21.11.2018, 12:20 | czytano: 4159

W czwartek zostaną zaprzysiężone nowe władze w naszym regionie

Arch. Podhale24.pl
W czwartek, we wszystkich gminach, miastach i w powiatach, odbędą się uroczyste sesje rady, na których nowo wybrani radni złożą ślubowanie, a burmistrzowie i wójtowie zostaną zaprzysiężeni, oficjalnie obejmując władzę na 5 lat.
Sesje rozpoczną się o godz. 10.00 lub 13.00, a w ich programie jest: wręczenie radnym, wójtom i burmistrzom zaświadczeń o wyborze na stanowisko, złożenie ślubowania, a potem wybór nowych władz - przewodniczących rad miast i gmin oraz ich zastępców. Na sesjach powiatowych wybrani zostaną również starostowie i członkowie zarządu.
Gdzieniegdzie, jak w Nowym Targu, Zakopanem czy Szczawnicy, na stanowiskach pozostaną dotychczasowi włodarze, a w takich gminach jak np. Czarny Dunajec, Rabka-Zdrój czy Ochotnica Dolna, nastąpiły zmiany i stanowiska obejmą nowi wójtowie. Podobnie jest z radnymi.

Oficjalne wyniki wyborów na Podhalu: TUTAJ

Na zdjęciu zaprzysiężenie burmistrza Nowego Targu Grzegorza Watychy w 2014 roku.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
obserwator21.11.2018, 19:11
Oj postarzał nam się burmistrz przez te 4 lata, postarzał.
wyborca21.11.2018, 13:35
Oby pamiętali, że mają służyć mieszkańcom Nowego Targu. Taką sobie rolę sami wybrali i prosili wyborców o mandat! Chcemy wierzyć, że dotrzymają słowa i będą realizować wypowiedzianą rotę ślubowania.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl