10.11.2018, 10:23 | czytano: 1259

19 Dni Przeciwko Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży

zdj. KaOSG
Przez 19 pierwszych dni listopada przeprowadzana jest światowa kampania pn. „19 Dni Przeciwko Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”. W ramach akcji funkcjonariusz Straży Granicznej spotkał się z młodzieżą szkolną w Nowym Targu, aby poruszyć zagadnienia dotyczące przestępstwa handlu ludźmi.
Prelekcja odbyła się w Zespole Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Nowym Targu. Chor. SG Zbigniew Krzysztofek z Placówki SG w Zakopanem, naświetlił młodzieży skalę zjawiska oraz najczęstsze metody działania sprawców. Podczas wykładu uczestnicy spotkania dowiedzieli się, na co zwrócić szczególną uwagę wyjeżdżając za granicę oraz podejmując pracę, aby nie stać się ofiarą przestępstwa handlu ludźmi.

Organizatorem 19-dniowej akcji jest Women’s World Summit Foundation – genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet. Głównym celem kampanii jest budowanie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży. Świata, gwarantującego wszystkim odpowiednie warunki dorastania i rozwoju. Wczorajsze spotkanie funkcjonariusza SG z młodzieżą, odbyło się na zaproszenie szkoły, która włączyła się do ww. akcji.


Michał Tokarczyk, zdj. Karpacki Oddział Straży Granicznej
zobacz także
komentarze
Dla młodszych dzieci powinna też być taka akcja.11.11.2018, 17:16
Bardzo dobrze, ze ktoś wreszcie poruszył ten temat. Co roku ginie w Polsce bez wiesci kilka tysiecy dzieci i młodzieży! Powinno sie również ostrzegać rodziców, głównie dziewczynek, ale nie tylko... Najważniejsze jednak, żeby same dzieci były świadome zagrożenia. Najlepiej jakby już w podstawówkach prowadzono takie akcje. Porwania dzieci są niestety częstsze, niż to sie ludziom wydaje...
Beata10.11.2018, 14:47
Panie Zbigniewie jest es wielki Pozdrawiam największa fanka.
Kasia i Ola10.11.2018, 13:03
Super, więcej takich spotkań bo młodzież wyjeżdżając za granicę naprawdę nie wie na co zwrócić uwagę aby nie stać się ofiarą handlu ludźmi.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl