12.12.2018, 13:04 | czytano: 4276

Panele fotowoltaiczne mają zostać naprawione

W Urzędzie Gminy w Ochotnicy Dolnej wójt Tadeusz Królczyk spotkał się z właścicielem firmy FlexiPower. Na spotkaniu omówiono kwestie wadliwie działających instalacji fotowoltaicznych.
Panele, na które gmina otrzymała kilkumilionowe dofinansowanie, zostały zamontowane na ok. 700 budynkach, głównie prywatnych, w całej gminie Ochotnica Dolna. Była to jednak z największych w Polsce inwestycji skierowanych do mieszkańców. Ale w zamontowanych w 2017 roku instalacjach pojawiły się usterki. Konieczne było spotkanie z przedstawicielem firmy, która je dostarczała i montowała.
- Wójt gminy Ochotnica przedstawił stanowisko, że mieszkańcy oczekują kompleksowej naprawy instalacji w jak najkrótszym czasie. Zawarto porozumienie, według którego firma FlexiPower wymieni wadliwe przekaźniki we wszystkich instalacjach. Uzgodniono, że w dniu 13 grudnia 2018 r. Firma FlexiPower poda termin rozpoczęcia wymiany przekaźników na nowe we wszystkich 726 instalacjach wraz z harmonogramem realizacji. W tej sprawie będziemy Państwa sukcesywnie informować - poinformował Urząd Gminy Ochotnica Dolna w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej urzędu.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
TYLMANOWIAN13.12.2018, 16:51
Widzę że nie jestem sam w kwesti odsnieżania dróg w Tylmanowej.
Może trzeba się zebrać i w większej grupie coś z tym zrobić, więcej osób większa siła przebicia.
Osoba odpowiedzialna za odśnieżanie za nic ma mieszkańców liczy się tylko kwota zgarnięta po zimie.
Do Pana odpowiedzialnego: We wszystkich gminach ościennych, odśnieżanie zaczyna się we wczesnych porach o 4-5 w nocy chociażby i po to aby mieszkańcy w normalnych i bezpiecznych warunkach mogli dojechać do pracy.
w Pana przypadku dobrze o ile łaskawie droga odśnieżona jest w południe. Jeśli Pan nie daje rady to proszę zrezygnować i nie denerwować mieszkańców.
ochotniczanin12.12.2018, 21:22
Były wójt, który jest za to odpowiedzialny, teraz pisze, że nowy nie naprawił wszystkich jego błędów z ostatnich czterech lat w ciągu 3 tygodni.To jest główny zarzut. Panie Jurkowski, niech Pan robi wszystko by mieszkańcy o Panu zapomnieli, bo może być niedobrze.
na świętego dyrdy12.12.2018, 21:03
Pierdu , pierdu ,pierdu- tak wyglądała ta rozmowa . Przecież na te roboty była i jest gwarancja , część kwoty do zapłacenia jest zablokowana /tak powinno być w takich przetargach/. Cwany wykonawca kolejny raz wyfilipczył gminę/wójta/ . Takie naprawy powinny być załatwione od ręki , a nie na raty i nie wiadomo jak długo . Szkoda słów .
kogitator12.12.2018, 15:19
Dlaczego uzgodniono podanie terminu rozpoczęcia, a nie zakończenia, wymiany w 726 instalacjach? Co to kogo obchodzi kiedy oni wymienią pierwszą instalację, która może okazać się jedyną wymienioną (pozostałym 725 klientom mogą później mówić: jesteśmy w trakcie wymiany, trzeba poczekać, i w ten sposób ad calendas grekas). Wójt powinien był zażądać podania terminu wymiany ostatniego, siedemset dwudziestego szóstego przekaźnika!!!
bacus12.12.2018, 13:56
spotkania z posłami sraty pierdaty, a drogi nie odśniezone prosze wrócić panie wójcie na ziemie z obłoków, dotyczy dróg w tylmanowej, wójt sołtys firmy do roboty czekamy koniec snu zimowego
kis spod sobla12.12.2018, 13:52
juz sie zaczyna naprawa nowego.....wrrrrr. panie wójcie zima jest a drogi odsniezane koło południa są. trzeba zobligowac odśnieżajacych zeby były odsniezone rano jak ludzie do pracy jadą, albo zmienić wykonawców, zima jest jest połowa grudnia chyba nikt nie jest zaskoczony, oby pan panie wójcie tez nie był..........
Zobacz pełną wersję podhale24.pl