16.01.2019, 20:04 | czytano: 4269

Zakopiański hołd dla Pawła Adamowicza (zdjęcia)

Około stu osób przyszło dziś na Krupówki aby złożyć hołd zmarłemu prezydentowi Gdańska. Uczestnicy zgromadzenia ułożyli z zapalonych świec serce.
- W ramach solidarności i właściwie odreagowując wstrząs po zamordowaniu Pawła Adamowicza ułożyliśmy ze zniczy serduszko. Nie tylko aktywiści, obywatele Zakopanego, ale tak jak widziałem duża ilość osób przyjezdnych się przyłączyła do tego. Jest to piękne, bo pokazuje, że potrafimy się zjednoczyć - mówił jeden z uczestników.
pk/zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Ado17.01.2019, 22:30
@ do bezpartyjny
Wystarczy posłuchać twojego wodza Donalda na temat mordu na pośle PiS w Łodzi
Sprawdź czy zjawił się na minucie ciszy w sejmie
Ja tez jestem młody mam 30 lat nie musiałem nigdzie wyjeżdżać żeby coś osiągnąć bez znajomosci bez układów bez przekrętów ciężko pracowałem nie spałem po nocach tylko myślałem nad tym żeby było lepiej żeby coś poprawić w swojej firmie było i jest ciężko
Masz racje ze to jest chory kraj ! Nie rozliczyliśmy komuny ! kolesiostwo i powiązania w urzędach ! Jak nie masz znajomosci tak jak ja to walczysz z wiatrakami ale da się trzeba być silnym
Młodzi wyjeżdżali dla tego ze patologia szerzyła się strasznie za czasów po i młodzi wykształceni którzy mogli by ten kraj naprawdę wzbogacić i ulepszyć nie mieli żadnych perspektyw teraz jest lepiej ale jeszcze dożo trzeba zrobić
Nie mam ojca który by mi zrobił fundacje nie mam znajomosci które pozwoliły by mi być na priorytetowej pozycji i nie chce mieć !
Pan adamowicz reprezentował styl którego nie jestem w stanie zaakceptować oparty na powiązaniach kolesiostwie malwersacjach manipulacjach i krążeniu w około faktów
Otwórz oczy i zacznij myśleć17.01.2019, 20:36
huśtawka nastrojów masz rację! Jeszcze dodam że nie dawno oglądali klątwę potem kler resztę chcieli rozdzielić kościół od polityki a dziś ładnie się modlą w sejmie jak gdyby nigdy nic i pójdą na mszę pogrzebową.
Bezpartyjny17.01.2019, 18:10
@nie ślepy jesteś *** i nie narzucaj mi że popieram PO czy jakieś innej partii politycznej bo nie ma w tym kraju parti która można by było popierać.... Z jednej strony *** z drugiej strony *** którzy plusuja swoimi programami patologie a nie ludzi którzy chcą coś osiągnąć w życiu... dlatego my młodzi wolimy wyjechać z tego chorego kraju
huśtawka nastrojów17.01.2019, 13:36
Dlaczego nie protestowaliście jak sikano na znicze na Krakowskim Przedmieściu , jak bluźniono na krzyż w tym miejscu po śmierci Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP? Może nawet sam pisałeś na Podhalu 24 obraźliwe komentarze , a dziś będziesz nadawał na katolików . Sądzicie ,ze Polacy nie pamiętają was i waszych zachowań ? Tak wam się tylko wydaje .Nienawiść to wy rozniecacie i jedynym waszym celem jest rozhuśtanie nastrojów społecznych .Nie dajmy się upokorzyć i zmanipulować .
franio17.01.2019, 13:16
A jak umarł Pan bogaty
To mu nieśli wieńce, kwiaty
Order dali mu po śmierci
By mu złocił się na piersi

A jak umarł chłop z fabryki
Nie płakali, bo był nikim
Odszkodowań nie ma wtedy
Trumnę trzeba brać na kredyt

A jak padło dziecko z głodu
Nie ruszyło to narodu
Dalej po bogaczu kwilił
Taki to był nastrój chwili

Po bogactwie cień zostaje
I choć śmierć nasz grosz wydaje
Nie kupimy skrawka nieba
Na niego zasłużyć trzeba
Olaf17.01.2019, 13:08
ER Pani Brzeska walczyła z mafia. I z rąk tej mafii zginęła, sama bufetowa przyznała, że w ratuszu zainstalował się mafijna cholota. Jak mi wytłumaczysz, skąd sp. Adamowicz ma taki majątek i stać go na wysłanie nastoletniej corki po nauki do USA to może uwierzę, że z serca był samorzadowcem i że nie miał żadnych powiązań z "gdańskim układem". Poczytaj o tym w internetach... o ile nie jesteś Lyskiem z pokładu Idy, i nie uciekasz przed prawda jak diabeł przed swiecona woda. Z pewnością był miłym człowiekiem i dobrym gospodarzem, ale to za mało na beatyfikację.
bajern0717.01.2019, 11:47
Co się dzieje w tym kraju!!! Katolicy !? Co oni z ludżmi zrobili Nawet za komuny nie było takiego zaszczucia,nienawiści,podziałów.
***17.01.2019, 11:36
Wisława Szymborska "Nienawiść"

Spójrzcie, jaka wciąż sprawna,
jak dobrze się trzyma
w naszym stuleciu nienawiść.
Jak lekko bierze wysokie przeszkody.
Jakie to łatwe dla niej - skoczyć, dopaść.

Nie jest jak inne uczucia.
Starsza i młodsza od nich równocześnie.
Sama rodzi przyczyny,
które ją budzą do życia.
Jeśli zasypia, to nigdy snem wiecznym.
Bezsenność nie odbiera jej sił, ale dodaje.

Religia nie religia -
byle przyklęknąć na starcie.
Ojczyzna nie ojczyzna -
byle się zerwać do biegu.
Niezła i sprawiedliwość na początek.
Potem już pędzi sama.
Nienawiść. Nienawiść.
Twarz jej wykrzywia grymas
ekstazy miłosnej.

Ach, te inne uczucia -
cherlawe i ślamazarne.
Od kiedy to braterstwo
może liczyć na tłumy?
Współczucie czy kiedykolwiek
pierwsze dobiło do mety?
Zwątpienie ilu chętnych porywa ze sobą?
Porywa tylko ona, która swoje wie.

Zdolna, pojętna, bardzo pracowita.
Czy trzeba mówić ile ułożyła pieśni.
Ile stronic historii ponumerowała.
Ile dywanów z ludzi porozpościerała
na ilu placach, stadionach.

Nie okłamujmy się:
potrafi tworzyć piękno.
Wspaniałe są jej łuny czarną nocą.
Świetne kłęby wybuchów o różanym świcie.
Trudno odmówić patosu ruinom
i rubasznego humoru
krzepko sterczącej nad nimi kolumnie.

Jest mistrzynią kontrastu
między łoskotem a ciszą,
między czerwoną krwią a białym śniegiem.
A nade wszystko nigdy jej nie nudzi
motyw schludnego oprawcy
nad splugawioną ofiarą.

Do nowych zadań w każdej chwili gotowa.
Jeżeli musi poczekać, poczeka.
Mówią, że ślepa. Ślepa?
Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość
- ona jedna.
nie ślepy17.01.2019, 11:14
@ Bezpartyjny: jakiś ty bezpartyjny to czuć na odległość! Mówisz, że górnicy muszą się liczyć ze śmiercią? To prawda! Twój idol też mógł się liczyć ze śmiercią, było mu się uczyć historii o Prezydencie Polski Narutowiczu!Chociaż nie można porównywać tych dwóch osób, bo to przepaść ogromna, jednak każdemu rządzącemu powinno to dawać do myślenia! /.../ trzeba się liczyć z tym, że ktoś nerwowo nie wytrzyma. Wasza hania warszawska też już spódniczką trzęsie i żąda ochrony państwowej za nasze pieniądze! Więc teraz idź do waszego wodza i niech da przykład dla was i zrzuci się na ochronę waszego "dobra narodowego", przez które wyleciało na bruk POnad 40 tyś warszawiaków, bo może być tam między nimi też ktoś nerwowy!?
@Olaf17.01.2019, 10:34
Dlaczego nie zrobiłeś demonstracji, kiedy zamordowano Joannę Brzeską?
ER17.01.2019, 10:27
Olaf, Brzeska nie była działaczką podziemia za komuny, nie była rektorem uniwersytetu, nie była samorządowcem, nie wybierano jej 6 razy na prezydenta Gdańska, nie otrzymała licznych odznaczeń za zasługi dla Gdańska i Polski, wreszcie nie została zamordowana na oczach tysięcy ludzi wypełniając swoje obowiązki z powodów wyłącznie politycznych, /.../ Brzeska została zamordowana, bo utrudniała robienie kasy na przekrętach prywatyzacyjnych, bo nie oddała swojego mieszkania. Nie zrozumiałeś chyba, że mord polityczny to nie to samo co morderstwo na tle ekonomicznym, których w Polsce wiele, co oczywiście nie umniejsza tragedii Brzeskiej i brutalności z jaką została zamordowana.
ewa17.01.2019, 10:25
bedziemy na rynku===
DżejDżej17.01.2019, 10:11
Ale jaki macie problem? Skąd ten żal d...? Ludzie się zbierają, bo chcą i mogą. Drażni cię to? Włącz se TVP pooglądaj plastelinę, albo posłuchaj Rydzyka, poszukaj nowych teorii spiskowych w internetach - nikt ci nie broni /.../ nikt też cię nie zmusza żebyś zapalił znicz zamordowanemu, ale jakim prawem odmawiasz prawa do tego innym? Prawie 65% Gdańszczan wybrało go po raz SZÓSTY na prezydenta, ale tylko wy wiecie jakie straszne przekręty robił i tylko wy macie na to dowody... Żałosne internetowe trolle.
do : Z podhala i do: Naukowiec17.01.2019, 09:58
Współczuję Ci człowieku.
Ty to musisz być " prawdziwy " katolik .

Poczytaj ze zrozumieniem książki o "miłości" .
koza17.01.2019, 09:42
Pawle spoczywaj w pokoju. Pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze jako prawdziwy patriota ,dobry uczciwy człowiek ,oddany Polsce rodzinie i mieszkańcom Gdańska.
Olaf17.01.2019, 09:06
Jeszcze jedno, rodzina p. Brzeskiej nie dostała od "dziadków" walizki zawierającej 500 tys, ani kilku mieszkań, a dzieci nie uczą się w USA
Olaf17.01.2019, 09:03
Widzę, że zdrowy rozsądek na Podhalu nie zginął. Ogolnonarodowa histeria podsycana przez tvn i gw. Szkoda, że jak zamordowano i spalono Joannę Brzeska nie było takich demonstracji.
Z podhala17.01.2019, 08:59
A od kiedy Peło sie zaczelo modlic i do kosciola chodzic przeciez oni z krzyzem walcza a pogrzeb katolicki chca jak smierc u *** to zapuzno do pokuty!I na podhalu gorale debili robia z siebie kpina
@naukowiec17.01.2019, 08:57
Napastliwość komentarzy skłania ku twierdzeniu, że inna sekta, która usiłuje narzuić wszystkim Polakom swój sposób widzenia świata, rzuciła swoich ludzi "na odcinek" komentowania...
realista17.01.2019, 08:28
Bezpartyjny. Zapomniałeś *** jak premier Tusk był nieobecny podczas minuty ciszy gdy dokonano mordu politycznego na Rasiaku? Zapomniałeś jak Tusk uznał ten mord za nic nadzwyczajnego odmawiając przyznania renty wdowie po zamordowanym?
Wojtek17.01.2019, 07:44
Naukowiec,brawo!
jaga217.01.2019, 07:42
Życie się skończyło , bo jakiś potwór tak zaplanował. Więc obojętnie kto by to był nie wypominajcie że ktoś z żalu za zabitym zapali znicz
Naukowiec17.01.2019, 07:12
Proponuje poczytać książki o sektach i terroryźmie politycznym. KOD idealnie pasuje do tych definicji- malutka grupa osób czując się lepszymi od innych i chcąca zmusić cały Naród do życia według swoich zasad. Już tacy w historii byli.
taka prawda17.01.2019, 06:42
fałsz i hipokryzja!!Wiadomo jak żył jakie miał sprawki na sumieniu a dzisiaj omal nie robią niego świętego!:(
Profanacja17.01.2019, 06:15
Przecież to te same *** co zawsze, tym razem bez psa.
Ele mele dutki16.01.2019, 22:13
Zwyciężymy! Sie ma! I pozostała Wam tylko katedra.
Bezpartyjny16.01.2019, 21:55
Nie zginął tylko został zamordowany! A jest to różnica górnicy zginęli tak ale Górnik idąc pod ziemię wie czym to grozi...
Ale pisowcy i tak idą za swoim wodzem ktory dał dziś w sejmie przykład...
Nowotarzanin16.01.2019, 21:53
Tragedia dla rodziny i bliskich
Ale wszyscy wiemy jak ten pan postępował i jakie miał powiązania gloryfikowanie go jest raczej dużym nieporozumieniem
Jkm16.01.2019, 21:37
Przestańcie się zachowywać jakby zginął jakiś bohater narodowy bo to już śmieszne się robi co wy wyprawiacie!! Dla komitetu obrony dzików i tych innych kodolewaków mam propozycje- postawcie sobie w swoich ogródkach pomniki z wizerunkiem Adamowicza i tam sie do niego modlijcie i palcie znicze każdego dnia a nie pajacujcie na drogach i innych miejscach publicznych!
romek16.01.2019, 21:13
Ludzie przestańcie się już podniecać ...zginął człowiek ok to jest tragedia dla rodziny ale nie róbmy z nie go bohatera i idola całej Polski bo nim nie był i nie będzie,a robienie całej tej szopki jest po prostu żałosne!!!
czerwony16.01.2019, 21:10
widzę tam tylko samych KODziarzy nie wierzę w ich szczerość
xz16.01.2019, 21:09
Przesada..Szkoda, że nie oddawali tak hołdu Górnikom, którzy zginęli w w kopalni w Czechach...
Tysiąc osób, a nie sto!16.01.2019, 20:59
Czy to pijany liczył, że mu się w oczach troi? Ja na zdjęciu widzę do dwudziestu osób, nagle ktoś pisze, że zebrało sie 100! No to jak tak, wpiszcie od razu 1000 . Tak tysiąc osób z KOD-u przyszło zapalić świeczki aby uczcić malwersanta podatkowego z Gdańska, który akurat przypadkowo zmarł tragicznie.
Koryto koryto korto +16.01.2019, 20:56
Cosik im to serce nie wysło ...ale gdzie Lewacy bedo wiedzieć jak serce wygląda ...jak im tylko jedno w glowie .....
A polityczny16.01.2019, 20:26
W Nowym Targu na Rynku będzie w piątek o 19
Zobacz pełną wersję podhale24.pl