10.10.2018, 14:41 | czytano: 6255

Dwóch się bije o najmniejszą gminę na Podhalu

Fot. Materiały wyborcze kandydatów
W gminie Spytkowice, w której uprawnionych do głosowania jest 3522 mieszkańców, o fotel wójta walczy dwóch kandydatów.
O ponowny wybór na stanowisko ubiega się obecnych wójt, 62-letni Ryszard Papanek, który wierzy, że jego dotychczasowe osiągnięcia, jako włodarza gminy, skłonią mieszkańców do głosowania na niego.
Jego kontrkandydatką jest dotychczasowa radna 43-letnia Jolanta Kadzik, legitymująca się doświadczeniem w zakresie księgowości i zarządzania. Krytycznie ocenia ona dotychczasową działalność obecnego wójta i proponuje nowe, lepsze rozwiązania.

r/
komentarze
sąsiad16.10.2018, 13:02
Tomasz Sopa: miasto Jordanów, które pozyskało blisko 30 milionów dotacji w ostatniej kadencji jest tylko o kilkuset mieszkańców większą miejscowością od Spytkowic.
Niesasiad wojta15.10.2018, 12:26
Do futbolista. Widze ze nie tylko ja to widze ;) Szkoda ze inni maja klapy na oczach. Uderz w stol jak mawiaja. A pamietacie pana P. Konsetwatora z gminy. Przeciez byl w komitecie wyborczym drugiego pana P. A potem nagle konserwator.
futbolista15.10.2018, 11:23
Jak już jest wywołany temat opiekuna orlika i prowadzącego zajęcia piłkarskie dla dzieciaków, to taki przykład: człowiek, który był opiekunem w 2014 roku za poprzedniego Wójta, a z którym obecny wójt nie przedłużył umowy w 2015 roku jest już dłuższy czas II trenerem GKS Bełchatów. Jak prowadził zajęcia w Spytkowicach to sami rodzice przyznawali że potrafił zmotywować dzieciaki a jednocześnie trzymać dyscyplinę.
Niesąsiad wójta14.10.2018, 21:10
Do wesołek. W maju nie mogło być bo w kwietniu już był pewien pan.... przecież wożę tam dziecko to wiem. Tylko bzyczącego nie ma bo ponoć znalazł lepszą posadę. A tu biedaczek otwierał i zamykał. Co za charówka. Ciekawe za ile.
wesołek14.10.2018, 19:28
Żałuj że jesteś niesąsiad wójta
O orliku w kwietniu i w maju było ogłoszenie że zatrudnią "Opiekuna" trzeba było się brać a nie pier.....ć smutnych kawałków
Niesasiad wojta14.10.2018, 16:18
A co z gminnym nepotyzmem ? Moze mi ktos to wyjasnic ? Bo ja tych przykladow mam wiecej ( najbardziej razi orlik )
nie dać się robic w balona14.10.2018, 12:07
do Tomasz Sopa: tanią wymówkę serwujesz. W poprzedniej kadencji w latach 2007-2013 na mapadotacji.gov.pl jest informacja, że Spytkowice mają 5 projektów. Słabej baletnicy to i rąbek u spódnicy - pasuje tu jak ulał. Taki z ciebie znawca funduszy unijnych jak ze mnie kosmonauta.
Obserwator14.10.2018, 00:18
Mam nadzieję, że nareszcie się zmobilizujemy i odsuniemy od władzy p.Papanka. Jako gmina jesteśmy na szarym burym końcu w każdym rankingu. Temu człowiekowi nic się nie chce. Ostatnio słyszałem, że w środowisku wójtów i burmistrzów nikt tego człowieka nie zna.Nikt go nie zna bo on po prostu siedzi w Urzędzie i tyle. Żadnych unijnych pieniędzy ni pozyskał w ciągu tych dwóch kadencji. Gdyby nie pomoc posła Siarki i pieniądze z rezerwy państwowej 1 milion na przedszkole to budżet by się załamał. Dosyć tego marazmu !!!
Potrzebna lepsza zmiana !Lepsze Spytkowice !
Tomasz Sopa13.10.2018, 13:30
@ewka widać Twój brak rozeznania w temacie dowinansowania ze środków unijnych... Są projekty na które po prostu nasza gmina jest za mała. Dajesz do porównania gminę Raba Wyżna która ma aż osiem mniejszych gmin pod swoim zarządem, a o Jordanowie to już nawet nie wspominam. Proszę rozeznaj się w temacie i wtedy napisz . Komentarze nie znam się ale się wypowiem jest bezsensowne. Pozdrawiam!
Niesąsiad wójta13.10.2018, 13:12
A ja proszę o jedną odpowiedź. Jak to sie stało ze w każdej szkole, urzędzie gminy, przedszkolu zatrudnieni sa sąsiedzi obecnego wójta. Ostatnie obsadzenie stanowisk konserwatora w przedszkolu i dyrektora szkoły nr 2 było gwoździem do trumny. Nepotyzm sięgnął szczytu. Co, nie było nikogo innego, lepszego??? A konserwator w szkole nr 3 ? To też przypadek ??? Naprawde juz nie ma innych ludzi we wsi??? Dlaczego nikt z tym nic nie robi ???!!! Ciekawe kogo teraz obsadzi w szkole nr 1.
soni11.10.2018, 15:20
Jedna rzecz mi się teraz przypomniała - jak się 4 laty temu rozmawiało z mieszkańcami po wyborach, to każdy mówił, że głosował na Bartka. Wszyscy się drapali po głowach jak to się stało, że nie został on wybrany na wójta.
czas na zmianę11.10.2018, 14:28
Bacznie obserwuje co dzieje się w gminie już od jakiegoś czasu. I ostatnie cztery lata zostały mocno przespane. Inwestycje poza przedszkolem marne, kanalizacja leży zamiast się budować za to koledzy wójta mają coraz to nowe stanowiska, ba szykują się nawet niektórzy na vice-wójtów, zieleń w okół gminy i starego przedszkola znikła. Organizacje i stowarzyszenia nie mają wsparcia we władzach. Pani Jola nie obiecuje gruszek na wierzbie tylko proponuje realne plany na przyszłość. Co ważne daje też szanse młodym aby wykazali się jako radni. A nie trzymali tylko szarfy przy otwarciu przedszkola i wozili się za pieniądze podatników po "partnerskich " gminach. Panie Wójcie przespał Pan tą kadencję.
Spytkowoce Gorne za Jola11.10.2018, 10:02
Do przyzwoity i obserwator. Swieta prawda, jestem rodzicem dzieci w trojce i wiem jak wydziera sie kazda złotówkę z gminy na nasza szkole. Boli to w srodkowej wsi zesmy sie wzieli do roboty i ( od kiedy kazdy wie ) trojka dziala. A rozbudowy szkoly nie bylo od 2012 jak powstal orlik. Dziękujemy p. Sidelko za madre decyzje w sprawie szkoly. Tetaz nauczyciele, rodzice i dyrektorka nie pozwola jej zamknąć o czym wojt marzy.
czasoprzestrzeń11.10.2018, 09:55
Czytam na stronie urzędu gminy o otwarciu przedszkola, że gmina dostała na nie milion zł dotacji z budżetu Państwa. Czyli przy 4 milionach kosztów przedszkola ten jeden milion to 25% wartości tej inwestycji. No ale ci co starają się dotacje unijne to dostają w zależności od programu unijnego od 60 do 85% wartości inwestycji............... Nie wiem czy mi się wydaje, ale tak jakbyśmy żyli w dwóch różnych rzeczywistościach czytając słowa obecnego wójta Spytkowic
AnT11.10.2018, 09:44
LITOŚCI!!!Ta degradacja to była totalna klpina ze społeczności wsi SPYTKOWICE .Ludzie jakie by to były podatki od gruntów,a jakie ponieślisy straty na sam ten projekt .To poprostu STRASZNE jak łatwo Urząd Gminy tracił pieniądze a mógł je np wwykorzystać jako wkład własny w liczne twarde projekty ,ktore nie napisał i nie pozyskał za kadencji obecnego Wójta ;(ŻAL
Akros11.10.2018, 08:55
Papanek mściwy człowiek taki nigdy nie był i nie będzie dobrym gospodarzem
...11.10.2018, 08:37
Wnikliwy człowiek odczyta podejście tych dwóch kandydatów do życia z ich twarzy, wszystko jasne
Radna11.10.2018, 07:29
Do Ewka
Niestety, ale na żadnej liście rezerwowej nas nie było i nie ma, na początku 2017 roku w gminie wiedzieli że nie dostaniemy dofinansowania do kanalizacji i zamiast od razu ogłaszać przetarg to czekali do 2018 aż ceny podskoczyły o 100%, i teraz jesteśmy w czarnej....dziurze, przykre ale prawdziwe
przyzwoity11.10.2018, 06:46
A pamiętacie jak tuż przed poprzednimi wyborami w 2014 roku poszła po Górnych Spytkowicach pogłoska, że jak wygra Bartek to zamknie SP3???!!!!Ten który na każdej prawie sesji radnych drążył temat remontu drewnianego budynku obok szkoły, orlika, placu zabaw przy tej szkole. Nie miał już czasu żeby się bronić, że to oczywista nieprawda. Myślę, że wyborcy z Górnych Spytkowic już wiedzą jak było i pokażą to w głosowaniu. To tylko dzięki Bartkowi i poprzedniemu Wójtowi szkoła na górze wygląda naprawdę przyzwoicie.
mieszkaniec11.10.2018, 05:58
do Elka - no i co z tego, że wniosek na kanalizację i to na "aż" milion (he he) jest na liście rezerwowej? Jest na dalekim miejscu, że chyba połowa gmin które dostało dotacje musiałoby zrezygnować, w co wątpię, żeby gmina dostała chociaż złotówkę. Za poprzedniego Wójta gmina dostał środki unijne na dwa wnioski: rozbudowę kanalizacji i na rozbudowę oczyszczalni ścieków.
Beata W.10.10.2018, 23:06
Miliony na drogi, miliony na przedszkole i inne inwestycje... Kto tego nie widzi? dla mnie wybór prosty! wolę pewne i sprawdzone niż obiecanki których się nie da spełnić.
mieszkaniec10.10.2018, 22:49
wyścig szczurów
Mar.10.10.2018, 22:31
Jolanta Kadzik = szansa na rozwój naszej wsi !!
elka10.10.2018, 22:23
do ewka
z tego co się orientuje to gmina w 2016 roku złożyła wniosek o kanalizację na ponad milion i jesteśmy na liście rezerwowej, tak mówił wójt na zebraniu wiejskim
zorientowany10.10.2018, 22:14
do Obserwator i Stach
z programu rewitalizacji można było skorzystać, na przykład w Rabce dostali chyba z 5,5 miliona złotych na jakiś projekt, ale do degradacji dali działki gminne a nie tak jak u nas w Spytkowicach pani od przetargów razem z wójtem chcieli zdegradować pół wsi, jakby to zrobili z głową to na przedszkole które kosztowało 4 miliony dostalibyśmy 3 miliony dotacji a skończyło się tak że daliśmy swoje 3 miliony a milion dotacji mieliśmy dzięki Posłowi Siarce (dziękujemy), poza tym te 3 miliony to raczej w większości z kredytu
Obserwator10.10.2018, 21:42
A co to za rozbydowa trójki tj. Szkoly nr 3, bo ja tam od czasu kiedy p. Sidelko wybudowal orlik ( za co cala gora jest mu wdzieczna, a srodek nie moze przebolec) to ja tam zadnej rozbudowy nie widzialem
Kat10.10.2018, 21:40
do Stach: Tylko Pani jola w swoim programie wyborczym wymienia środki pochodzące z programu które wymagają rewitalizacji xd
Stach10.10.2018, 21:35
Ja Papankowi nie zapomnę tej zakichanej rewitalizacji, jak mi chciał wszystkie działki budowlane zdegradować i za parę lat nie byłoby czego dzieciom przekazać, i nie usłyszałem słowa przepraszam
ewka10.10.2018, 21:27
do prd
weszłam na stronę którą podałeś/aś i rzeczywiście w latach 2014-2020 nie ma ani jednego projektu gminy Spytkowice, czyli Pan Papanek nie pozyskał ani jednej złotówki ze środków unijnych, sprawdziłam z ciekawości sąsiednie gminy i tak gmina Raba Wyżna pozyskała około 4mln 400tys złotych, Jordanów - około 28mln 920tys (w tym 17,5mln na kanalizację), nie mam pytań !!!
marysza10.10.2018, 19:40
Nie wiesz jednak jak to jest błędnie napisany aforyzm.
wiem jak jest10.10.2018, 19:31
marysza - puszczają ci nerwy, wyluzuj mała/mały, słabej baletnicy to i rąbek od spódnicy przeszkadza.
marysza10.10.2018, 19:07
Myślę, że dobrze zrobił autor tej szmatławej notatki nie podpisując się. Mowa o walce władz niczym w głębokim komunizmie. Ja myślę, że naprzeciw siebie stanęło dwoje wartościowych ludzi mających wizję zarządzania w naszym imieniu Spytkowicami. Ludzi, których jeden ma doświadczenie, a drugi rzetelną wiedzą. Kampania wyborcza przebiega bez jakiegoś opluwania się ,pomówień, bredni.
Po co, więc mały pisarczyk z Nowego Targu zaczyna w tym mieszać.
Do rzetelnej pracy pisarczyku.Ucz się rzemiosła od naszych kandydatów.
Patrycjo zajmij się sobą i własną edukacją.
bacior10.10.2018, 19:05
Trzeba dać szansę nowej twarzy i to jeszcze kobiecie. Obecny wójt ma nabyt ą przed laty emeryturę nauczycielską i mógłby się zająć czymś innym, może wnuki itd.. Ktoś nowy jest potrzebny, skuteczny w pozyskiwaniu środków unijnych, bo to wstyd, żeby tak mizernie w ostatnich czterech latach z tym było.
fk10.10.2018, 18:56
Ostatnie 4 lata Spytkowice zrobiły duży krok do tyłu, bo kto stoi w miejscu ten się cofa.W 2018 roku ustępujący wójt przygotował gazetkę-sprawozdanie z pracy za lata 2014-2018, cztery lata temu dostaliśmy identyczne sprawozdanie za lata 2010-2013 z pracy poprzedniej ekipy.Porównajcie sobie te dwa opracowania, a zrozumiecie, że czas na zmiany.
STAŚ10.10.2018, 17:00
Najmniejsza gmina, ale przyjazna dla ludzi.
prd10.10.2018, 16:03
Jolu do boju. Tak dla ciekawości na rządowej stronie internetowej www.mapadotacji.gov.pl jest wszystko w temacie, ile i która gmina w Polsce pozyskała środków unijnych. No i dla Spytkowic w powiecie nowotarskim dla obecnej perspektywy wyskakuje "0 znalezionych projektów". Każdy może sobie to sam sprawdzić, żeby nie było jakiś niedomówień. I wszystko w temacie.
Patrycja10.10.2018, 15:27
Nowe? Lepsze? To ten Programi Pani ktore bedac Radna nie zna jaki jest budzet gminy? Jak mozna wpisywac co slina na jezyk przyniesie bez zadnych szans na powodzenie? Kto umie liczyc, ten wie - tylko realny program ktory sie da wykonac - PAPANEK RYSZARD!
KG10.10.2018, 15:01
Chyba dwoje.