09.10.2018, 13:51 | czytano: 5649

Nowi dyrektorzy w szkołach gminy Szaflary

Od 1 września w dwóch szkołach nastąpiły zmiany na stanowisku dyrektora. W Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Maruszynie Górnej stanowisko objął Konrad Kuźmiński, a w Szkole Podstawowej w im. Kardynała Karola Wojtyły w Zaskalu pełniącym obowiązki dyrektora została Renata Mozgowiec.
Kadencja dotychczasowych dyrektorów - Stanisława Peciaka w Maruszynie Górnej i Mirosława Ćwikla w Zaskalu - dobiegła końca.
- Składam serdeczne podziękowania za sumienną, owocną i pełną oddania pracę za zaangażowanie, w wychowaniu i kształceniu licznych pokoleń zarówno młodzieży jak i nauczycieli - podziękował im wójt gminy Szaflary Rafał Szkaradziński.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Do zaslyszane11.10.2018, 21:43
Toś słyszał o zebraniu czy na nim był? Możeś podsłuchiwał ?
Czekam na ten finał. A nauczyciele to zawsze święci. Rodzice nie dobrzy dzieci nie dobre - nauczyciel ideał. Ciekawe.
fun10.10.2018, 19:58
@zasłyszane Ja nie bronię wójta, więc nie mogę zapytać, jak się zakończyło spotkanie w Szaflarach... Przykre.
zasłyszane z Szaflar10.10.2018, 13:24
W dniu 08.10.2018 odbyło się spotkanie na wyraźne polecenie p Wójta (stosowne zarządzenie) w Szkole w Szaflarach, w którym uczestniczył P Wójt, p Skarbnik, grono nauczycielskie oraz rodzice, raczej ich przedstawiciele. Tematem miał być budżet szkoły na rok szkolny/rok budżetowy 2019.
I wszyscy którzy bronicie Wójta:
zapytajcie się jak się skończyło zebranie?
Za co ks wikary otrzymał brawa?
Co Wójt zarzucił jednemu z bardziej szanowanych pedagogów, (sprawę sprzed bodaj 4 lat)
Jaki będzie finał tej rozmowy?
Inwestycje to nie wszystko, komu te inwestycje, jak człowieka zabraknie?
Przede wszystkim liczy sie drugi człowiek.
Chociaż głosowałem 4 lata temu na P Szkaradzińskiego to teraz mojego głosu nie dostanie. Daję szanse następnemu.
Maria10.10.2018, 13:19
A kuratorium gdzie. Wizytatorki weźcie się do roboty. Siedzicie w komisjach konkursach na dyrektorów a nie macie bladego pojęcia co się później dzieje. Nie potraficie wybrać uczciwej osoby, czy wójt ma problem że za uczciwi?
Do Wyborca!10.10.2018, 12:08
W pełni popieram Twoje słowa. Na każdym kroku w kontaktach z ludźmi widać brak szacunku ze strony Wójta Szaflar.Będąc przy władzy otoczył się ludźmi o takim samym niskim poziomie kultury.Patrząc z zewnątrz jego działania wydają się korzystne dla Gminy, ale wystarczy zagłębić się w temat, aby utonąć w kłamstwach i niedomówieniach. Swoją wiedzę Wójt często czerpie z plotek i niesprawdzonych źródeł. A każdy człowiek będąc na kierowniczym stanowisku musi opierać się na faktach i działać zgodnie z prawem.
ZnającaRMprywatnie10.10.2018, 12:08
@Zaskalanka - święta prawda. Tylko dlaczego w UG tego nikt nie widzi i pozwala na taki wybór... Rodzice uczniów - odwagi w proteście życzę.
Zaskalanka10.10.2018, 11:13
Wstyd ,najgorszy wybór ... Ta Pani nawet nie nadaje się na pedagoga a co dopiero na dyrektora szkoły w Zaskalu.
uczitiel10.10.2018, 09:12
Dobrze, że się zreflektował po czasie. Baliśmy się w gronie, że tylko Henrykowi Ch. TW Alek należał się artykuł i wspaniałe podziękowania za dyrektorowanie.
Żwirek10.10.2018, 08:43
Totalna żenada jak ludzie z których kipi jad i totalna nienawiść stawiają siebie w świetle strażników moralności, plotą bzdury, że niby wójt nie szanuje ludzi a sami by bliźniego w łyżeczce wody utopili. Te wszystkie komentarze są nic warte bo sama formuła ich dodawania nie gwarantuje w żaden sposób wiarygodności piszących. A najlepsze jest to, że myślicie, że normalni ludzie-wyborcy nic innego nie robią tylko siedzą od miesiąca na forum i czytają wasze oderwane od rzeczywistości opinie :D Jesteście niezwykle doswiadczeni i skuteczni ale w hejcie internetowym. Sami nabijacie wejścia i podkręcacie spiralne nienawiści w którą wpadliście. Normalny obywatel, nie sugeruje się durnymi komentarzami, normalny obywatel widzi różnicę jak zmieniła się gmina, bo racji jest tyle ile ludzi, każdy ma swoją, a wyniki dobrej i rzetelnej pracy bronią się same.
wyborca @10.10.2018, 08:05
Jak to jest, że w Polsce gdzie u władzy jest Prawo i Sprawiedliwość tak w obliczu prawa łamie się prawo, i to od najwyższego szczebla idzie przykład. Mądry człowiek wie, Że przyjdzie za to zapłacić. Śmiesznym jest że w gminie Szaflary doradzają doradcy spoza gminy :(
Miś10.10.2018, 07:29
Już nie mówiąc o tym co Pan Wójt wyprawia w szkole w Szaflarach.
fun09.10.2018, 19:57
@norma Wyborca
"Jednostka! Co komu po niej?!
Jednostki głosik cieńszy od pisku.
Do kogo dojdzie? - ledwie do żony!
I to, jeżeli pochyli się blisko." W. Majakowski
Maruszynianka09.10.2018, 19:06
Nasz byly wieloletni dyrektor Peciak to człowiek pracowity i honorowy.Jest nam bardzo przykro, że wójt nawet mu nie podziękował.Nowy dyrektor wygrywając konkurs został powołany też tylko na rok. Może jak wybierzmy jeszcze raz (Panie Boże uchroń)Pana Szkaradzińskiego na wójta to mu my wyborcy powierzymy mandat na rok?I się będziemy przyglądać jego pracy i traktowaniu ludzi, jak to powiedział na sesji Pan wójt o nowym dyrektorze w Maruszynie Górnej.Nie do wiary.
tutejszy09.10.2018, 17:51
Cóż... Jak się chce na oświacie oszczędzać to i chętnych na "stołki" brakuje.
Nauczycielowi bardziej opłaca się wziąć kilka dodatkowych godzin niż zostać dyrektorem...
Jan09.10.2018, 17:27
Oj dawno nie było artykułu o Szaflarach gdzie można popluć na wójta? Spadł na 4 stronę w artykułach. No to cyk! i jest nowy. Sprawa sprzed ponad miesiąca, ale fajna okazja żeby można było przekopiować z innych artykułów komentarze obrażające wójta Szaflar. To naaapewno przypadek :)
Obserwator09.10.2018, 16:55
do @ Wyborca, masz rację i popieram co do słowa. Wstyd panie wójcie. Nie jest Pan dobrym gospodarzem. Dobry gospodarz zabiega o wartościowych ludzi, a pan co? pozbywa się ich lub zniechęca do współpracy, tak było z wieloma ludźmi a pani ,która wygrała konkurs,bardzo wartościowy człowiek, podziękowała za współprace bo każdy na jej miejscu mając przed sobą takiego"gospodarza" wolał odejść. Gminę panie wójcie tworzą ludzie i to na rożnych szczeblach a władza jest dla ludzi a nie odwrotnie.
fun09.10.2018, 16:09
I znowu sztab się gimnastykuje z odpowiedzią. Podpowiem za darmo (niesamowite, co?)- chodnik jest i boisko!
norma09.10.2018, 16:07
Buta, niszczenie ludzi niepokornych, pycha to dzień jak co dzień dla wójta i jego orszaku.
Wyborca09.10.2018, 14:25
Wstyd Panie wójcie wstyd.Czemu nie podziękuje Pan dyrektorom osobiście tylko w ten sposób?Czemu nie napisze Pan jak było, że wygrała konkurs na dyrektora w Zaskalu Pani z Nowego Targu i chciał jej Pan powierzyć obowiązki dyrektora na 1 rok?Czemu nie napisze Pan, że odmówiła Panu przyjęcia tego powierzenia i ok.25.08.w Zaskalu nie było jeszcze chętnego do bycia dyrektorem w Pana gminnej szkole w Zaskalu? Chaos! Wstyd i ma Pan czelność się chwalić tym faktem?Brak słów i poszanowania człowieka.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl