27.11.2018, 12:00 | czytano: 6745

Jechał autem bez blokady alkoholowej. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

Rabczańscy policjanci zatrzymali w Chabówce 29-letniego kierowcę, który jechał samochodem niewyposażonym w blokadę alkoholową "alkolock". Był do tego zobowiązany przez sąd po tym, jak dwa lata temu został zatrzymany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.
Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierowca samochodu marki Jeep posiada prawo jazdy z wpisanym kodem 69. Kod ten oznacza, że może siedzieć za tylko i wyłącznie za kierownicą samochodu wyposażonego w blokadę alkoholową „alkolock”.
Mężczyzna w grudniu 2016 roku został zatrzymany przez policję za jazdę po wpływem alkoholu. Osoba, względem której zastosowano sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, może zwrócić się o warunkowe pozwolenie na prowadzenie pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową. Po uzyskaniu pozwolenia należy ponownie zdać egzamin i wyrobić dokument prawa jazdy, a na jego odwrocie będzie umieszczony kod 69. Wskazuje ona, że właściciel prawa jazdy może prowadzić pojazdy wyłącznie z blokadą alkoholową.

Tym razem 29-latek był trzeźwy, jednak stracił prawo jazdy. Za brak badań technicznych zatrzymano mu również dowód rejestracyjny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
rowerzysta27.11.2018, 18:52
Niech zgadnę,toporne wiertło dopadło pacjenta?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl