10.12.2018, 17:53 | czytano: 4501

Jacenty Rajski przewodniczącym największej komisji Rady Miasta w Nowym Targu

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Do pracy w Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju zgłosiło się 19 radnych. Przypomnijmy, że cała Rada Miasta liczy 21 osób.
Nim przystąpiono do zgłaszania kandydatów, radny Michał Glonek zaproponował, by komisję rozbić na dwie - budżetową i komunalną.
- Ta komisja zajmuje się 70% zagadnień, czy nie byłoby sensownie wrócić do rozbicia jej na dwie mniejsze, jak to wcześniej było? Finanse i gospodarka to są zagadnienia, nad którymi pracuje się inaczej - argumentował.

- Pracowałem w Komisji Budżetowej i Komisji Komunalnej przez 10 lat, a potem dwa lata w tej komisji połączonej i nie ma porównania, ta połączona jest moim zdaniem lepsza, ze względu na czas pracy i względy merytoryczne. Uważam, że ta komisja się sprawdziła - odparł Grzegorz Luberda.

- Połączenie w jedną dwóch komisji wynikało z tego, iż w poprzedniej kadencji nie było kandydatów na szefa jednej z komisji i był tylko jeden: Marek Mozdyniewicz. Postanowiono wtedy, że lepszym rozwiązaniem będzie połączenie tych komisji i to było przyczyną jej powstania. Nie wiem czy - gdy w komisji jest przykładowo 17 osób, to w dwie-trzy godziny da się przepracować tematy i wszyscy radni będą mogli zabrać głos, dlatego zgłaszam wniosek o rozbicie tej komisji na dwie mniejsze - upierał się radny Glonek.

- Byłem przewodniczącym tej dużej komisji. Przy powołaniu jej, chodziło o zoptymalizowanie prac komisji, a nie o sprawy personalne. Nie uważam, żeby ta komisja źle pracowała. Każdy radny miał możliwość wypowiedzenia się i uważam, że ta forma pracy komisji się sprawdziła - podsumował Marek Mozdyniewicz.

Radni w głosowaniu odrzucili wniosek Michała Glonka i nie zgodzili się na podział komisji na - finansów i gospodarki komunalnej.
W komisji tej pracować będzie aż 19 radnych, bo tylu kandydatów zgłoszono. Kluby Dobra Zmiana w Mieście i Razem Nowy Targ będą w tej komisji pracować w pełnym swym składzie. Znajdą się w niej także wszyscy trzej radni niezrzeszani, czyli Marek Fryźlewicz, Jan Łapsa i Lesław Mikołajski.

Kandydatów na przewodniczącego Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju było dwóch - Jacenty Rajski i Bartłomiej Garbacz. Ten pierwszy otrzymał 13 głosów poparcia, drugi - 7. Tym samym komisji, którą określa się jako najważniejszą w Razie Miasta kierować będzie Jacenty Rajski.

SPalka/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
w tyle wizji11.12.2018, 19:41
Ej Jacenty żal mi twojej wiedzy i tak Joanna nie będzie słuchała Twoich
rad tylko narzucała swoje durne pomysły ,a Ty jak czołowy oportunista
jeszcze wymyślisz jakieś inicjatywy oddolne czy coś takiego .
Szczerze mówiąc to wolałam tamtych przewodniczących z poprzedniej Rady.
Luberda stale zerka na burmistrza gdy coś jest nie tak jak z scenariuszem albo mówi że tak było do tej pory lub przerywa obrady -ile razy wczoraj 4?
Widać że chyba nawet za Łapsę głosuje -na dwie ręce jak posłowie ?
A Mozdyniewicz śpi albo się rozwala na fotelu jak przed telewizorem .
A Jan jak to Jan .
Anetka11.12.2018, 07:30
i oczywiście g*** z l*** nic konstruktywnego tylko żeby rozwalić wszsytko:P
Drako10.12.2018, 22:14
PiS niech lepiej się trzyma od finansów z daleka. Widać co wyprawiają w Warszawie. Tu inaczej nie będzie.
no brawo panie i panowie10.12.2018, 22:14
Jak wam nie wstyd radni miejscy.
mieciu..10.12.2018, 20:42
I dobrze zrobił, tak zrobił jak Pis robi z nami.
gała10.12.2018, 20:40
Z całym szacunkiem dla pana Rajskiego, ale na miły Bóg miasto potrzebuje radykalnej zmiany myślenia, a nie klepania burmistrza po jego wątłych ramionach, nieporadności, niemożliwości i propagowaniu wydmuchanych sukcesów z niczego. Z tymi Panami cofamy się dwa razy szybciej niż za czasów poprzedników. Ciemność widzę, ciemność ...
kret10.12.2018, 18:03
Łapsa niezrzeszony? Ale odkąd, wiemy tylko ze przeszedł na lepszą stronę mocy.Nie pierwszy i nie ostatni raz zażartował ze swoich wyborców.
czlonek10.12.2018, 18:01
jak pamiętam połączenie komisji miało na celu wyautowanie Radnej Korwin praca w takiej grupie jest zbędna jeżeli w tym samym składzie się spotykają na sesji to po co komisja
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl