19.03.2019, 14:10 | czytano: 6408

Powiat oddał do użytku siódmą salę gimnastyczną, tym razem w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Wielu gości, w tym posłów Edwarda Siarkę i Annę Paluch oraz starostę nowotarskiego Krzysztofa Fabera, zgromadziła uroczystość poświęcenia i oficjalnego oddania do użytku sali sportowej przy Zespole Szkół im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju.
Sala powstawała trzy lata i kosztowała 7,5 mln zł. Część pieniędzy na jej budowę udało się pozyskać dzięki pomocy posła Edwarda Siarki. To właśnie on oraz starosta Krzysztof Faber otrzymali, jako pierwsi, podziękowania od dyrektor szkoły Ireny Jaworskiej.
Górne liceum w Rabce-Zdroju słynęło do tej pory z tego, że ma salę gimnastyczną na czwartym piętrze, czyli poddaszu szkoły. Ale niewielka salka nie spełniała od lat ani norm, ani oczekiwań uczniów.

- Cieszę się wspólnie z wami - mówił na otwarciu sali starosta. - To siódma sala gimnastyczna wybudowana w szkołach powiatowych w ciągu 12 lat - dodał, zaznaczając, że teraz czas na budowę sali w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu.

Salę poświęcił ksiądz proboszcz Paweł Duźniak.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Miejscowa23.03.2019, 09:42
do 60+. Znam ci ja takich co tak grabili dutki, dolary i euro, że o kraju, rodzinie i swoim zdrowiu zapomnieli i tak się zachłysnęli że zęby zgubili i wyglądają jak buraki no ale fura droga...
pustak23.03.2019, 09:15
@ matka:
W Skandynawii już nawet małe dzieci w przedszkolu zawsze każdego dnia, bez względu na pogodę, o ustalonej godzinie wychodzą na spacer. Już nawet człowiek pierwotny każdego dnia pokonywał około 20 km. W Średniowieczu Św. Tomasz z Akwinu praktycznie całe swoje życie był w trasie (robił pieszo trójkąt Rzym-Paryż-Kolonia).
W kwestii sali to problem tkwi w błędzie że rozbudowywano szkołę bez zamiaru budowy sali gimnastycznej, bo wówczas Polska nie była jeszcze w UE i litera prawa nie stanowiła że trzeba stawiać w szkole salę gimnastyczną. No to po co sala jak nie ma o tym przepisach?

@zezeM:
Te komentarze to nie są noty dyplomatyczne pomiędzy państwami.
matka21.03.2019, 20:51
córka prędzej szkołe skończy niż w zespole szkół zawodowych w krościenku powstanie sala albo chociaż boisko sportowe, bo teraz moje dziecko w zawieruche czy burze musi albo ćwiczyć na korytarzu albo iść w taką pogode do innej szkoły,
podatnik20.03.2019, 10:39
No i super niech się szkoła rozwija.Powodzenia młodym.
KPP20.03.2019, 08:59
Tak radny Rajca ..."fajny " czlowiek....***
zezeM20.03.2019, 08:51
Poziom ortograficzny komentujących świadczy o braku szacunku do własnego języka. Wiesz, wież i wierz to trzy różne słowa o różnym znaczeniu! Jak można zrównać wiarę z wieżą i wiedzą?
Polak naj... sortu20.03.2019, 08:30
Kierowca - świetna uwaga...co ona wniosła do budowy tej sali...wyciągnęła widocznie wnioski z Naprawy i woli lansować się, gdy budowa jest już gotowa
Kierowca19.03.2019, 22:26
Pani poseł Paluch to niech sie fotografuje przed tunelem w Naprawie w tym swoim czerwonym płaszczyku. Wszedzie gdzie się pokaże to pech gotowy.
60+19.03.2019, 21:46
Nie , tutaj nikt Ci nic nie wyjasni Drogi przyjacielu. Ja Ty My Wy Oni Tamci nic tu nie wyjasniamy. Zle trafiles moj przyjacielu. Musisz poszukac innej drogi. W Żurawlowie to by Ci wyjasnili. W Dziewierzewie i w wielu, wielu miejscach na ojczystej ziemi ale nie na Podhalu. O, Piotr np: z Podkarpacia cover Andzreja Rosiewicza syna Lubartowskiej ziemi. Znasz li ten kraj? W Gdansku np: byles na pogrzebie? Ogladnij albo obejrzyj klatka po klatce jak wolisz(regionalizm). Na pogrzebie mozesz stac na polu lub na dworze.Twoj wybor. Ale mozesz tez byc na pogrzebie siedzac w domu. Np: moja znajoma to uczestniczy we mszy w domu na zywo(nie biorac pod uwage gosci). Kleka modli sie, podobnie jak muzulmanie we Francji. Na ulicy, na jednym pasie ruchu wierni a na drugim ruch uliczny (trafic). Wszystko zgodnie z demokracja pod karabinami. Tego tez nie widziales? No to rzeczywiscie zaspales. Albo slabej wiary jestes. Ja np: to jezdem tak lubiany przez ksiezy, ze na klatce schodowej w bloku obok moich drzwi zawiesili krzyz z Chrystusem. Dziwie sie natomiast kiedy mijam pod blokiem ludzi zwiazanych z Chrystusem unikaja spojrzenia prosto w oczy. Ja jezdem czlowiek otwarty i podalbym ci numer tego miejsca ale boje sie,ze ruszy nawalnica i wierni moga przeniesc kosciol z .... na klatke mojego mieszkania. Kiedy wrocilem z za granicy w 2009 a przysnelo mi sie bo nie mam juz zebow, syn tez catholic , nagle mowi, mamo, co to? Jesien a tu Droga Krzyzowa. Mam nadzieje ze pokrotce wyjasnilem obecnosc ksiedza. Linka nie podam, maila nie wysle bo nie mam zebow:) Tak to sie pisze? Niestety zdecydowalem opuscic kraj rodzinny matki mej aby nie zrobic komus krzywdy a samemu nie znalezc sie w wiezieniu.
Janek19.03.2019, 20:02
Czyżby dla pani poseł zabrakło nożyczek?
A może znowu się pani spóźniła
Żenada .
bambam19.03.2019, 18:44
do trzech kropek...

Ksiądz pokropił ażeby się za wczas nie zawaliło. Teraz rozumiesz?
Uczeń19.03.2019, 18:09
Obecność Księdza jest wręcz na tej uroczystości obowiązkowa. Sala musi być poświęcona aby sprzyjała dobremu rozwojowi młodzieży, a nie stanowiła tylko miejsce kłótni i bójek.
pustak19.03.2019, 17:15
Prawdopodobnie tą przyczyną jest atawizm, czyli nagły powrót do form wygasłych wiele setek generacji wcześniej. Otóż człowiek pierwotny wielu rzeczy nie rozumiał, więc we wszystkim widział działanie złych mocy i wierzył że diabeł, który chce żeby ludziom źle się działo, najchętniej zabiłby wszystkich korzystających z nowego ułatwiającego człowiekowi życie urządzenia czy budowli. Jest jednak za słaby aby zabić wszystkich użytkowników, więc stara się zabić przynajmniej tego kto pierwszy z nowego obiektu odważy się skorzystać (takim współczesnym atawizmem jest np. moment wchodzenia maturzystów do sali na egzamin). No i dlatego ludzie pierwotni bali się, więc stworzyli instytucję szamana, druida, itp., żeby to on odczarował nowy obiekt dla wszystkich przyszłych użytkowników. To powiedziawszy, przyznać jednak muszę, że kiedy przeglądam liczne historie o tragediach w dniu otwarcia wielu współczesnych obiektów, np. od Titanica do dzisiaj, przyznać muszę że nie mam zamiaru śmiać się z tego obyczaju.
żenada19.03.2019, 16:25
a radni powiatowi Rajca I Skrzypiec co oni tam robia ? co oni maja wspolnego z Rabka?...malo tego ten pierwszy nie sprawdził sie w policji...a teraz co nowy lansik
RAMBO19.03.2019, 16:25
CO robil wczoraj okolo 17 W dolinie dunajca a potem skrecil na piwniczna na niskim pulapie B52 ?
....19.03.2019, 15:30
Wież jak to na Podhalu, święcą wszystko i wszystkim.
...19.03.2019, 14:44
Czy ktoś mi może rozsądnie wyjaśnić obecność księdza na tej uroczystości? W końcu oddają do użytku salę gimnastyczna .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl