10.03.2019, 20:22 | czytano: 4156

Wyniki 7. Posiadów Teatralnych na Orawie. Góralsko Brać z Łopusznej z pierwszym miejscem i nominacją

Arch. Podhale24.pl
W Jabłonce zakończyły się 7. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich Posiady Teatralne na Orawie. W niedzielę wieczorem ogłoszono wyniki zmagań.
Spośród 20 teatrów, które brały udział w konkursie, główne nagrody otrzymało siedem. Grand Prix, czyli nagrodę główną, otrzymał spektakl "Historia żółtej ciżemki" Teatru Tradycja i Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Ludowej gminy Alwernia.
W kategorii sztuk regionalnych pierwsze miejsce przypadło sztuce "Syćko się wraco" w wykonaniu zespołu regionalnego Góralsko Brać z Łopusznej, a drugie spektaklowi "Rakusianom na despet" w wykonaniu zespołu regionalnego Zielony Jawor w Krempachach. Trzecie miejsce ex aequo zdobyła Orawka Grupa Teatralna z Lipnicy Wielkiej za spektakl "W karcmie u Strauski" oraz Amatorski Zespół Teatralny im. F. Macioła ze Skomielnej Białej za "Narzeconą dlo Jaśka".

Zespół z Łopusznej, jako jedyny z naszego regionu, otrzymał również nominację na Międzywojewódzki Sejmik Teatrów Regionalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wyróżnieniem uhonorowano Marusynianki z Maruszyny za sztukę "Wysło sydło z worka" i amatorski zespół teatralny z Podszkla za przedstawienie pt. "Kilka scen z życia rodziców".Indywidualne wyróżnienie przypadło Marii Wnęk z zespołu Zielony Jawor, reżyser spektaklu.

Zespół Watra z Czarnego Dunajca, który wystąpił ze spektaklem "We Wilijom w Matki Boskiej Zielnej" oraz zespół regionalny Świarni z Nowego Targu, który zaprezentował sztukę "Syćkiego po krapce", otrzymali dyplomy pamiątkowe.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Brunet13.03.2019, 09:41
A nie NowyTarg ?
Czarna11.03.2019, 08:50
Jak pierwsze miejsce to wiadomo ino Lopuszna
:)10.03.2019, 21:05
Brawo należało się :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl