12.12.2018, 11:14 | czytano: 7505

Nie daj się oszukać kupując w Internecie. Na komendę w Nowym Targu zgłaszają się poszkodowani

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu otrzymuje zgłoszenia od osób, które zostały okradzione i oszukane podczas zakupów w Internecie.
- Online kupowali oni między innymi opony, odzież, torebki, telefony, buty i gry. Kupujący wpłacali pieniądze na konto bankowe, a zakupiony towar nigdy do nich nie dotarł. Po wpłaceniu gotówki na podane konto bankowe, kontakt ze sprzedającym najczęściej się urywał - informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik KPP w Nowym Targu.
- Należy uważać także na wiadomości przesyłane poprzez komunikatory internetowe. Mieszkanka powiatu nowotarskiego była pewna, że otrzymała wiadomość od swojej znajomej z prośbą o pożyczkę i przelanie pieniędzy na konto. Myśląc, że pomaga koleżance wykonała przelew na konto oszusta i straciła w ten sposób kilkaset złotych. W takiej sytuacji zawsze należy się osobiście lub chociaż telefonicznie skontaktować z osobą proszącą nas o pożyczkę i potwierdzić tę informację.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas przedświątecznej gorączki. Pośpiech i brak ostrożności podczas robienia zakupów może spowodować, że staniemy się ofiarą złodzieja i oszusta - apeluje rzeczniczka.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Lasek14.12.2018, 20:52
W naszym kraju bardziej popłaca bycie leniwym, oszustem, manipulantem, złodziejem i naciągaczem - opieka społeczna pomoże i naiwny sponsor zawsze się znajdzie który pokryje dach, wymieni okna, zapłaci za ogrodzenie, niedlugo zrobi kostke wokół domu, dołoży do auta, a i na flaszke wódki starczy codziennie i na piwko pod sklepem. Wystarczy być cwanym i mieć dwie lewe ręce do roboty
Odmowa12.12.2018, 21:48
Co ja czytam, przecież gdy kontakt ze sprzedawcą się urywa i zostaje się bez pieniędzy i towaru to sytuacja w której nie ma przestępstwa i należy dochodzić roszczeń na drodze cywilnej - prawomocnym zdaniem prokuratury i sądu w nowym targu. Ludzi czeka strata czasu.
Wigur12.12.2018, 19:05
Kupują gry w internecie, a można znaleźć osoby sprzedające lokalnie, bez ryzyka.
TADEK12.12.2018, 17:29
Do GENEK.
A zdajesz sobie sprawę, że w paczce możesz dostać cegłę zamiast zamówionego towaru?
fbb112.12.2018, 14:46
Uczciwy !
Po pierwsze ! Policja robi tyle ile pozwala jej rzeczywistość.
Po drugie ! Gdyby Kodeks Karny był surowy i nieuchronny w swojej sprawiedliwości i żeby ośrodki zamknięte ( więzienia, zakłady karne, poprawcze) były miejscem, gdzie więzień nie chce wracać to uważam, że wiele osób przed popełnieniem jakiegokolwiek przestępstwa dwa razy zastanowiłoby się czy warto to zrobić.
W ramach ciekawostki znajomy tego lata kupował telewizor w necie, no i sugerował się opiniami na jakimś portalu ( zapomniałem nazwy). Oczywiście padł ofiarą oszustwa. Najlepsze było w tym ( pisali na ten temat w necie), że tenże portal blokował negatywne opinie, a co za tym idzie, ludzie byli przeświadczeni, że kupują u wzorowego sprzedawcy.
Taki mamy kraj...
Genek12.12.2018, 14:14
Kupuje juz kila lat nigdy nie zostalem oszukany ale płace tylko za pobraniem !!jesli wplacacie komus nieznajomemu kase z góry to niestety trzeba sie liczyc z oszustwem.
...12.12.2018, 12:38
Trzeba kupować u sprawdzonych sprzedawców a nie komuś kto nagle tworzy konto na jakimś olx i oferuje towary, których cena rynkowa jest dużo wyższa niż oferowana.
mwm12.12.2018, 12:36
Przecież zakładając konto w banku podają swoje dane, więc namierzenie powinno być proste.
uczciwy12.12.2018, 12:00
A co ze ściganiem tychże przestępców...? Czy w tym kierunku Policja coś działa...? Odnoszę wrażenie, że mieszkam w kraju bezprawia, gdzie wręcz tępi się ludzi uczciwych, wartościowych, a oszustom i przestępcom daje wolną rękę. To już jest koszmar co dzieje się w naszej Polsce...oszust, złodziej i alkoholik ma się najlepiej w tym kraju...uczciwą, ciężka pracą dorobić się można tylko garba
Nasermater12.12.2018, 11:38
Powinni zamykać te portale które nie mają żadnej ochrony klienta.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl