie Wodociągi do ruiny , tak jak jest najgorszym dyrektorem szpitala w historii to do polityki nadaje się bez dwóch zdań . Bo wiadomo kto idzie do polityki a zwłaszcza do pisu : mierny , bierny ale wierny !
Jacek01.10.2018, 09:02
Jak wiaterek zawieje tam chorągiewka faluje . Ten kandydat to totalna porażka . A Starosta FABER chroni swoich . Bo to nie dziwota ze szpital ma się dobrze skoro w powiecie jest jeden taki i brak konkurencji .W PZD tez według FABERA było wspaniałe a jak się skończyło każdy to wie . I niech Pan Wierzba się od PISu nie odcina bo ramie w ramie stał z PISem gdy ten niszczył życie ludziom tak jak Blidzie czy Garlickiemu . To najbardziej FAŁSZYWY kandydat na Podhalu !!
vchory01.10.2018, 08:25
wystarczy zapytac chorych co dzieje sie w szpitalu ten pan na bezrobocie
proc.01.10.2018, 08:23
Nigdy więcej takiego radnego, nic nie zrobił dla miasta a pieniądze się brało z sejmiku i" rączka w rączkę z Faberem"
pełopapraniec01.10.2018, 01:08
Pana Wierzbę znam z plakatów wyborczych . Póżniej cisza i zero działania. A w mysl zasady PIS na księżyc - życzę miłego LOTU
Nowotarżanin01.10.2018, 00:26
Tak sobie myślę jak to mało odpowiedzialna jest praca Dyrektora Szpitala Nowotarskiego, że może sobie pozwolić na kilka dni nieobecności w miesiącu na pełnienie obowiązków Radnego Województwa Małopolskiego. Mało tego przecież musi się jeszcze przygotować do tych posiedzeń Sejmiku Wojewódzkiego. To widocznie praca Dyrektora Szpitala Nowotarskiego to takie luźne zajęcie ! ! Teraz na serio : stanowczo sprzeciwiam się, aby Dyrektor Szpitala Nowotarskiego "zabawiał się" byciem Radnym Wojewódzkim. Jak sobie będzie prowadził prywatny biznes to niech będzie wtedy Radnym Wojewódzkim ile chce.
kogitator30.09.2018, 23:18
Nie zostanę dyrektorem szpitala, natomiast mam prawo domagać się nowych, lepszych rozwiązań, które z powodzeniem stosowane są za granicą, np. w niemieckich szpitalach. O witaminie C wiem raczej od "consortes" aniżeli od Zięby, jeżeli "consortes" można nazwać instytut podwójnego laureata Nobla Linusa Paulinga, z którego to dr. Aleksandra Niedźwiecki na długo przed twoim idolem przedstawiła naukowe dowody na skuteczność witaminy C (Kwidzyn, marzec 2012, wykłąd na YT). A jeśli dr. Niedźwiecki byłoby mi wciąż mało, to jeszcze są filmiki Thomasa Levy i wielu, wielu innych renomowanych naukowców, tak że walczysz, niestety, z wiatrakami; wejście tych metod do polskich szpitali to jest już tylko kwestia czasu.
BUL30.09.2018, 23:05
Ale chorągiewki
Ludwik30.09.2018, 22:52
A kiedy ten pan radny zrobił coś dla Miasta ???
rozliczyć lekarzy30.09.2018, 22:29
Niech Pan zrobi porządek z lekarzami jeśli chodzi o terminy - starym daje się rok ( niech ich szlak ... ) a młodym 1 miesiąc - dotyczy ortopedy zastępcy ordynatora, to skandal jak lekarze traktują starych pacjentów
@kogitator30.09.2018, 22:13
Nie, ale jak ty zostaniesz dyrektorem szpitala, to wprowadzą refundację na urytoterapię, chiromancję, okadzanie i leczenie przez nałożenie rąk. I bedą refundować wszelkie brednie, ktore wymyślą naciągacze typu Zięba & consortes. Swoja drogą ciekawe jak to się dzieje, że u Zięby witamina C kosztuje 150 zł za opakowanie, ktoŕe w aptece kosztuje może 10 zł. A Zięba wmzarabia prze firmę swojej przyjaciólki na naciąganiu półgłowków kilkadziesiąt milionów złotych rocznie
kogitator30.09.2018, 20:31
Czy jeśli zagłosuję na pana Marka Wierzbę to doprowadzi on do tego, że w nowotarskim szpitalu będą dokonywane wlewy z askorbinianu sodu dla ratowania życia pacjentów?
avivat30.09.2018, 20:19
"Startuję z listy PIS, ale nie jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości"....to kim pan jest panie Wierzba? Na takich ludzi nie oddaje się głosów. Niestety.
pielęgniarka30.09.2018, 20:08
Pielegniarka wygrała w sądzie z dyrektorem szpitala M.Wierzbą i otrzymała rekompensatę 83 tys zł ?
Tak, wygrała. Nigdy nie usłyszała słowa przepraszam. Dyrektor szpitala M. Wierzba roztrwonił w bezsensowny sposób pieniądze podatników oskarżając niewinną kobietę. Za to w nagrodę w 2016 otrzymał nagrodę 37 tyś. PLN Zachęcam do zapoznania się z tematem.
osąd30.09.2018, 20:05
Mówi "bezpartyjny" starosta - Dyrektor startuje z listy partyjnej, ale jest bezpartyjny. A my go popieramy, bo chcemy żeby było dobrze w szpitalu,
a "bezpartyjny dyrektor" mówi - Obecnie jestem działaczem Solidarnej Polski, czyli związany jestem z posłem Ziobro.
mam pytanie - czemu starosta nie mówi prawdy ?
czy warto wierzyć co mówi starosta ?
waldek30.09.2018, 20:03
Spoko. Szpital ładny, tylko profesjonalizmu brakuje niestety. Lekarzy fachowców mało, o reszcie się nie wypowiadam
janina30.09.2018, 19:13
Panie Marku Kardiologia, Neurochirurgia to Pana zasługa, posła Siarki, Zbilansowany szpital. Ma Pan mój głos. Nik nie zrobił tyle dla tego szpitala co Pan.
derek30.09.2018, 18:56
Panie Wierzba ma Pan mój głos.
Zawiedziony30.09.2018, 18:56
@baciok - ale ile dobrego musiał zrobić dla siebie xD Na pewno znacznie więcej niż dla Podhala. W przeciwnym wypadku by ponownie nie kandydował.

Może niech się lepiej zajmie szpitalem a nie politykowaniem? Bo kilku srok za ogon nie sposób utrzymać. Warto więc dać szansę komuś innemu. Nie ma sensu głosować na te same osoby, zwłaszcza jeśli one niestety nie potrafią zrobić nic dla ogółu.

Zastanawiające jest to, że jako najważniejsze informacje podał tylko to, z jakiej listy staruje i o co będzie zabiegał. Zero informacji o tym czego dokonał dla regionu, czym się zajmował i jak przebiegała jego służba w polityce. Czyżby nie miał się czym pochwalić?

Będę zabiegał o to, aby rodzina i znajomi na pewno nie oddały głosu na Pana Wierzbę, bo straciłem do niego zaufanie.
kis spod sobla30.09.2018, 18:46
o jakości usług i organizacji w szpitalu lepiej nie mowic- jakies linie kolorowe w lewo w prawo a to co najwazniejsze czyli zdrowie pacjenta tragedia, pozory pozory i nie rokujący pacjenci, od czego tam jestescie od tego zeby byli rokujący.... gorzej niz za komuny, nie ma sie czym chwalic oj nie ma
pienniny za Markiem30.09.2018, 18:39
z przyjemnością oddam głos na Pana Wierzbę
baciok@30.09.2018, 18:38
Mam pytanie? Co szanowny Pan Radny zrobił dla Podhala. Według mnie Nic!!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl