17.12.2018, 14:50 | czytano: 4695

Problem z parkowaniem na Kowańcu. Powiat podejmie rozmowy z cechem

NOWY TARG. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych zastawiają samochodami ulicę Smrekową i okolice przedszkola.
Radny powiatowy Adam Jurek złożył wniosek w imieniu mieszkańców ulicy Smrekowej i rodziców dzieci z Przedszkola nr 2 na Kowańcu, o stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych. - Uczniowie w związku z brakiem miejsc parkingowych przy szkole, parkują w rejonie ul. Smrekowej i przedszkola, utrudniając komunikację i życie mieszkańcom i kierowcom – mówił radny na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego.
Radny widzi rozwiązanie tego problemu. Jego zdaniem, należy stworzyć miejsca parkingowe przy szkole, wynajmując i utwardzając teren placu po spalonym budynku dawnej szkoły zawodowej od Cechu Rzemiosł Różnych.

- Musimy sprawdzić, jaka jest sytuacja prawna. Na pewno wystąpimy do cechu i sprawdzimy, jakie są możliwości. Podejmiemy próbę rozwiązania problemu - deklaruje starosta Krzysztof Faber.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Zachowuję spokój.18.12.2018, 08:35
@Nowotarski bajzel - tak to jest jeżeli zamiast zmotywować Straż Miejską to się ją likwiduje. Brawo Młodzi i pan Burmistrz.
Nowotarski bajzel17.12.2018, 22:51
No straszne! Tak jest przecież w całym mieście. Proszę przejść przed starym kościołem - za znakiem zakazu sznur aut, tak jest na Nadwodniej i Krasińskiego, tak jest na Waksmundzkiej, tak jest na Parkowej, na Kolejowej, itd. Oczywiście mandaty się należą, jeśli ktoś parkuje niezgodnie z przepisami, ale miasto mogłoby w końcu wykazać się jakimkolwiek działaniem innym niż póki co mrzonki o parkingu piętrowym na Kościuszki. Dlaczego strefy nie są powiększane? Dlaczego nie ma żadnych ustaleń odnośnie czasu parkowania w centrum? Dlaczego nie ma żadnej miejskiej służby kontrolującej poprawność parkowania? Policja nie jest w stanie zajmować się tylko parkowaniem. Po chodnikach nie da się przejść, na skrzyżowanie wjechać, bo parkują barany metr od skrzyżowania, na pasach, na zakazach, na wąskich chodnikach, a jednocześnie 18 parkingów w centrum i dziesiątki wolnych miejsc. Dotąd dokąd miasto nie zmusi kierowcy żeby zostawił samochód na parkingu i przeszedł te 100m, to każdy chce podjechać pod same drzwi, najlepiej do samego sklepu by wjechali, a co tam zakazy, czy jakieś przepisy, skoro nikt tego nie pilnuje. Wstyd panie burmistrzu!!! Tyle lat zaniedbań, a aut coraz więcej i lepiej nie będzie! Pan wstrząśnie w końcu swoimi urzędnikami, podobno zatrudniacie fachowców po studiach kierunkowych? No nie widać tego wcale. Za duże pieniądze, które nas nowotarżan kosztujecie nie jesteście w stanie zaspokoić elementarnych potrzeb: porzadku i organizacji. Jak długo jeszcze będziecie chować głowy w piasek i skazywać nas na życie jak w Mogadiszu?
N.T.17.12.2018, 21:34
Zgadzam się, ze szkoły na piechotę. Do szkoły powinny być autobusy.
Sama tam chodziłam z bloków na końcu N.T.
Ile tematów można omówić w drodze powrotnej..)
Ciupagowski z polany Łapsowej17.12.2018, 19:15
Na Kokoszkowie władze rozwiazuja problem parkowania - mandatami, dosyć dziwny sposób, jest w pobliżu kilka działek i miżna w zupełnosci rozwiazać problem, pan Burmistrz na bardzo długa szyję i choćby jak chciał schować głowę w ? piasek? to widać, po trzeba zrobić raban żeby coś wydębić na Urzędzie, co prawda jest powyborach to można problem zlekceważyć jak i inne , a radny straszok chce tylko zbiornik przeciwpożarowy, otrzywiście nie na swoim,myślenie z epoki komunizmu
Władysław17.12.2018, 18:55
Uczniowie to teraz ważni a nie łaska autobusem i nie smrodzić tymi samochodami leciwymi -złomami . Żadne parkingi koło szkół młodzi na nóżkach trochę ruchu bo wychowujemy samych rencistów i cukrzyków, rodzice zagonieni za kasą to myślą dzieciom dobrze zero wyobrażenia i troski o zdrowie dla pupilków.
Miastowy17.12.2018, 18:13
Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy rozbiórka tego pięknego budynku. Powinien zostać wyremontowany i być na powrót jedną z wizytówek Kowańca.

Ktoś wie może coś więcej na temat planów co do niego (o ile takowe istnieją)?
Arek17.12.2018, 17:56
Nowe inwestycje są puszczane bez zaplecza parkingowego.problen będzie się pogłębiał
Jaś17.12.2018, 17:16
Jaki radny taka wiedza ani jeden z tych budynków nigdy nie był spalony. A kto jak kto ale radny powinien to wiedzieć!
w.s.17.12.2018, 15:38
Na Kokoszkowie studenci mają ten sam problem..
drogowy17.12.2018, 15:38
Rozwiązaniem parkingi Park&Ride na rogatkach miasta i porządna komunikacja miejska. Tworzenie kolejnych parkingów to kolejna rzesza samochodów i problem się nawarstwia
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl