06.12.2018, 16:05 | czytano: 7178

Utrata zaufania przyczyną odwołania skarbnik powiatu. Emocje na sesji

- Zaufanie jest konieczne do współpracy. A w obecnym stanie politycznym takiej współpracy nie ma - mówił starosta Krzysztof Faber składając wniosek o odwołanie swojej wieloletniej współpracowniczki, skarbnik Katarzyny Machaj.
Rzeczywiste powody odwołania Katarzyny Machaj nie zostały wyjawione. Zanim rozpoczęła się dyskusja nad odwołaniem, radny Bogusław Waksmundzki złożył szybko wniosek o jej zamknięcie, koalicja rządząca szybko go przegłosowała, zamykając usta radnym opozycji, którzy chcieli poznać szczegóły.
- Skandal - komentował to radny Stanisław Waksmundzki.

Radni Prawa i Sprawiedliwości krytykowali zarząd i radnych koalicji, że zamknęli dyskusję i pozwolili na dyskusję w tej sprawie. - Takie rzeczy nie dzieją się w najgorszych państwach. Jak można do takich sytuacji doprowadzać - grzmiał radny Jan Komorek.

- Ja nie chcę, żeby tu tworzyła się komisja śledcza. Mówiłem, że był brak współpracy z zarządem. A odwołanie i powołanie skarbnik to kompetencja starosty - mówił starosta Faber.

Za odwołaniem Katarzyny Machaj zagłosowało 16 radnych, przeciwko było 12, a 1 wstrzymał się od głosu.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oj oj22.01.2019, 10:53
cyt: "nie raczyła klaskać ze wszystkimi..." - no bez jaj, ktoś kiedyś obiecywał nam drugą Japonię, inny prorok zapowiadał drugie Węgry (oby nie) a tymczasem jakiś "uważny" obserwator (a może przyszły "sygnalizator") chce nam wprowadzić drugą Koreę Pn. bo właśnie tam jak nie klaszcze się na rozkaz to można trafić w najlepszym przypadku do obozu pracy. Opamiętaj się człowieku! jak chcesz klaskać to klaszcz a innym daj spokój!
:)07.12.2018, 14:55
do uśmieszka Faktycznie po obejrzeniu transmisji z I sesji w powiecie stwierdzam, że jeszcze wtedy obecna Pani Skarbnik dotarła na sesję pod sam koniec obrad a dokładnie w trakcie pkt 9 wybór członków Zarządu Powiatu Nowotarskiego Ale chyba ich wybór jej nie odpowiadał skoro nawet nie raczyła klaskać z wszystkimi, chyba że umknęło to jej uwadze bo była zbyt mocno zajęta rozmowa z Panem Sekretarzem.
Pracownik07.12.2018, 13:19
Pierwsza osoba która powinna odejść to Starosta Faber a nie wciafac Skarbnika w gry polityczne. Politycy to ludzie bez klasy i honoru.
avivat07.12.2018, 08:31
Panie starosto, a skarbnik to jest "do obecnego stanu politycznego"? Bo mnie się wydaje, że w pierwszej kolejności jest do pilnowania budżetu i wydawania pieniędzy publicznych.
tak to w życiu jest07.12.2018, 07:49
Pani Kasiu, fachowcem jest pani świetnym i życze Pani jak najlepiej.
Pan Wójt z Szaflar powinien się cieszyć bo ma u siebie na terenie gminy świetnego fachowca. Jak obejmował stery w 2014 to była Pani doradcą do spraw finansowych, zajmowała się pani budżetem gminy Szaflary, już w tedy mi sie to nie podobało. Siedzieliście popołudniami i próbowali poprzedników rozliczac. "Nosił wilk razy kilka...." Wójt prężny, ojciec wielu sukcesów to z pewnościa taki "papa" pomoże
Do ":)"06.12.2018, 22:44
No to w Gminie Szaflary pewno będzie problem , bo trzeba będzie zwolnić obecną Panią Skarbnik, żeby zrobić miejsce dla Pani Katarzyny . Ale dla Wójta Szkaradzińskiego to nie problem, dla niego ludzie się nie liczą.
z boku06.12.2018, 21:49
Włodarze powiatu, my także - i to już dawno - utraciliśmy do Was zaufanie. Tak się nie postępuje z ludźmi, z którymi pracowało się tyle lat. I to nie tylko z Panią Skarbnik. Ilu jeszcze macie na celowniku tych niewygodnych, których trzeba zniszczyć zasłaniając się "obecnym stanem politycznym"?
Tak się nie godzi czynić także szanowni państwo radni w liczbie 16.
PPP06.12.2018, 21:43
Chciałbym życzyć Pani Katarzynie szybkiego znalezienia pracy i powodzenia. Współpraca z Panią nie należała do łatwych, pewnie dla tego że lania wody Pani nie lubiła, liczyły się zawsze konkrety. Zawsze Pani miała swoje zdanie i sporo pracy trzeba było wlozyc czasami, aby to zdanie zmienić. Szanowalem Panią zawsze za ogromną wiedzę i pamiec. Niestety w ostatnich latach w za dużo spraw Pani sie zaangażowała i nie wszystkim to sie podobało - Teatr w Rabce, terminy, kary umowne itp itd.
do uśmieszka06.12.2018, 21:08
była, była na 1 sesji powiatu, nie gadaj bzdur
a prawda jak wyjdzie na jaw to będzie łyso tym odwoływaczom
:)06.12.2018, 19:14
Może znajdzie pocieszenie u Wójta w Szaflarach W końcu na pierwszej sesji tej kadencji poszła właśnie jemu gratulowac a na I sesje w powiecie nie raczyła się zjawić
Wójtek06.12.2018, 19:09
Żydzi też wybrali Barabasza a Jezusa na Krzyż.
Ciekawski Jan06.12.2018, 18:44
jeśli to jest "kompetencja starosty", to po co Rada Powiatu głosowała ??? Bo nie kaman ?
Lustro06.12.2018, 16:38
Zastanawiam się jak radni Którzy głosowali za odwołaniem skarbnik chociaż wewnętrzny czuli że poza dyscypliną partyjną nie ma innych powodów żeby to uczynić to jak oni teraz mogą sobie spojrzeć w lustro
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl