04.02.2019, 13:33 | czytano: 3898

"Sokół" czeka na salę gimnastyczną

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. W wakacje Starostwo Powiatowe w Nowym Targu ma mieć pozwolenie na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana. Inwestycja rozpocznie się nie wcześniej niż w drugiej połowie tego roku.
"Sokół" to ostatnia szkoła średnia w powiecie, która nie ma sali gimnastycznej. O to, na jakim etapie są przygotowania do jej budowy i kiedy się ona rozpocznie, pytał na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego, na wniosek rodziców uczniów, radny powiatowy Krzysztof Kuranda.
- Jest opracowania dokumentacja projektowa na budowę sali, do końca czerwca ma być pozwolenie na budowę, łącznie z przebudową klatki schodowej i dobudową sal lekcyjnych - poinformował starosta Krzysztof Faber. - Jak tylko otrzymamy pozwolenie staniemy przed problemem znalezienia środków i ogłoszenia przetargu. Wiemy jak ta inwestycja jest potrzebna "Sokołowi". Będzie to ostatnia szkoła, która przejdzie taki remont i budowę sali - dodał.

(mr)
Może Cię zainteresować
komentarze
kogitator09.02.2019, 09:27
@ w temacie:
Poczytaj sobie może coś niecoś o możliwościach kognitywnych człowieka w zależności od różnych pór dnia i może dopiero wtedy wypowiadaj się na te tematy. Tymczasem dam Ci radę: nie mów tego o nauce wieczorowo w szkołach przy ludziach, którzy mają dzieci zagrożone taką szkołą wieczorową tylko temu że fatalnie się urodziły akurat w tym roczniku, bo możesz skończyć z grabiami w plecach. I przypadkiem nie pocieszaj skrzywdzonych wieczorówkami że za okupacji było jeszcze gorzej, itp., jako że wielu takich jak Ty (może akurat jesteś tu wyjątkiem) chętnie udziela tego typu idiotycznych konsolacji.
pustak08.02.2019, 09:24
@ w temacie:
Co stanie się wobec tego ze wszystkimi przez prawie dwadzieścia lat budowanymi po wszystkich gminach budynkami gimnazjów? Wszędzie władze lokalne w imię wyrzeczeń i kosztem innych społecznie palących potrzeb pobudowały bądź odremontowały (często dobudowując sale gimnastyczne właśnie) w każdej gminie okazałe budynki pod gimnazja.
Pytam jeszcze raz: co stanie się z tymi wszystkimi należącymi do społeczeństwa budynkami gimnazjów? Zburzy się je teraz czy przerobi na domy dla azylantów?
mirek07.02.2019, 14:12
Sali gimnastycznej nie ma też w Technikum w Krościenku. Ale wiadomo, to jest ostatnie miejsce na które patrzą
w temacie07.02.2019, 09:00
@pustak
@kogitator
@burak

Jak dobrze wiesz młodzież w tej szkole już teraz uczy się nawet do 18-tej, a od przyszłego roku szkolnego będzie musiała jeszcze dłużej. Stąd potrzeba nowych sal lekcyjnych i sali gimnastycznej. Dość to proste chyba...
pustak05.02.2019, 09:09
Kolejna dobudowa sal lekcyjnych przy okazji sali gimnastycznej. Jakie są dalekosiężne plany? Czy chodzi o radykalne zmniejszenie liczby uczniów we wszystkich oddziałach klasowych w szkołach średnich powiatu i po to te dobudowy, czy może o jeszcze jeden budynek który świetnie będzie się nadawał na przyjęcie uchodźców, z którymi bardziej od nas rozwinięte kraje UE po prostu sobie nie radzą? Jak wiadomo, większość ośrodków dla uchodźców np. w Niemczech znajduje się w budynkach dawnych szkół. Jakie starostwo ma plany, bo kształcącej się młodzieży będzie generalnie coraz mniej, a nie coraz więcej? Kto będzie korzystał z tych dobudowywanych pomieszczeń? Zaznaczam że nie jestem a priori przeciwnikiem przyjmowania uchodźców, chcę natomiast widzieć jakiś sens w tych wszystkich działaniach.
absolwent04.02.2019, 17:08
Kochałem i kocham tą szkołę :) SoCool the Best!
ciekawski04.02.2019, 16:31
Jeszcze nie dawno Pan Starosta Faber mówił, że w najbliższej kadencji powstanie sala przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Nowym Targu (czyli Sokół nie jest ostatni) - w skład Ośrodka, wchodzi również szkoła średnia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl