22.12.2018, 11:13 | czytano: 4209

Umowa podpisana: najpierw projekt, a potem budowa parkingu dwupoziomowego przy ul. Kościuszki

Fot. UM Nowy Targ
W piątek w Urzędzie Miasta Nowego Targu podpisana została umowa na wykonanie prac w trybie „zaprojektuj i wybuduj” dwupoziomowego parkingu na ul. Kościuszki. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Michała i Bartłomieja Piotrowskich z Nowego Targu.
Parking ma powstać do połowy 2020 roku. Koszt prac wyniesie ok. 2,8 mln zł.
Inwestycja obejmuje budowę parkingu dwupoziomowego o łącznej powierzchni 1 900 m2 z funkcją "Park&Ride", który ma służyć pozostawieniu samochodów prywatnych i korzystania z transportu zbiorowego jakim jest autobus lub bus. Ponadto w ramach zadania zostanie przebudowany zjazd/wjazd na parking z ul. Kościuszki na odcinku ok. 36 [m], podziemne sieci zewnętrzne (sieć kanalizacji sanitarnej i kanalizacji opadowej), sieć zewnętrznej sieci energetycznej z zasilaniem obiektu parkingu, wybudowana zostanie sieć oświetlenia parkingu oraz monitoring wizyjny.

W ramach realizacji zadania przewidziano wykonanie obiektu garażu otwartego, dwukondygnacyjnego o minimalnej ilości 120 miejsc postojowych dla samochodów osobowych wraz z budynkiem usługowym zlokalizowanym przy ul Kościuszki. Całość inwestycji jest związana z przebudową fragmentu ul. Kościuszki, przebudową układu drogowego, budową i przebudową zjazdów, budową i przebudowa chodników. Cały system teletechniczny i informatyczny sterowany będzie za pomocą łączy internetowych. W związku z budową wjazdu/zjazdu z działki drogowej z ulicy Kościuszki do dwupoziomowego parkingu z funkcją Park&Ride, założono przebudowę fragmentu ulicy Kościuszki na odcinku planowanej inwestycji. Przebudowana ma także zostać zatoka autobusowa zlokalizowana przy ul. Kościuszki na wysokości projektowanego parkingu. Obiekt będzie dostosowany do osób niepełnosprawnych.

Miasto Nowy Targ uzyskało dofinansowanie na tę inwestycję ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 4.5 Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałanie 4.5.2 Niskoemisyjny transport miejski. Wielkość dofinansowania wynosi dla Miasta Nowy Targ 2 371 500,00 zł. Projekt realizowany jest w artnerstwie z Ggami Nowy Targ i Szaflary.

oprac. r/ materiały prasowe
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
besala23.12.2018, 11:30
Karolina zwróciła uwagę na rzecz bardzo istotną! Albo nowotarscy notable nie rozumieją istoty rozwiązania "Park&Ride", albo próbują dodać sobie powagi poprzez używanie obcych zwrotów! Podejrzewam, że i nie rozumieją i kreują się na bywałych w świecie. "Park& Ride" należało umieścić obok dworca kolejowego, aby zachęcić do korzystania z usług PKP! Funkcją takich parkingów jest ograniczenie ruchu kołowego w mieście a umieszczanie ich samym centrum sprzeczne jest z logiką! Burmistrz Watycha podjął decyzję o budowie parkingu! Parkingu! I tyle.
góral23.12.2018, 10:10
A co ma z tego gmina szaflary UKŁADZIK
Karolina22.12.2018, 22:32
jak to zostaw samochód i jedź, a niby dokąd jak się dojechało (po wielkich korkach) do centrum. Zostaw i jedź autobusem to raczej (zostaw) na obrzeżach miasta. Ale..niech mu tam będzie ...lepij by sie nazywało "zostaw i idź"
antywyborca22.12.2018, 13:16
tylko po co parking w centrum miasta z 2,8 mln na zakupy na rynku ludzie nie chodza nawet teraz korek jest na alejach w stronę leclerka , szaflarska zakorkowane jak powstana galerie to jeszcze bardziej ruch się przeniesie . przy rynku jest dużo miejsc plus parking przy lodowisku.
co poprawi budowa tego parkingu moim zdaniem nic będzie stał pusty tak jak teraz ten plac gdzie ma byc budowany--zmarnowane prawie 3 mln zł
pniok22.12.2018, 12:59
Brawo ! Takich obiektów miasto potrzebuje , koniecznie trzeba odciążyć zapchane ulice w centrum , no i oczywiście sam rynek . Może trzeba pomyśleć o podobnym parkingu na placu starej targowicy - moim zdaniem bardzo dobre miejsce !
Loki22.12.2018, 12:25
Potrzebny ten parking jak pewnej pani m"ajtki!!!!!
pytoc22.12.2018, 12:10
A gdyby tak wrzucic projekt? My nie są matoły
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl