05.03.2019, 10:03 | czytano: 3084

Umowa na przebudowę Średnich Krokwi podpisana

Fot. COS Zakopane
Z pięciu nowoczesnych skoczni narciarskich będzie składał się kompleks Średnich Krokwi Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, którego budowa ruszy już tej wiosny.
W poniedziałek umowę na realizację inwestycji podpisał dyrektor Ośrodka Sebastian Danikiewicz wraz z przedstawicielami firmy Wolski. Zakłada ona przebudowę istniejących skoczni K-15, K-35, K-65 i K-85 oraz budowę nowej K-23 wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Powstanie również nowa kolej linowa służąca na potrzeby kompleksu. Koszt całości zadania przekroczy 44 mln zł.
Realizacja jednej z największych inwestycji w historii Centralnego Ośrodka Sportu jest możliwa dzięki przeznaczeniu znacznych środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki. – To kluczowe wsparcie potwierdza, że inwestycja bez wątpienia zalicza się do tych o strategicznym znaczeniu dla polskiego sportu. Zakopane będzie mogło poszczycić się jednym z najnowocześniejszych kompleksów na świecie, który może w istotny sposób przyczynić się do rozwoju skoków narciarskich w Polsce – mówi dyrektor COS-OPO w Zakopanem Sebastian Danikiewicz.Warto dodać, że inwestycja ta dopełni infrastrukturę pod kątem skoków narciarskich. Zakopiański COS dysponuje również w pobliżu przebudowaną w 2017 roku do rozmiaru HS-140 skocznią Wielka Krokiew.Źródło: COS Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Kondor15.04.2019, 14:17
Prezes Tajner chyba zgrzyta zębami. Nie udało mu się skutecznie rozłożyć sportu na Podhalu.
pustak09.03.2019, 07:06
Jeszcze tylko przypomnę wszystkim, że Grecy w okresie bezpośrednio poprzedzającym kryzys finansowy, również intensywnie inwestowali w potrzebną i niepotrzebną infrastrukturę sportową. Jak pamiętamy, nie mając do tego warunków, umyślili sobie olimpiadę i a to konto brali kredyty na lewo i prawo. Potem przyszedł 2008 rok i kryzys światowy, a następnie musiano im zablokować wypłacanie pieniędzy z kart kredytowych, okrojono wszystkim Grekom zatrudnionym w budżetówce pensje o 40 procent (zjazd płacowy o 40% to np. z 2500 zł na 1500 zł - miło, prawda?). Ale przed Olimpiadą 2004 wszyscy Grecy uśmiechali się do kamer i chwalili jak to jest im dobrze. Uwaga: my w Polsce nawet nie mamy pretekstu o nazwie Olimpiada żeby się tak intensywnie zadłużać.
wojtek09.03.2019, 05:17
Bardzo dobra wiadomość na taką decyzję wielu czekało od bardzo dawna. Aby mieć wyniki trzeba zapewnić młodym warunki do treningów. A z efektów będzie się cieszyło wielu Polaków.
pustak08.03.2019, 19:16
Kogo dziś za granicą na świecie interesują jeszcze skoki? Siedzenie w fotelu i przypatrywanie się jak inni uprawiają sport to nie jest to, niestety. Trzeba finansować propagowanie prawdziwego sportu wśród ludzi, zwłaszcza młodych.
Inną kwestią jest sensowność zadłużania państwa na takie "inwestycje" jak przebudowa skoczni. To my i przyszłe pokolenia będziemy to frywolne zadłużenie spłacać, bo rząd przerzuci to na nasze barki. Czy ktoś ludzi pytał czy chcą tej inwestycji?
ab05.03.2019, 18:24
Umowa podpisana - sprawy własnościowe niezałatwione!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl