16.12.2018, 14:09 | czytano: 4508

Adam Kokot laureatem konkursu Amundsen Photo Awards

zdj. Adam Kokot
Pochodzący z Nowego Targu Adam Kokot zdobył pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Amundsen Photo Awards. - Zgłoszonych było prawie 14 tysięcy zdjęć, więc jest to dla mnie duży sukces - mówi laureat.
Marka Amundsen w tym roku przygotowała specjalny konkurs, w którym mogli wziąć w nim udział wszyscy, bez względu na stopień zaawansowania. Ustalono trzy główne kategorie: Zwierzęta, Ludzie i Krajobraz oraz kategorię specjalną, nawiązująca do idei marki i jej historii, czyli Zimowa Ekspedycja.
Uczestnicy mogli wysłać maksymalnie 3 fotografie w kategorii. Organizator odebrał 4 tysiące zgłoszeń, czyli ok. 14 tysięcy zdjęć. Wyłoniono po 5 finalistów z każdej kategorii. W grupie Zimowa Ekspedycja pierwsze miejcie przyznano Adamowi Kokotowi za zdjęcie ukazujące Dominika Kubicę wspinającego się po lodzie.

Dodajmy, że ta fotografia rok temu znalazła się wśród 20 najlepszych zdjęć wyłonionych przez National Geographic w edycji "Best Adventure Photos of 2017".

Adam Kokot profesjonalnie fotografią zajmuje się od dekady, ale już wcześniej jego zdjęcia były licznie publikowane w magazynach outdoorowych. Jest fotografem wspinaczkowym. Bierze udział w wyprawach jako pełnoprawny członek ekipy.

s/ Nagrodzone zdjęcie publikujemy dzięki uprzejmości Autora.
zobacz także
komentarze
Ewa17.12.2018, 00:48
Gratulacje!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl