18.01.2019, 14:12 | czytano: 6009

Burmistrz Watycha o odśnieżaniu miasta: "Zrobiliśmy naprawdę dużo. Ale obrywamy też za stan dróg krajowych i wojewódzkich, a tu skarg jest najwięcej"

NOWY TARG. Mimo skarg mieszkańców na źle odśnieżane ulice, niedrożne chodniki i zalegające hałdy, władze uważają, że jest nieźle i nie mają uwag do firmy, która odśnieża miejskie ulice. Zastrzeżenia są natomiast do zarządców pozostałych dróg – krajowych, wojewódzkich czy powiatowych. Ale miasto "obrywa" za wszystkich.
Burmistrz Grzegorz Watycha, w obecności zastępcy Waldemara Wojtaszka i kierownika referatu drogownictwa Mariana Twaroga, podsumował dotychczasowe działania na terenie miasta związane z odśnieżaniem i usuwaniem śniegu.
Jeśli chodzi o miejskie ulice, które odśnieża firma Kalata, władze miasta nie widzą większych niedociągnięć. - Akcja jest prowadzona bez zastrzeżeń. Nie zgłaszaliśmy żadnych uwag, że są niedotrzymane warunki, jeśli chodzi o czas reakcji w przypadku dróg miejskich - powiedział burmistrz. Niezadowolenie mieszkańców, to - jak mówił - suma doznań i oceny odśnieżania wszystkich dróg, nie tylko miejskich, ale też powiatowych, wojewódzkich czy krajowych.

- Nie zdarzyło się, żeby w czasie ostatniego ataku zimy, mimo iż dosypywało non stop, jakieś ulice były nieprzejezdne. Zdarzyło się to na drogach osiedlowych, pod lasem, na otwartej przestrzeni, ale w sytuacji gdy wiał wiatr, nie dało się utrzymywać stałej przejezdności, w sytuacji gdy drogi były ciągle zawiewane - mówił kierownik Twaróg, a wiceburmistrz dodał, że miasto reagowało na bieżąco na zgłoszenia mieszkańców.

Na pytanie Podhale24.pl, czy miasto jest zadowolone z odśnieżania i zrobiło wszystko, żeby ulżyć mieszkańcom, burmistrz Grzegorz Watycha odpowiedział: - W 100% nie, natomiast uważam, że czas reakcji i nasze decyzje o podjęciu wywozu, były jak najbardziej na czasie. Jesteśmy związani przetargiem i umową z firmą odśnieżającą, która miała taki zasób sprzętowy, jakiego wymagaliśmy. Zrobiliśmy naprawdę dużo - dodał. - Nie było już czasu na ogłoszenie przetargu na wybór firmy, która by wspomogła odśnieżanie.

Mimo to, dodał, należy zastanowić się czy na przyszłość nie byłoby dobrze dozbroić w lepszy sprzęt do odśnieżania Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji.

Na pytanie, czy miasto mogłoby przejąć na siebie całkowicie odśnieżanie całego centrum miasta, i dróg i chodników, burmistrz mówił, że byłoby trudne. Do tego potrzebne byłyby zmiany w prawie, coś takiego nie jest też powszechnie praktykowane, przekonywali urzędnicy.

Burmistrz podkreślał, że ze względu na nadspodziewanie duże opady śniegu, decyzja o jego wywozie z ulic została podjęta wcześniej niż zwykle. - Dotychczas nie było praktyki, żeby usuwać świeży śnieg, ale dopiero ubity, już po zaprzestaniu opadów. Jednak ze względu na jego ilość taka decyzja, o jego wywozie, zapadła wcześniej - podkreślał.

Do chwili obecnej wywieziono ponad 13 tys. m.sześc. śniegu z 35 ulic miejskich, a koszt wywozu to już ponad 160 tys. zł. Jak tłumaczył Marian Twaróg, zapadła decyzja, żeby śnieg wywozić jak najszybciej z jak największej liczby ulic, stąd np. sytuacje, że na ulicach dwukierunkowych udrażniano tylko jedną stronę ulicy, żeby zapewnić jej przejezdność i ruszano na kolejne.

Po raz kolejny zaapelowano do mieszkańców, żeby na czas wywozu śniegu usuwali samochody na czas wywozu śniegu z ulic. Utrudnia to bowiem ich odśnieżanie. W czasie intensywnych opadów śnieg mieszkańcy powinni również chwycić za łopaty i odśnieżać chodniki przy posesjach. - Nie wystarczy zagrodzić nieodśnieżony teren taśmą - mówił burmistrz. - Na wizerunek pracujemy wszyscy. A jest wielu właścicieli, którzy to zaniedbują. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby dało się po mieście chodzić.

Burmistrz dodał, że miasto „obrywa” za zarządców innych ulic – powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które biegną przez miasto. - Staramy się reagować, ale tam, gdzie nie jesteśmy w stanie przekazujemy oczekiwania kierowców ich zarządcom – mówił Grzegorz Watycha.
Po licznych skargach mieszkańców i kierowców, burmistrz osobiście interweniował u władz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, by udrożniała drogi, chodniki, przejścia dla pieszych i parkingi przy drogach krajowych na terenie miasta. Głównie chodziło o Aleje Tysiąclecia. - W tym przypadku były niedociągnięcia. Pługi odśnieżające drogi zasypują dojścia do przejść dla pieszych od strony chodnika, znacznie utrudniając ruch pieszych – mówił wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, dodając, że miasto zwróciło się do zarządcy dróg krajowych z wnioskiem o wywóz śniegu m.in. w miejsc parkingowych pod Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Przykład tego, jak wyglądają przejścia dla pieszych – na zdjęciu poniżej. Jedna z mieszkanek miasta odśnieża dojście do przejścia dla pieszych od strony bloków przy ul. Wojska Polskiego. - Tam jest takie przejście, że się dwie osoby nie mogą minąć, to jest jakieś nieporozumienie. Są miejsca, w których nikt łopatą nie ruszył - mówił burmistrz Watycha.

Fot. Czytelnik

- W podobnym tonie poszło pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Tu szczególnie chodzi o utrzymanie chodników przy ulicy Ludźmierskiej. Były liczne skargi. Firma, która świadczy usługi na rzecz ZDW, nie wypełnia należycie swoich obowiązków - dodał wiceburmistrz, podkreślając, że drogi wojewódzkie nie tylko na terenie Nowego Targu, są źle odśnieżane.

Miasto wystąpiło również do powiatu o wywóz śniegu ze swoich ulic. - Najwięcej skarg, jeśli chodzi o wywóz śniegu i odśnieżanie, dotyczyło czterech ulic – św. Anny, Kowaniec, Waksmundzkiej i Szaflarskiej. Interweniowaliśmy w tej sprawie w starostwie i Powiatowy Zarządzie Dróg w Nowym Targu. Wiemy, że akcja poszerzania ulic i wywozu już się rozpoczęła i będzie przez powiat kontynuowana – mówił wiceburmistrz.

Burmistrz podsumował, że mieszkańcy muszą też przyzwyczaić się do „uroków” mieszkania w górach. - Śniegu usunąć od razu się nie da. Musiały by być chyba ulice podgrzewane – mówił.

- Te pieniądze, które przeznaczamy na wywóz śniegu, byłyby przeznaczane na remonty dróg. Dlatego pula na remonty będzie po zimie mniejsza – ostrzegł.

r/
zobacz także
komentarze
dron21.01.2019, 22:06
poczuł się nasz Burmistrz po wyborach pewnie, zasiadł na tronie i teraz będzie nam mydlił oczy
mieszkaniec 12321.01.2019, 08:12
Z praktyki wiem, że trzeba do skutku "naciskać" u innych zarządców dróg. Natomiast zalegające hałdy śniegu winny być sukcesywnie wywożone przez miasto, bo może zaraz zaczną mówić, że to właściciele posesji przylegających do chodników winni wywozić śnieg.
olo20.01.2019, 19:28
A może ten artykuł jest o Nowym Targu na północy Polski, więc dlatego tyle nieporozumień.
trzecia prawda20.01.2019, 08:36
"Zrobiliśmy naprawdę dużo" - jak miło. Szkoda tylko, że to pijar, a z prawdą ma tyle wspólnego co burmistrz Watycha z zarządzaniem.
takitam.19.01.2019, 23:14
06,01,2019 bylem w pewnej miejscowosci, nazwy nie wymienie, bo to moze byc reklama, ale, no wlasnie!!! ALE! w nt drogi jakie byly kazdy widzial, a na odcinku od chabowki do rw droga byla CZARNA, BEZ SLADOW PAPY SMIEGOWEJ!!! da sie burmistrzyku? ANO DA SIE!!! trza chciec!!! a chciec, to moc!!!
brak słów19.01.2019, 20:58
Jakość powietrza - NOWY TARG - bardzo zła!
Jakość powietrza - NOWY TARG - bardzo zła!
Jakość powietrza - NOWY TARG - bardzo zła!
Jakość powietrza - NOWY TARG - bardzo zła!
I tak dzień za dniem. Też byle do wiosny.
Pewnikiem w tej kwestii burmistrz zrobił wszystko!
A winni są mieszkańcy, bo nie dość, że nie odśnieżają to palą w piecach węglem. No i jeszcze poprzednik, ponieważ nic z tym smogiem nie zrobił, ale tamto nic nie może się równać obecnemu nic.
Dlatego tak już będzie, a burmistrz nic nie może i zrobił wszystko co mógł ... prawie w stu procentach.
Pytanie tylko po co nam burmistrz skoro polityka miasta sama się realizuje w zależności od sytuacji?
rozsadna19.01.2019, 13:47
No coz, byle do wiosny!!!.Pozdrawiam p.burmistrza i radnych bezradnych.
Klaudia19.01.2019, 11:12
Do "aha" - tyle się teraz mówi o mowie nienawiści, a ty dalej nie rozumiesz przekazu. Co ma do odśnieżania remont Twojej łazienki?!
Nie możesz iść? Ok! Nikt cię nie zmusza. Znajdą się tacy co mają chęci i czas i pójdą :)
czester19.01.2019, 10:24
Za tamtej władzy naszego miasta było lepiej odśnieżane,były zimy stulecia, ale takiego dziadostwa jeszcze nie było.Na naszym osiedlu całą noc miał być wywożony śnieg,w piątek w sobotę , a tu ani psa z kulawą nogą nie widać,PANOWIE RADNI z szampanem do zdjęć pozują jak to umieją dobrze zarządzać ,ale ja przyjdą wybory wybierzcie mnie a pokaże wam jak trzeba ustawić się do zdjęcia.Śmieci pełne boksy ,dobrze że jest zima,a jak było lato?
k19.01.2019, 09:21
Podwyżkę sobie dajcie. Tak źle nie było w tym mieście nigdy. A mieszkam tu40 lat.
marchewka19.01.2019, 08:41
Eee, panie burmistrzu po co ta skromność. Przechodząc po mieście mam wrażenie, że zrobiliście nawet więcej niż wspomniane 100%. A teraz przed ratuszem Nowotarżanie powinni w podziękowaniu za solidną pracę i troskę o nasze życie ulepić takiego bałwana na 100%, będącego wizytówką tej władzy.
Mw19.01.2019, 00:33
Na wizerunek miasta ma wpływ fatalne zarządzanie drogami powiatowymi. Niestety ale kiedyś tego nie było widać. Kiedyś drogi powiatowe zawsze były przykładem. Dziś jest fatalnie. Brak decyzji w odpowiednim czasie dotyczące wywozu śniegu. Coś jest nie tak. Jeszcze słyszę że sekretarz powiatu były dyrektor PZD protestuje, że PZD nie radzi sobie z zimowym utrzymaniem dróg. Panie Starosto czy Pan sobie z tym radzi?
Armagedon w mieście18.01.2019, 23:29
Byku, super podsumowałeś! No gdzie Ci radni co chodzili po domach prosząc o głosy? Na bankiety chodzą!!!!
Sztab powinni kryzysowy powołać i zadziałać problemowi jak należy . Od tego są , do tego zostali powołani.
p.18.01.2019, 22:36
Ja tak sobie myślę , pewnie jechałem po innym mieście jak ci wszyscy urzędnicy co twierdzą że jest ok.
avivat18.01.2019, 22:21
Panie Burmistrzu! To zdjęcie tej starszej kobiety z łopatą, to potwierdzenie pana bezradności i bezsilności w rozwiązywaniu podstawowych problemów komunalnych! Ale mnie to akurat wcale nie dziwi.
Byku18.01.2019, 22:02
Burmistrz i jego ludzie to zbierania nieudaczników przetargi na odśnieżanie porobine za psie pieniądze, czy ktoś sprawdził jaki sprzęt i ile go mają osoby które stają do przetargu biorą kilometry do odśnieżania a potem niedarady. Przykład osiedle Zadziała, Robów, Mariana Góra, Szuflów itp. jeden sgjgon na dole Robów plus Zadziała jeszcze znośnie ale tylko dzięki właścicielowi wyciągu (dziękuję w imieniu wszystkich mieszkańców) reszta 30cm ubitego śniegu przez gościa który jedzie traktorkiem na wycieczkę pług legwo się ślizga po drodze pcha przed sobą wał śniegu jak głupi chociaż są miejsca do wypchania na bok ale poco tak dorobił że dziś koleiny dziury brak miejsca do wyminięcia a co dopiero do zwrócenia na końcu osiedli. Tebiedne ludzie co nam odbierają odpady wypychają te swoje pojazdy. Pytam gdzie są radni co tak pięknie chodzili przed wyborami żebrali o głosy przynosiło ulotki plakaty czy można powiesić na płocie czy ścianę potrafili dotrzeć do końca osiedli a teraz gdzie jesteście wszystko trzeba Wam pokazywać palcami wstydu nie macie za grosz. Kto rozliczy tego drgania co odśnieża te osiedla mamy czekać do wiosny nieroby!
Głos krytyki!18.01.2019, 22:01
Jest nie do pomyślenia, że miasto po upływie już tylu dni wygląda tak tragicznie. Nie wspominając o drogach nadmienię o chodnikach. Te w wielu miejscach jedynie udeptane przez pieszych. Mam malutkie dziecko i wózkiem nie ma szans się poruszać. Myślałam, że jakoś damy radę wczoraj ale przy przejściach dla pieszych nie ma mowy. Sankami teraz też już gorzej bo ulice czarne. W bardzo wielu miejscach po prostu przejście na drugą stronę ulicy jest wielkim wyczynem. Jak jeszcze niektóre jako tako to te na blokach od strony południowej to masakra. Nie byłam w stanie z dzieckiem dojść do sklepu. Miasto kompletnie nie przygotowane na taki atak zimy. Jak brakuje kosztów to trzeba głową ruszyć bo tak się żyć nie da a panowanie nad tą sytuacją należy do obowiązków miasta. Mieszkańcy powinni być zadowoleni, bo Wy powinniście wychodzić naprzeciw naszym potrzebom. Ale cóż.
Przyszłaradna18.01.2019, 21:51
Łatwo jest powiedzieć:przyzwyczaić się do uroków mieszkania w górach gdzie zarząd miasta z panem Twarógiem na czele jest obojętny na sygnały mieszkańców osiedli:Robów Zadział na temat przejezdności i jakości odśnieżanych dróg.Zapewne za przyzwoleniem pana Twaróga firma odśnieżająca w tym rejonie podchodzi ignorancko do powierzonych zadań, licząc na to że skoro śnieg sam spadł to sam się roztopi.Pozdrowienia dla mieszkańców którzy mają problemy z dojazdem do domów...byle do wiosny.
Ps.radny Łapsa zabiegał o głosy ale żeby pomóc elektoratowi nie ma czasu ani chęci i może czas zrezygnować z piastowanej funkcji panie Janie?
Diana18.01.2019, 21:34
Panie Burmistrzu mieszka pan przy ulicy tej samej co ja i doskonale Pan wie ze była w takim stanie jak by to były czasy 15 wieku kiedy samochodów nie było a tylko piesi od czasu do czasu sie poruszali bo dopiero wczoraj to jest 17 został wywieziony śnieg a tak to dwa tygodnie poruszalismy sie ledwie ledwie bo chodniki nie były odsniezone ,,bo po co niech sobie ludziska ida drogą co prawda robiło się chodniczki na dwie stopyale jak ma sie poruszyc matka z dzieckiem?pan mówi o od sniezaniu przed swoim domem,,a kiedy pan to robił?nooo,,a chodnik dla pieszych przed rondemmsw leonarda,,,??czy miasto nie ma małych odsniezarek??chyba nie ma,,,pozdrawiam i zycze duzo samokrytyki a nie chwalenia sie co się zrobiło bo trzeba duzo zrobic by to inni zauwazyli a nie w mysl zasady,,,,,mamo chowlą nos, ty mnie a jo wos .....
ziem18.01.2019, 21:17
Komentarze na czasie, aktualne. Prosty przykład tzw. "mowy nienawiści", o której teraz, w obliczu tragedii w Gdańsku dużo się mówi. Może więcej tolerancji wobec prawie klęski żywiołowej związanej z ogromnymi opadami śniegu, może więcej szacunku i zrozumienia dla ludzi którzy ciężko pracują przy odśnieżaniu?może więcej szacunku w ogóle i taktu?. Wstyd.
dyrdymały samochwały18.01.2019, 20:47
Nadspodziewana i zupełnie niespodziewana okazała się głupota samego manipulatora, który powinien zamknąć temat stwierdzeniem, że przecież jak jest lato to nie ma zimy i ciężko wtedy o śnieg, a teraz mamy przecież lato. Ktoś tu chyba obraża nasze zdolności logicznego myślenia. Nieprawdaż panie burmistrzu?
dama18.01.2019, 20:30
Zapraszam na os Buflak,zwłaszcza boczne uliczki.Autobus podmiejski nawet na Nowe nie dojechał.
m18.01.2019, 20:17
Ale na bale pieniżki bedą.
besala18.01.2019, 20:09
I oto mamy przykład doskonałej samooceny! Miasto dla pieszych jak ekstremalny tor przeszkód, drogi coraz węższe i na wielu ulicach wymijanie jest wykluczone, ale pan Watycha jest zadowolony! Powiesił na stronie UM miasta komunikat przypominający o obowiązku utrzymania chodników i usuwania śniegu z dachów przez właścicieli posesji, postraszył grożącymi karami i jest przekonany, że jako burmistrz zrobił wszystko! I jeszcze obarczył odpowiedzialnością za koszmar w mieście wszelkie możliwe instytucje, oczywiście, niepodległe "panu burmistrzu". Brak pokory i arogancja. Każdy logicznie myślący rozumie, że dotknął nas żywioł i że nie można jego skutków usunąć natychmiast, ale burmistrz Watycha, podobnie jak telewizja Kurskiego, wmawia nam, że jak jest źle, to zapewne zawinili inni (może Tusk?), ale nie szanowny pan burmistrz i jego urzędnicy.
Jaga18.01.2019, 19:26
Cytat:
"Po licznych skargach mieszkańców i kierowców, burmistrz osobiście interweniował u władz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, by udrożniała drogi, chodniki, przejścia dla pieszych i parkingi przy drogach krajowych na terenie miasta. Głównie chodziło o Aleje Tysiąclecia. - W tym przypadku były niedociągnięcia. "
To prawda jest to droga krajowa. Ale burmistrz jest gospodarzem miasta. I powinien poprzez swoich urzędników ,z wyprzedzeniem i bieżąco interweniować w Generalnej Dyrekcji aby na terenie miasta ta droga była w bezpieczna. Nie czekać na skargi od nas mieszkańców. Zimowe utrzymanie dróg przygotowuje się z wyprzedzeniem, stan przygotowań o ile wiem sprawdza się w określonym wcześniej terminie jesiennym. Pewne ustalenia z GDDKi A, należałoby może robić już latem? Niedopuszczalne jest aby przejścia dla pieszych były zasypane. Tu już chodzi nie tylko o wygodę ale o bezpieczeństwo mieszkańców. Czekanie aż współwłaściciel drogi zechce łaskawie cośkolwiek zrobić to narażanie zdrowia ludzi. A straszenie nas, że pieniądze na zimowe utrzymanie i wywóz śniegu z ulic pochłonie środki na remonty jest dziwne. Mieszkamy wszyscy w mieście gdzie zimy są śnieżne więc warto to wziąć pod uwagę przy planowaniu budżetu.
hmm18.01.2019, 18:29
Bałwan idź się już roztopić ok? Bo większych głupot dawno nikt nie napisał...no może poza tym co powiedział Burmistrz.
też mieszkaniec18.01.2019, 18:27
No cóż...nie głosowałem na niego więc mam czyste sumienie. Ale Grzesiu...tak źle odśnieżonego miasta nie pamiętam...To nawet dramatem nie można nazwać to szczyt nieudolności i złego zarządzania miastem.
aha18.01.2019, 18:25
Klaudia..zapłać mi za remont łazienki ok? A potem weź się sama do roboty...bo przecież to takie logiczne, zapłacić za coś a potem i tak robić to samemu...
Wieśniak18.01.2019, 18:18
Narzekacie, że chodniki nie poodświeżane, a tylu was w tych blokach mieszka, że jakby każdy przerzucił po jednej łopacie śniegu, to chodniki były by czyściutkie i pieniądze w kasie miasta. Przejecie się po wsiach mieszczuchy, to zobaczycie jak podwórka wyczyszczone.
huśtawka18.01.2019, 18:03
I tak już będzie. W zimie zwały śniegu, a w lecie dziury, kurz i woda podczas opadów. Po pięciu latach będzie z górki. Pewnie znów wybierzecie burmistrza, który za Wasze pieniądze będzie Was obrażał i świetnie się przy tym bawił. Brak słów, ale konferencja była! Sukces znaczy się ...
mieszkanka18.01.2019, 17:31
Witam, może w końcu należałoby zebrać śnieg z ulicy Krzywej, to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic w mieście. Kiedy będzie wywożony śnieg z osiedli czy mamy czekać na ocieplenie i roztopy?? Proponuję również odśnieżyć alejki na cmentarzu szczególnie te które prowadzą do wyjść- dla przykładu alejka prowadząca do pierwszego wyjścia za zakrętem koło szpitala.A i chodnik koło cmentarza tez należałoby odśnieżyć- bo nieraz bujno iść po ulicy, szczególnie gdy jadą samochody.Uważam że nie byłoby problemu z zaspami gdyby odśnieżano i wywożono śnieg od 2 stycznia gdy zaczęły się zwiększone opady śniegu, a nie czekać prawie 2 tygodnie bez usuwania i teraz larum że nie ma kto tego robić.
hihi18.01.2019, 16:59
O wy lenie zamiast biadolić i narzekać weżcie się po prostu do pracy . Zamiast siłowni - łopata .
Zośka18.01.2019, 16:52
No, Szanowny Panie Burmistrzu! Widzę, że złoty medal za odśnieżanie przyznany! Jeszcze sobie proszę przyznać premię - należy się.
Ulice to dramat, żeby w XXI wieku przy takim sprzęcie i możliwościach być takim bezradnym nieudacznikiem? Ale mnie przede wszystkim poruszyły 2 sprawy:
1. wielkie zaspy przy przejściach dla pieszych w okolicach szkoły i to zaspy większe od dziecka - tak było na Orkana i rogu Bol.Wstydliwego i do tego wydreptane przejście na 1 osobę - dziecko musiało wyjść na ulicę, żeby zobaczyć czy coś jedzie - karygodne;
2. Rynek i deptak Krzywa - śnieg nie odśnieżony, posypany solą z czego robi się piach i brnie się w nim jak po plaży, nawet gorzej bo w ciężkich butach i ubraniach - był Pan może na takim spacerze? Widział Pan osoby starsze, które tamtędy szły przestępując z nogi na nogę pełne obaw, że się mogą wywrócić? Ja to widziałam i uważam to za okropność. Kto jest za to odpowiedzialny?
Najlepiej odśnieżoną posesją jest cały chodnik pana Rajskiego na ulicy Kazimierza Wielkiego i róg Długiej. Zawsze na czas, zawsze dobrze, zawsze bez przerażającej soli - po prostu super - i temu Panu proszę przyznać nagrodę.
Ostatnia rzecz - bardzo denerwuje mnie Pana cynizm z podgrzewaniem ulic - pomysłowy Pan oj, jak bardo. Jakaż kreatywność. Może zacznie Pan od podgrzewania Rynku (nie plac tylko chodniki na około) oraz właśnie ulicę Krzywą. Jak się spisze pomysł to może i ja się na to zdecyduję.
Obserwator 218.01.2019, 16:42
Panie Watycha... Do dróg krajowych czy wojewódzkich są odpowiednie nadzorujace to urzędy. Tak że proszę nie zasłaniać się że Wam się za to obrywa i że musicie również tym się zajmować...
Karol18.01.2019, 16:37
a osiedle Bór i Składowa i Na Równi i inne? fantatstycznie odśnieżone - jeden samochód ledwo przejedzie i to jeszcze z wielka ostrożnością, żeby pieszego nie potrącić, bo przecież chodniki zawalone hałdą śniegu i tylko ulica dla pieszych pozostała. Fantastyczne odśnieżanie.
zez18.01.2019, 16:32
Panie Burmistrzu. Ja mieszkam przy ulicy powiatowej , ale podatki płacę w mieście, więc od miasta wymagam. Zatem słusznie się Wam obrywa. Proponuję mniej pieniędzy wydawać na -strojenie miasta w światełka, a zakupić odśnieżarki z dmuchawą i odśnieżać przynajmniej chodniki mostów na Kościuszki, na Bałęzowym, czy chodniki miejskie, którychnie powinni odśnieżać mieszkańcy. Widziałam jak na Kosciuszki chłopcy męczyli się łopatami, jak za króla Ćwieczka i oczywiście nie4 nadążali pry takich opadach. Poza tym nadal nie ma worków na odpady Bio, papier czy szkło. Nie ma też dostarczonych harmonogramów na wywóz śmieci a kończy się styczeń.. Nie wszyscy ludzie mają w domu internet, zwłaszcza starsi , dlatego nie każdy może sobie wydrukować. czy mam mieć żal do powiatu, bo mieszkam przy powiat
owej drodze? Ma Pan dwóch zastępców as wszystko leży pod psem. najważniejsze , że w lecie są wstążki, a w zimie światełka tym się chlubicie.
Klaudia18.01.2019, 16:21
Najwięcej narzekajacych siedzi z puszką przed telewizorem. Gdyby każdy wziął łopatę i trochę się poruszał dookoła swojego bloku czy domuto nie byłoby tyłu mężczyzn z wystającym brzuchem w tym mieście. Zróbcie coś dla siebie i społeczności w której mieszkacie.
Bałwan18.01.2019, 16:05
Do wszystkich narzekajacych!
Jako, że miasto to dobro nas wszystkich, zbierzcie się wieczorem albo rano przy waszych domach, blokach, koło przejść, weźcie łopaty, dzieci, młodzież i pokażcie, że jesteście WSPÓLNOTĄ! Wszyscy zachwycają się zachodem, a tam przy takich sytuacjach wszyscy się jednoczą. Apeluję do wszystkich malkomentów z Podhala - weźcie przykład z tej starszej kobiety i zamiast wieczorem siedzieć przy piwie i oglądać tv, zbierzcie sąsiadów, łopaty i pokażcie, że się da zrobić tak aby dobro służyło wszystkim! Ja dzisiaj idę odświeżyć przejście koło swojego bloku i wstydzić się nie będę. Zabieram kuzyna i żonę i pokażemy wam wszystkim, że się da!
brak dobrego odśnieżania przez miasto18.01.2019, 15:27
Hm zero obiektywnej samokrytyki, chce medal, że jest dobrze, jak gołym okiem bylo widać wszędzie, że jest źle, nawet jeżeli są drogi nie miejskie to przejścia dla pieszych powinny być odśnieżane i dopiero pisane skargi i ewentualny zwrot kosztów do zarządcy drogi, a tak tygodniami nie da się przejść bo burmistrza działania to tylko pisanie pism ! Proszę zobaczyć choćby przed PKO BP w Rynku, że mimo śnieżycy można utrzymywać chodnik dobrze odśnieżany!
Byk18.01.2019, 15:25
Brawo Burmistrz Watycha! Ma Pan moj głos w kolejnych wyborach. I wygra Pan tylko robić swoje. Chyba, że do nastepnych wyborów nie zacznie Pan budować nowej hali lodowej...tego nie wybaczymy i do widzenia
Loko18.01.2019, 15:20
Z checia przywiozę Pana Burmistrza na ul. Kokoszkow za szkołę rolnicza i wyśle go piechotę na dół. Do szkoły odśnieża się częściej i posypuje solą a i tak jest słabo. Za szkoła jest tragedia -mogę podać kilka dni kiedy w ogóle nie było odśnieżane. Mieszkańcy są traktowani jak obywatele 2 kategorii. A na Kokoszkowie Bocznym przedwczoraj koparka przesypywala śnieg cały dzien żeby był dobry dojazd m.in do Panów S. i W.
Jasiek 5718.01.2019, 15:13
Mam wrażenie ,że Pan nie sprawdził stanu faktycznego ulic , zapraszam na ul Wojska Polskiego,Podtatrzańską ,Al.Solidarności itd nikt palcem nie tknął poza przejazdem pługa. Pan jako włodarz gminy odpowiada za całość nie tylko za środek miasta. Mówienie ,że nie będzie pieniążków na remonty źle świadczy o przygotowanym budżecie i o Panu.
PIAROWIEC18.01.2019, 15:11
Ledwo wybrani, a tu już taka wtopa i tłumaczenia, a jak wiemy tłumaczą się winni, przy następnych wyborach trzeba zasponsorować "swoich" ludzi może wtedy coś się uda zrobić dobrze. A Burmistrz jak na włodarza miasta przystało powinien złapać łopate, i nagrać film z prośbą o pomoc mieszkańców bo jasne jest że sam sobie by nie poradził z odśnieżeniem całego miasta, a nie dość żeby zapunktował to i ludzi by pobudził do działania. Stołki i tylko stołki a na nich dzbany :)
Baśka18.01.2019, 14:42
Ja to wszystko rozumiem ale odpowiedź Burmistrza że to droga nie należy do miasta a do kogoś innego nas mieszkańców nie interesuje. Odsyłanie nas do innych urzędów tez jest nie na miejscu. Obowiązkiem włodarzy jest samym zająć się problemem. A ten Pan kierownik referatu niech się czasami wybierze na spacer na odległe ulice aby sprawdzić jak są odśnieżane, jakim sprzętem, traktor bez łańcuchów jedzie pod górę i spychacz ma podniesiony, z góry tyle o ile poodgarnia a koleiny robią się na 40 cm...
nie ślepy18.01.2019, 14:41
Na Al.Tysiąclecia przez przejścia dla pieszych chodzi się po "śladach", jak pod Turbaczem!
Bolek18.01.2019, 14:41
Panie Burmistrzu, wysłać pracowników zgzir aby odsniezyli przynajmniej chodniki głównych skrzyżowań. Nie wazne ze droga nie jest miejska. Tak powinien sie zachowac sprawny gospodarz
Tuman18.01.2019, 14:40
No chyba trzeba przygotować medale za samooczyszczenie. na szczęście jak jest naprawdę, każdy widzi.
obserwator18.01.2019, 14:29
ul.Kokoszków w tragicznym stanie !!, zapomniana przez służby, samochody osobowe maja problemy nie mówiąc o autobusie MZK , który wysadza ludzi w połowie górki , ludzie chodzą całą jezdnią bo chodniki nie odśnieżone !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl