03.01.2019, 11:19 | czytano: 2843

Zakopane dziękuje i cieszy się sukcesem (zdjęcia - przeżyjmy to jeszcze raz)

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula oraz prezes TVP Jacek Kurski posumowali wspólnie "Sylwestra Marzeń z Dwójką", który w Zakopanem odbył się już po raz trzeci. Przyniósł on kolejny rekord oglądalności, a wydarzenie można zaliczyć do bardzo udanych i bezpiecznych.
Jak pokazały badania średnio aż 6,5 mln Polaków stale oglądało "Sylwestra Marzeń z Dwójką", natomiast w tzw. piku o godzinie 22:31 było to blisko 8 mln widzów! Taki wynik to ogromna przewaga nad konkurencyjnymi stacjami telewizyjnymi, które także organizowały i transmitowały koncerty sylwestrowe.
- Chciałbym złożyć wielkie podziękowanie dla widzów za to, że byli w tę sylwestrową noc z Telewizją Polską i dali programowi drugiemu Telewizji Polskiej oraz Sylwestrowi Marzeń fantastyczne historyczne rekordowe zwycięstwo oglądalności. Wydawało się, że zeszłoroczny rekord nie może zostać pobity. Okazało się, że został pobity. Średnio 200 tys. Polaków więcej oglądało naszego w Sylwestra. Od trzech lat Telewizja Polska wygrywa, ponieważ potwierdziła się intuicja, że trzeba zbudować nowy format sylwestra narodowego. Tego dnia Polacy chcą być razem - i chcą być razem w Zakopanem – powiedział Prezes Jacek Kurski, który gorąco dziękował także miastu, które organizacyjnie stanęło na wysokości zadania.

- To jest dla Zakopanego ogromy sukces, że właśnie tu odbywa się ten Sylwester i że w ten sposób możemy promować nasze miasto. Przede wszystkim jednak trzeba podkreślić, że był to kolejny bezpieczny sylwester. Brały w nim udział nawet małe dzieci. Byli rodzice, którzy nam zaufali i przyjechali całymi rodzinami. Okazuje się, że jest to możliwe właśnie w Zakopanem i że to właśnie Zakopane jest tym miastem, które łączy Polaków. Tu jesteśmy taką piękną wspólnotą narodową. Dlatego mam nadzieję, że ta współpraca z Telewizją Polską będzie się odbywała na równie dobrym poziomie także w kolejnych latach – powiedział Burmistrz przekazując wyrazy wdzięczności Prezesowi Jackowi Kurskiemu, a także wszystkim organizatorom i wspaniałej publiczności.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/ zdjęcia w galerii Regina Korczak-Watycha
Może Cię zainteresować
komentarze
sis04.01.2019, 11:14
Cieszą się, że dzieci były, a przed sylwestrem to odradzali żeby dzieci brać... Ktoś tu ma rozdwojenie jaźni?
mn04.01.2019, 10:29
Raz w roku mają rekord oglądalności. Wiadomości w plecy, Teleexpres w plecy. Reżimówka chwali się tylko disco polo. Cóż za misja hehehe.
XYZ03.01.2019, 13:24
No pewnie teraz to "dziękują", a wczoraj co drugi wyzywał, że wszystko przez ceprów na drogach.
mieszkanka Podhala03.01.2019, 11:54
Mogliby jeszcze pomyśleć, jak rozwiązać sytuację z korkami, ale o tym ani słowa :( dramat. Miejscowi nawet do pracy dotrzeć nie mogli. Szkoda, że Kurski wolnego nie załatwił...
qwerty03.01.2019, 11:36
ja się nie cieszę i nie dziekuję , również nie ogladałem tego sylwerstra .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl