21.02.2019, 13:23 | czytano: 4621

Trwają przygotowania do budowy posterunku policji

Na sesji Rady Gminy w Krościenku wójt Jan Dyda powiedział o aktualnym stanie przygotowań do budowy posterunku policji i siedziby zakładu gospodarki komunalnej przy Al. Wędkarzy.
Przypomnijmy, iż z Krościenka znika komisariat policji, który jeszcze w tym roku zostanie przeniesiony do Szczawnicy. Budowa komisariatu przy ulicy Skotnickiej w sąsiednim uzdrowisku już trwa, a jej zakończenie planowane jest na listopad tego roku. W zamian w Krościenku powstanie posterunek policji.
Aktualne powstaje koncepcja architektoniczna budynku, który zostanie wybudowany na działce przy Alei Wędkarzy. - Posterunek musi powstać w tym roku. Jak nie powstanie to przepadnie milion złotych dotacji i nie powstanie żadna inwestycja. Taka była rozmowa z komendantem wojewódzkim policji. Oni mają pieniądze, czekają, żeby gmina przygotowała projekt i przekazała działkę pod budowę - powiedział na sesji wójt gminy Jan Dyda.

Przy posterunku powstanie również budynek administracyjny dla gminy, do którego ma się przenieść Zakład Gospodarki Komunalnej. - My wybudujemy swoją część administracyjną, natomiast policja wybuduje posterunek - dodał wójt.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
tubylec23.02.2019, 10:17
@ maciek:
A propos tych tzw. koncepcji wójta. Czy to prawda że wójt Krościenka chce się znowu podłożyć dla korzyści Szczawnicy, która ma w sezonie problem z dojazdem do siebie przez rondo w Krościenku, w ten sposób że pod płaszczykiem tzw. drogi rowerowej zgodził się na budowę kładki do Łąkcicy, ale wszyscy wiedzą że lobby szczawnickie jest na tyle silne że z tej niby kładki nagle zrobić się może przejazd dla samochodów osobowych na Kraków i Sącz, bo jacy oni w Szczawnicy są silni to widzimy po tym jak żywcem wydarli Krościenku ten komisariat (a może wcale nie wydzierali? może to wójt sam się im podłożył? - przy tak nielogicznej nowej lokalizacji komisariatu te pytania muszą się pojawić).
maciek21.02.2019, 21:36
Ulubione słowo wójta "koncepcja" a durny lud wybrał go na kolejne długie 5 lat a przez 4 już minione przewijały się tylko koncepcje! Masakra .Durny lud!
tubylec21.02.2019, 20:13
Śledzę wszystkie informacje na ten temat od samego początku i pamiętam że główną przyczyną dla której oni przenieśli się (jakże nieracjonalnie i jakże bezsensownie) do oddalonej od drogi wojewódzkiej Szczawnicy (gdzie będą pilnować drzew i potoków, a przestępcy będą śmigać między N. Targiem a N. Sączem) było to, że Krościenko nie chciało im przekazać działki pod budowę, a Szczawnica taką działkę zaraz im przekazała (jak to zwykle Szczawnica - wspaniały i budujący przykład sąsiedzkiej pomocy i współpracy). Teraz okazuje się, że oni i tak czekają na to żeby im gmina Krościenko przekazała działkę pod budowę - czy ja śnię?
Pan wójt Dyda miał całą poprzednią kadencję na to, żeby to zniknięcie komisariatu z Krościenka zablokować, a zważywszy na to jak nielogiczne jest to przeniesienie do leżącej całkowicie na uboczu Szczawnicy, była to rzecz niesłychanie łatwa do przeprowadzenia; tak zresztą głośno wyrażają się o tym liczni eksperci, np. ze straży w Krościenku.
Czy ktoś tam w Krościenku organizuje już zbiórkę podpisów pod referendum za odwołaniem tego nieudolnego, niestety, wójta? Pana Dydę trzeba po prostu jak najszybciej odwołać ze stanowiska, bo Krościenko nie może sobie dłużej pozwolić na całe następne pięć lat zastoju i bezkrólewia, gdy wszystkie miejscowości dookoła prężnie się rozwijają (czego dowodem np. akcja szczawnickiego lobby w sprawie tego komisariatu, przy pasywnej postawie ludzi p. Dydy i jego samego, a wystarczyło podnieść sprawę wydłużonego czasu dojazdu do każdego innego miejsca na Podhalu, panu Dydzie udała się rzecz niebywała, otóż dał sobie odebrać asa atu, jakim w tym wypadku jest lokalizacja Krościenka - co jest grane?).
Pis21.02.2019, 18:25
Po co komisariat w Krościenku chory ten Dyda
zośka21.02.2019, 17:24
hmmm, dziwne to. Dotychczas komisariat funkcjonowal i bylo ok, teraz bedzie "tylko" posterunek i trzeba nowy budynek. Malo gmina ma do utrzymania juz? Przeciez jak gok przestanie istniec to budynek jak znalazl...a i w nowej koncepcji wiele zbednych pomieszczen.
Po co ogrzewac dodatkowo, remontowac potem kolejne budynki itd.
Gmina na biezace funkcjonowanie nie ma a znow pcha sie w kolejne "inwestycje". Znajac zycie skonczy sie na wywaleniu pieniedzy na koncepcje i pozwolenia bo na reszte braknie a dotacja przepadnie....
jacek21.02.2019, 15:37
Powstaje koncepcja......normalne w Kroscienku. Koncepcja rozumiem to nie pozwolenie ze Starostwa! Jak juz bedzie papier to przyjdzie czas na przetarg pewnie. Troche malo czasu, jesli to ma byc ukonczone do konca roku! Po raz kolejny strata dofinansowania, tym razem caly 1 milion zlotych? Oby nie bo Policja bardzo potrzebna w Kroscienku, wiec do roboty.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl