09.01.2019, 14:41 | czytano: 6009

60 tysięcy złotych dla Mike’a

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Organizatorzy Noworocznego Nowotarskiego Charytatywnego Meczu Hokejowego Winter Classic poinformowali o kwocie, jaką udało się im zebrać podczas imprezy, na leczenie dla 8-letniego Mike, syna byłego hokeisty Podhala Łukasza Malinowskiego.
"Możemy podać oficjalny wynik finansowy naszego noworocznego meczu charytatywnego Winter Classic 2019. Kwota jaką udało nam się zebrać to 60 tysięcy złotych !!! Cieszy fakt, że co roku suma jest większa, a co najważniejsze wystarczy to na trzy zabiegi wszczepienia komórek macierzystych dla Mike'a. Dziękujemy wszystkim przybyłym osobom za swoją cegiełkę włożoną w ten świetny wynik. Bardzo duże podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, których grono powiększa się z roku na rok" - poinformowali w komunikacie.
Przypomnijmy, iż chłopiec ma wirus cytomegalii wrodzony. Atakuje on ośrodkowy układ nerwowy, tkanki miękkie, hamując ich rozwój już w łonie matki. Potrafi uszkodzić słuch i wzrok oraz doprowadzić do poważnych problemów neurologicznych. U Mike'a stwierdzono opóźnienie rozwoju psychoruchowego i podejrzenie epilepsji. W 2012 r. Mike przeszedł operację wszczepienia implantu ślimakowego i od tej pory słyszy na jedno uszko. Za dwa lata jest planowana operacja na drugie.

Chłopiec jest systematycznie rehabilitowany ruchowo, słuchowo, a mimo to jest dzieckiem nadal leżącym, na razie nie siedzi, nie raczkuje. Jest w trakcie terapii aminokwasowej, która jest kosztowna, ale może przynieść oczekiwane efekty.

oprac. r/sp/
zobacz także
komentarze
sympatyk09.01.2019, 17:57
Wspaniałe wieści . Organizatorom i wszystkim darczyńcom Bóg zapłać za serce .
Krzysiek09.01.2019, 15:14
Ekipa Winter Classic Niech Bóg Was Błogosławi !!!! Jesteście wielcy !!!!!!!!!
znam dzieci09.01.2019, 14:53
A na zdjęciu Karol a nie Mike.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl