22.11.2018, 19:23 | czytano: 2314

Ślubowanie burmistrza i radnych w Szczawnicy

W Dworku Gościnnym odbyła się uroczysta, pierwsza w kadencji 2018-2023 sesja Rady Miasta Szczawnicy. Przedstawiciele mieszkańców uzdrowiska wyłonieni w ostatnich wyborach samorządowych złożyli ślubowanie.
Sesję, zgodnie z tradycją i przepisami, otwarł najstarszy wiekiem radny Jacek Śliwiński. Następnie głos zabrała przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Szczawnicy Ewa Mastalska informując o oficjalnych wynikach wyborów i wręczając nominację każdemu z obecnych radnych oraz burmistrzowi Grzegorzowi Niezgodzie.
Następnie nowi radni oraz burmistrz złożyli ślubowanie. Przewodniczącym rady został ponownie Kazimierz Zachwieja, natomiast wiceprzewodniczącymi wybrano Wiesława Warzechę i Jana Salamona.

Podczas uroczystości zostało przeczytane pismo z gratulacjami od poseł Anny Paluch, której obowiązki sejmowe nie pozwoliły wziąć udziału w sesji.

jd/
zobacz także
komentarze
RIO do pracy23.11.2018, 22:40
No to jarmuta ma pewne haratanie w gałę przez 5 lat i awanse , awanse , awanse , bo kasa będzie płynęła ak Dunajec . Proponuje już dziś w dniu ślubowania , by Regionalna Izba Obrachunkowa dogłębnie przyglądała się rozliczaniu budżetu gminy w Szczawnicy .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl