07.11.2018, 12:16 | czytano: 7436

Protest i blokada zakopianki w Białym Dunajcu. Mieszkańcy domagają się bezpiecznych chodników

Fot. Marcin Szkodziński
W Białym Dunajcu trwa protest. Kilkudziesięciu mieszkańców miejscowości domaga się budowy szerokich chodników w rejonie nowo budowanego mostu na zakopiance i bezpiecznego wyjazdu na zakopiankę z ul. Generała Galicy. Policja negocjuje z protestującymi, żeby odblokowali zakopiankę.
Najpierw spotkali się oni w urzędzie z wójtem gminy Andrzejem Jackiem Nowakiem. Otrzymali zapewnienie, że gmina będzie w tej sprawie interweniować w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Mieszkańcy chcą jednak konkretów i szybkich rozwiązań. Wójt tłumaczy, że w zakresie prac zaplanowanych przy budowie mostu nie są ujęte postulaty mieszkańców
- Nie na wszystko jest dziś dokumentacja - mówił, dodając, że do budowy szerokich chodników, a także bezpiecznego wyjazdu, czego domagają się mieszkańcy, potrzebne jest uregulowanie własności terenu, projekt i pozwolenie na budowę. - Będziemy jednak robić wszystko, by te chodniki powstały jak najszybciej. Liczymy też na wsparcie mieszkańców przy regulacji drogi - dodał.Obecni na miejscu mieszkańcy zadeklarowali, że sami wykupią brakujący fragment działki, konieczny do budowy szerokiego chodnika i wyjazdu na zakopiankę. I sami go wybudują. Wójt zapewnił jednak, że prace będą finansowane z budżetu gminy i przestrzegał, że do tego typu prac potrzebne są pozwolenia.W tle sporu jest sprawa właścicielki gruntu, która zdaniem mieszkańców zajęła teren publiczny, co uniemożliwia poszerzenie drogi.
Z urzędu gminy protest przeniósł się w rejon mostu. Mieszkańcy blokują wyjazd z ul. Generała Galicy i częściowo zakopiankę.

O ten wyjazd chodzi mieszkańcom:


r/ zdj. Marcin Szkodziński
komentarze
abc08.11.2018, 22:42
Cała ul. Gen. Galicy jest bardzo wąska i poszerzyć ją trzeba na całej długości a nie tylko na kilku metrach na wysokości jednej posesji i wtedy zobaczymy czy mieszkańcy będą tak łatwo rozgradzać swoje płoty jak cudze. I co na to Pani sołtys
Widzę i pisze08.11.2018, 11:00
Wina wójta, niewie czy dana działka jest gminna czy prywatna. Poza tym ta działka nie jest działka rodziny która blokowała budowę mostu tylko jej krewnych, oni tutaj nic nie blokują.
gal anonim07.11.2018, 18:39
Codziennie dostarczam leki do szpitali w Zakopanem i przychodni oraz aptek w Białym Dunajcu.
Dzisiaj z powodu prostestu , nie byłem w stanie dojechać do Poronina z a do Zakopanego ledwo zdążyłem z lekiem na CITO...

Wy sobie protestujecie o Swoje , a inni na tym cierpią
jakie to polskie, czysta cebula. Widzieć czubek własnego nosa tylko
Zachowuję spokój.07.11.2018, 15:21
widze z boku - Wójta, który od razu mówi, że trzeba przestrzegać prawa. Przekraczanie uprawnień to raczej domena antyPiSu.
jądrek07.11.2018, 14:32
Czy ten Wójt nie wie co sie dzieje na jego terenie. Tera sie obudził. Trza do roboty przychodzić rano a nie kole południa.
stasek07.11.2018, 14:30
Powiem krótko. Wójt zwalczał PiS 4 lata temu. Teraz widmo porażki zajrzało w oczy to startował z list PiSu.
Sami żeśmy wybrali takiego nieudacznika (starannie wyważam słowa, ale to jest jeszcze najłagodniejsze określenie na to co się dzieje w Gminie).
Teraz nie popuścimy w żadnym temacie.
Koniec dziadostwa.!!!!!!!!!!!!!! Panie Wójcie.
cichy07.11.2018, 14:06
przecież chcieli most w STARYM Śladzie !!!!!!!!!!

nie chcieli nowego mostu z normalnymi zjazdami i wjazdami

teraz to tylko guma i wąskie drzwi, masakra z tymi ludźmi
Pieszy07.11.2018, 14:04
To samo musimy zrobić w chabowce , zablokować drogę żeby w końcu zaczęli robić chodnik bo burmistrzowa przez 12 lat nic nie zrobiła , brak poboczy brak przystanków , to jest masakra żeby nie można było spokojnie przejść tylko trzeba schodzić do fosy żeby auto po nogach nie przejechało ,Panie Świder trza działać a nie obiecywać aż w końcu dojdzie do tragedii
Ludek07.11.2018, 13:30
Bo kazdy by cos chcial .ale od siebie nic nie daje .nie daje na postawienie kosza czy lawki by mozna bylo usiasc czy odpoczac .nie bede wymienial reszty .a chce dostac jak najwiecej .ale tak za te 3 lata dobra zmiana PIS rozpasla narod ze im i im sie nalezy .glosujcie na nas no to tera macie ..mogly byc mosty juz x lat temu .tera by byly chodniki
Spod giewontu07.11.2018, 13:27
O chodnik to blokujcie wójta, a nie jezdnię, bo ci ludzie,którzy bez tego stoją w korkach nie są winni braku chodnika. Może ktoś się spieszy z chorym dzieckiem na wizytę do specjalisty, na którą czekał pół roku, ludzie jadą do pracy, gdzie szef nie toleruje spóźnień itd. Trzeba działać z głową, a nie mścić się na ludziach,którzy nic wam nie zawinili.
Nas07.11.2018, 13:25
Guma i wąskie drzwi. Mało jeszcze bernadka dziadostwa narobiła.
Burok07.11.2018, 13:15
Podziękować pani z komitetu obronców czegoś tam że nie ma mostu z prawdziwego zdarzenia , i w nagrodę postawić jej ekrany przed sklepem żeby wjeżdżający i wyjeżdżający nie stanowili zagrożenia . XXI wiek kto to widział wjazd i wyjazd do sklepu przed samym mostem . Mógł *** wybudować dalej może i ta pani się przenieść .
Jasiek07.11.2018, 12:56
Biały Dunajec to nie miejsce zamieszkania tylko stan umysłu. Tym ludziom się już nie da pomóc.
widze z boku07.11.2018, 12:56
macie wójta z PiS, który NIC nie może
brawo Biały Dunajec
zaorać i zamknąć gminę
Zobacz pełną wersję podhale24.pl