21.12.2018, 09:59 | czytano: 3013

Górale z Orawy zakolędowali metropolicie krakowskiemu

Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Delegacja młodych mieszkańców Orawy zakolędowała i złożyła życzenia świąteczne arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu.
W prezencie przywieźli miód. - – Gdyby Wos grypa chyciła, pić kielo wlezie – poradzili metropolicie.
Życzenia złożyli w imieniu samorządu gminy Lipnica Wielka, Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży Orawskiej i w imieniu wszystkich obecnych.

Orawianie wyjaśnili, że odwiedziny z bożonarodzeniowymi życzeniami są ich tradycją – wcześniej odwiedzali kard. Stanisława Dziwisza, teraz przybywają do abpa Marka Jędraszewskiego. Wyznali, że byli także w zeszłym roku, ale metropolity nie zastali. Na sugestię arcybiskupa, że trzeba zadzwonić i się umówić to wtedy na pewno będzie obecny, odpowiedzieli z uśmiechem, że „kolędnicy się nie zapowiadajo ino przychodzo”.Następnie serdecznie zaprosili arcybiskupa, aby odwiedził Orawę, po czym zaśpiewali po góralsku. – Niech Pan Jezus błogosławi Wam, Waszym rodzinom, całemu zespołowi. Dziękuję za tę wspaniałą niespodziankę – mówił z radością metropolita krakowski.

Źródło: Kuria Metropolitarna w Krakowie, r/
komentarze
do fred27.12.2018, 22:44
Fredo patrz na Wójta - nie wstydzi się pokazać tu i tam godnie reprezentując swoją gminę. W UG robi porządki - to oczywiste..
Zrób lepiej coś pożytecznego a nie ciągle sie uzalać :D masakra ludzie z Wami.. tak narzekacie na wszystko ze żyć wsród was sie nie chce.
do Jo27.12.2018, 22:42
Słuchaj Ty "Jo". Chłopaki pielęgnują tradycje góralskie jaką jest m.in. kolędowanie. Nie zamykają się na obszarze swojego regionu, a pokazują oraz chwalą się tym co mają najpiękniejsze czyli dziedzictwo w stolicy swojego województwa. Poobserwuj sobie ich profil na fb, gdzie jeszcze kolędują, że nie tylko wśród duchownej części władz.. Jesteś zamknięty w sobie i w swojej niewyimaginowanej małej szarej rzeczywistości. Po za tym.. żyjemy w wolnym kraju - tutaj nikt nic nie musi :) Nikt ich do tego nie zmusza :D
fred24.12.2018, 07:27
Bo tam potrzebują taki jeszcze wójt z Lipnicy się tam pokazał a w gminie bałagan .
Jo23.12.2018, 11:10
Do super
Chłopaki muszą być aktywni wśród kleru
super21.12.2018, 16:15
Brawo za aktywność chłopaki :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl