28.02.2019, 18:26 | czytano: 6504

Taksówkarze kontra dostawcy. Spór o miejsca dla samochodów przy ul. św. Katarzyny

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Od zdecydowanej wymiany zdań pomiędzy urzędnikiem, a mieszkańcem Miasta doszło podczas posiedzenia miejskiej Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju. Nowotarżanina zirytowała propozycja partycypowania w kosztach przygotowania zmiany organizacji ruchu przy ul. Św. Katarzyny.
Do Rady Miasta wpłynęło pismo w sprawie "stworzenia możliwości prawnego zatrzymywania się dostawców do sklepów przy ul. Św. Katarzyny". Krzysztof Sobolewski apeluje, by pozwolić na zatrzymywanie się tam samochodom dowożącym towar do zlokalizowanych przy tej ulicy sklepów i placówek usługowych. Jak zaznacza - "problemem jest postój taksówek".
Niedawno przy ul. św. Katarzyny dopuszczony został ruch samochodów. Wcześniej prawo wjazdu mieli tylko mieszkańcy oraz kierowcy taksówek.

Po zachodniej strony ulicy jest postój Taxi, a po wschodniej - wprowadzono zakaz zatrzymywania się.


- Można wprowadzić nową organizację ruchu, ale zaproponowaliśmy tam "czasowe zablokowanie ulicy", na czas rozładunku i załadunku zaopatrzenia. Byłoby to maksymalnie 15 minut co godzinę - tłumaczy kierownik Referatu ds. Drogownictwa i Transportu nowotarskiego UM.

Na uwagę przewodniczącego komisji, radnego Jacentego Rajskiego, że "trzeba ułatwić mieszkańcom i najemcom prowadzenie działalności", Marian Twaróg odparł: - Zmiana organizacji ruchu to są koszty, które należy ponieść. Czy mieszkańcy będą partycypować w kosztach opracowania planu? - zwrócił się do Krzysztofa Sobolewskiego urzędnik.

- Nie będziemy partycypować. Niech ten problem rozwiąże ten pan, który zatwierdził wcześniejszą zmianę organizacji ruchu - powiedział wskazując na Mariana Twaroga. - Mam prawo żądać, by wszyscy najemcy mogli towar wyładować. Płacę podatki i wymagam. Jakoś dziwnym trafem na innych ulicach można było dołożyć pod znakiem zakazu - tabliczkę, że "nie dotyczy dostawców towaru". My jesteśmy dyskryminowani. Ja w kontaktach z Urzędem Miasta czuję się przedmiotem, a nie podmiotem - mówił poirytowany mieszkaniec.

- Jak mają być realizowane dostawy? Jak tylko samochód staje, to zaraz jakiś życzliwy dzwoni na Policje zgłaszają, że złamano prawo. Patrol przyjeżdża i daje kierowcy mandat. Jak ci ludzie mają prowadzić swoją działalność handlową bez dostaw, a jeszcze co rusz być narażonym na mandaty? Te działania służą wyeliminowaniu handlu z centrum miasta - stwierdził.

- 20 lat temu były prowadzone tu, w tym Urzędzie, rozmowy na temat lokalizacji w postoju Taxi. Ja wtedy wyraziłem zgodę na tę lokalizację, a teraz nie ma życzliwości ze strony taksówkarzy. Jak widzą, że przyjeżdża samochód to nie ustąpią, nie zrobią miejsca, a nawet jak się tylko pojawi samochód i stanie - to trąbią, a potem ktoś wzywa Policję - mówił rozżalony mieszkaniec Miasta.

Radni przyznali, że sprawą trzeba się zająć.
s/
zobacz także
komentarze
Mieszkaniec02.03.2019, 12:57
Jako mieszkaniec Św. Katarzyny mogę bardzo wiele powiedzieć o ogólnym zachowaniu i kulturze stojących tam taksówkarzy.
Trzepanie brudnych wycieraczek na ulice, wyrzucanie petów po papierosach po chodnikach i drodze, notoryczne przegadywanie między sobą i przeklinanie na "cały regulator", obsiadanie schodów przy witrynach i wejściach do sklepów- co wiąże się z odstraszaniem klientów, stawanie na środku drogi za przejściem dla pieszych i pod tablicą ogłoszeń na zakręcie co bardzo utrudnia przejazd ulicą Kościelną (więc wcale nie stoją tylko w miejscach dla siebie wyznaczonych). Najgorsze - notorycznie oddają mocz między samochodami zaparkowanymi vis a vis dzwonnicy lub bezpośrednio na budynek w którym znajduje się pasmanteria od strony Kościelnej, robią to też na podwórku koło domu należącego do Parafii. To obrzydliwe i niecywilizowane, a my nie dość, że musimy na to patrzeć, to musimy jeszcze znosić. Kłótnie i wyzwiska z dostawcami i przypadkowymi ludźmi są na porządku dziennym (niech się Panowie nie upokarzają kłamiąc w żywe oczy, że tego nie robicie, bo każdy to widzi i słyszy). Nie płacą miastu za to, że stoją i zajmują pas na jezdni, robią chlew, bluzgają przekleństwami i czują się jak królowie ulicy(fakt może nie wszyscy, ale taki Panowie niestety tworzycie ogółem obrazek). Człowiek, który prowadzi działalność gospodarczą, nie dość, że płaci podatek od nieruchomości, podatek dochodowy, to jeszcze sprząta chodnik, który należy do miasta, bo musi to robić. A oni co?!?! Gdzie tu sprawiedliwość.
felek01.03.2019, 14:05
Strefa płatnego parkowania rozwiąże problem. A Twaróg już dawno nadaje się do wymiany /.../
zibi01.03.2019, 12:44
problem nie jest TAXI, tylko problem jest aut tam przejeżdżających ,których wcześniej nie było bo był zakaz wjazdu. Ktoś chciał udrożnić a zrobił problem ciekawe czy miał jakieś analizy.A Pan niech nie ma żalu tylko zapyta u zródła . Jeżdżę i też płacę podatki nie jestem świadczeniobiorcą .Auta przejeżdżające trąbią a idzie na konto TAXI. Myślę że ta sprawa ma drugie dno.
e(L)ka01.03.2019, 12:43
@kapitan z
Nie bronie taksówkarzy ale niejeden z nich ma przejechanych tyle kilometrów,ze ty choćbyś s...ł ogniem,nigdy tyle nie zrobisz.Poza tym przechodzą badania,kto ich nie zaliczy wypada z obiegu.Rzekome dziadki jak ich określasz jeżdżą też cieżarówkami 40-to tonowymi.Jazda dla ciebie takim zestawem jest abstrakcją,wiec lepiej zamilcz i się nie wypowiadaj,dziadku.
Kierowca01.03.2019, 11:51
Ludzie są coraz wredniejsi. Przecież jak jest działalność, to trzeba towar dowieźć i trochę empatii dla drugiego by się przydało. Co innego jakby zaparkował i poszedł, ale żeby nie można było towaru rozładować, to już jakieś jaja. Taksówkarze czego się burzą? Przecież im miejsca nie zabiera ani klientów. Stanie na chwilę, rozładuje towar i odjedzie. Nie rozumiem o co kaman?
gorc01.03.2019, 11:13
Tam tylko jedna pani ma problem z dostawą towaru.
kapitan z01.03.2019, 11:12
Połowa Taksówkarzy nie powinna wyjeżdżać na drogi publiczne, stare dziadki powinny siedzieć w fotelu i oglądać telewizję a nie wozić ludzi stan techniczny samochodów jak i kierowców pozostawia wiele do życzenia strach się bać, zastanawiające jest kto ich dopuszcza do ruchu jak oni przechodzą badania techniczne aut i badania psychologiczne???
Powinno się to jakoś kontrolować. Nie daj bóg jak spowoduje wypadek dopiero się wtedy otwierają oczy naszej Polskiej władzy że pojazd nie powinien zostać dopuszczony do ruch i że z kierowcą jest coś nie tak. Więc morał z tego taki Panowie w pewnym wieku dali byście już spokój i na emeryturce byście odpoczęli i nie zabierali chleba młodym.
tobago01.03.2019, 09:30
Urząd Miasta powinien z hukiem wywalić ten taksi-bajzel z ul. św Katarzyny i udostępnić ją do użytku dla zwykłych ludzi. Dlaczego jedna grupa zawodowa może uzurpować sobie prawo do całkowitego przejęcia ulicy w centrum Nowego Targu ? Wywalić złotówy gdzieś na ubocze i po problemie.
tadek01.03.2019, 08:21
Jak się puści chłopa do biura to atrament wypije.
Taxi01.03.2019, 08:20
Wrzucacie taksówkarzy do jednego wora przyjdz jeden z drugim przejedz sie taksówka a póżniej możesz oceniac pozdrawiam TAXI
Kierowca01.03.2019, 08:10
Taksówkarze są najbardziej chamskimi uczestnikami ruchu. Potrafi zajechać drogę i jeszcze się zachowywać jakby to on miał rację. Chamstwo
Krzysztof Burnos01.03.2019, 05:19
Wcale nie musi stać na Św Katarzyny 10 sanochodów TAXI nich stoi 4 udostępnić klientom na czas zakupów oraz zaopatrzeniu resztę. A jeżeli już ma być ich tak dużo to reszta oczekuje tak jak juz bylo kiedyś na Kościelnej.i uzupełnia miejsca po wyjeżdzie kolegów. Pozwólcie ludziom też pracować nie jesteście sami.
łużędnik miernota28.02.2019, 23:28
pamiętam jak jeden pan z drogownictwa z UM prpopnował jak powsatawała SPP żeby mieszkańcy płacili 1500 zł na miesiąc za jedno miejsce pod własnym domem i mówił że to normalna cena jak na nowy targ , teraz zastawia " kobyłką " miejsce parkingowe pod własnym domem żeby nikt czasmi nie zastawił jego miejsca , może burmistrz zrobi cos z tym problemem.
uber28.02.2019, 21:12
@Jan
Mało zarabiają a przez weekend potrafią dobrze ponad tysiac zarobić,malo wiesz...
Wladysław28.02.2019, 20:33
Złotówa to zawsze złotówa TAXI.
uber28.02.2019, 20:08
Taksówkarze są jak święte krowy.Tutaj są przepisowi a jak przyjdzie klienta zabrać lub wysadzić,wtedy zakazy mają gleboko w d....e.Wywalić ich na nową targowicę,będzie spokój.
Kierowca28.02.2019, 20:07
Taksówkarze to wielkie chamy, każdy kierowca się zgodzi, wymuszają pierwszeństwo, zmiany pasów bez sygnalizacji, sami parkuja gdzie chcą a jak zwykły kierowca się zatrzyma to od razu trabia
Wojtek28.02.2019, 19:40
Przykro czytać, bo już kolejny raz przekonuje się że Pan Marian Twaróg zapomniał kto dla kogo jest w urzędzie. Mieszkańcy mają płacić za błędnie plany ruchu? m
Mieszkańcy maja odśnieżać, ale nie na drogę, mieszkańcy mają samochody usuwać bo może ktoś śnieg przyjedzie usunąć? Co jest Panie Twaróg? Nie każdy cieszy się dziecięcą radością jak niektórzy urzędnicy, dla których mieszkaniec to największy kłopot.
STAŚ28.02.2019, 19:26
Taxi, proponuję oddelegować na środek RYNKU !!!
Dostawca28.02.2019, 19:18
Przeważnie każdy taksówkarz to emeryt po przepracowaniu 15 /20 lat w mundurowych a dostawcy muszą zapieprzać na ich emerytury .jeszcze na dodatek taksówkarze zachowują się jak święte krowy. . Dla taksówek też postawić parkomaty! !!!!!!!!!!
abc28.02.2019, 19:06
odholować raz, drugi i przejdzie stawanie pod zakazem.
Mieszkaniec28.02.2019, 18:59
Przecież taksiarze nic nie robią. Siedzą cały dzień i może tylko godzinę dziennie gdzieś jadą to co im przeszkadza że ktoś stanie na 15 min? Nie będą mogli plotkować w spokoju?
Jan28.02.2019, 18:57
Taksiarze mało zarabiają i mszczą się na tych którym się powodzi.
Robert28.02.2019, 18:53
Kierowcy taksówek jeżdżą fatalnie często łamią przepisy a do tego co widać na przykładzie tej sytuacji są mścieków i chamscy
życzliwy28.02.2019, 18:50
Na zdjęciu na zakazie widać dacie ta pani jest włascicielem sklepu i parkuje na zakazie i co ona też ma pretensje ze nie ma gdzie dostawca zaparkowac ?
Taxi28.02.2019, 18:46
witam to jest nie prawda nikt do dostawców nie ma pretensji nawet jak zablokuje ulice . Wiem bo jestem taksówkarzem ,problemem sa samochody zaparkowane na zakazie . Nawet jak policja przejeżdza to sie tym nie interesuje,jesli ktoś dzwoni na policje to pewnie konkurencja. Tabliczka pod znakiem nic nie pomoże tam parkują pracownicy sklepów i niech nie mają do nikogo pretensji pozdrawiam
Zobacz pełną wersję podhale24.pl