21.03.2019, 11:11 | czytano: 5991

Prezydent otworzył forum gospodarcze w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
W Zakopanem rozpoczęło się XI Międzynarodowe Forum Górskie. Otworzył je prezydent RP Andrzej Duda, wygłaszają przed zebranymi inauguracyjne przemówienie.
Otwierając forum prezydent RP powiedział, że Podhale, Spisz, Orawa, Pieniny, Gorce i Podtatrze, to rejon niezwykle ważny dla całej Polski. - Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak wygląda kwestia komunikacji na Podhalu i na Podhale w czasie najgorętszych dni w roku - mówił Andrzej Duda. - Wiemy doskonale o tym, że od dziesięcioleci cały czas mamy ten sam problem - korki i wielogodzinny dojazd. Denerwuje to mieszkańców i zniechęca to turystów do przyjazdu. Dzisiaj dzieje się to, między Krakowem a Nowym Targiem, za co jestem wdzięczny ministrowi Andrzejowi Adamczykowi i jego współpracownikom, że ta wielka inwestycja, jedna z największych w Polsce, wkrótce stanie się błogosławieństwem dla Nowego Targu i Podhala. To ogromny postęp, ale na tym nie może być koniec, bo to rozwiązanie połowiczne. Dojedziemy do Nowego Targu i co dalej. Pozostaje nierozwiązany problem dojazdu do Zakopanego. I teraz rodzi się pytanie: jak te kwestie załatwić? Cieszę się, że równocześnie z drogowymi prowadzone są inwestycje kolejowe. To wielki krok naprzód, bo wiele osób wybierze kolej zamiast samochodu. Ale wszyscy wiemy o tym, że jeżeli chodzi o komunikację samochodową, to zbiera się tu cały szereg problemów, o których trzeba rozmawiać, choćby związanych z tradycją, przywiązaniem do ojcowizny. Próbowano groźbą, prośbą i wielu się nie udawało. Dlatego trzeba rozmawiać, żeby wywoływać konfliktów z ludźmi - podkreślił.
- Dziękuję za organizację tego forum, bo jestem przekonany, że takie dyskusje, toczone tutaj, na Podhalu w Zakopanem, z udziałem władz i społeczności lokalnej, to jedyna droga do osiągnięcia takich rozwiązań, które będą zaakceptowane i rozwiążą problem - dodał.

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że do tych inwestycji, które już są tu prowadzone, z czasem dołączą kolejne, które będą pokazywały i budowały Podhale, jako nowoczesną infrastrukturalnie część Polski.

Prezydent zaapelował, by rozwiązywać problemy komunikacyjne w sposób mądry, optymalny, nieuciążliwy dla mieszkańców, a zarazem skuteczny i nowoczesny.Forum odbywa się w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „Hyrny” przy ul. Piłsudskiego. Jego tematyką są potrzeby systemu transportowego w powiatach nowotarskim i tatrzańskim. Gośćmi forum są m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Ireneusz Merchel - prezes Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A oraz Tomasz Pałasiński, dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.
Forum ma charakter zamknięty. Biorą w nim udział samorządowcy, przedstawiciele państwowych instytucji, organizacji branżowych i zaproszeni goście.

Po południu, około godz. 14, prezydent złoży wizytę w Geotermii Podhalańskiej S.A. w Bańskiej Niżnej.

r/pk zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ku temu idzie23.03.2019, 19:03
Prezydent też "zgasi światło"
narodowy22.03.2019, 09:18
PiS przypisuje sobie sukcesy, które osiągali i osiągają dzięki PO
ale jak jest żle to "wina Tuska"
Pogonimy PiS i agentów KGB z naszej Polski
beton22.03.2019, 01:31
Tak zakopiankę zaczęło PO HAHA. To przez 8 lat projekt robili chyba na maszynie do pisania bo realizacji żadnych nie było. To co PO chciało tylko zrobić to nie ta inwestycja którą widzimy.
Wszyscy za PIS!22.03.2019, 01:25
sąsiad i ja To jest was tylko dwóch.
sąsiad i ja22.03.2019, 00:08
Nigdy więcej PiS-u!
MW21.03.2019, 23:57
PO zadecydowało ale tylko o tym, że "nie ma piniędzy" na nic i przez 8 lat "pili , lulki palili i pier...lili" a 250 mld. zł na lewych fakturach vat. wyprowadzone z budżetu Polski to jedyna ich zasługa ale kara będzie Nieuchronna !!!
Robert21.03.2019, 21:42
Do mieszkaniec. Wystarczy popatrzeć co PO robi w Warszawie gdzie Trzaskowski zobowiązał się do wprowadzenia edukacji seksualnej w czasie której dzieci w wieku 4 lat będzie uczyć sie masturbacji. To niestety już się dzieje. Na razie nie ma jeszcze gotowego harmonogramu wprowadzania tych głupot ale deklaracja PO już jest ze to chcą zrobić.
rabka zbój21.03.2019, 21:08
Co PiS by nie zrobił dobrze, to zawsze na wszystko pada odpowiedź, że "wszystko im sie udalo tylko dzięki PO", już śmieszą mnie te komentarze :-) Rzeczywiscie to PO musi być wszechwładne, jak jeszcze lata po ich utracie władzy wszystko sie tak cudownie "samo" kręci. Może w ogóle rządu nie potrzeba w takim razie? :-)
rybka21.03.2019, 20:58
Prezydent jest w porządku. A że lubi narty, to co z tego? Wolno mu. I nic złego to nie jest, to też człowiek i chce czasem odpocząć.
Zocha21.03.2019, 20:32
Dziwne to "Międzynarodowe" Forum - nikogo z zagranicy, natomiast cała reprezentacja PiSu, z dodatkiem Guta-Mostowego. Zwykła objazdówka wyborcza.
mieszkaniec21.03.2019, 20:04
@Robert
niestety pozostaje Ci tylko współczuć, a z tą masturbacją to masz chyba jakieś kompleksy, cóż jeżeli masz problem ze swoim życiem seksualnym udaj się do lekarza, a nie poruszaj w każdym komentowanym przez Ciebie wątku masturbacji, umieszczania dzieci w parach homoseksualnych ( Twój komentarz w innym wątku ) itp. bredni, tak z ciekawości spytam skąd Ty czerpiesz takie brednie, czyżby z TVPis?
To PO zadecydowało21.03.2019, 19:57
Pani Elżbieta Bieńkowska zadecydowała o budowie zakopianki i zabezpieczyła środki !! ale o tym nie chce słyszeć PiS i P24
PO przygotowało przerg i go rozstrzygnęło
PiS podpisał umowe - chwała ze nie unieważnili przetargu
PiS ogłosił przetarg na odcinek Chabówka - Nowy Targ i rozstrzygnął ... prace w polu moze za 3 lata coś zobaczymy
Robert21.03.2019, 19:22
A jakieś konkretne zarzuty, poza współczuciem, do mnie macie? Jeśli chodzi o zakopianke do PiS dał kasę na odcinek Rdzawka Nowy Targ na co PO nie chciała dać pieniędzy. Poza tym postulat PO by obowiązkowo kilkuletnie dzieci uczyć masturbacji mi wystarczy by już nigdy na nich nie zagłosować.
Pola21.03.2019, 18:19
Kierowca a czemusz to nie zapraszałeś nikoga za rządów POokemonów żeby stanęli przed tunelem ? Bo żadnego tunelu nie robili , Robert 100 procent racji ....Broniarze też nie szczuły nauczycieli za rządów złodziei z P (nie)Obywatelskiej do strajków w czasie egzaminów a osiem lat POopaprańcy pensji nie podnosili a teraz taki aktywny przebieraniec
Normalny21.03.2019, 18:15
Panie Robercie ... Najszczersze wyrazy współczucia.
do Robert21.03.2019, 17:11
*** Zakopianka była realizowana etapami. I mógłby teraz rządzić w Polsce Kubuś Puchatek a prace przy realizacji projektu i tak szły by swoim torem. PIS miał na to taki sam wpływ ,jak twoje wywody na porost mchu w Peru. To ze PIS może cokolwiek realizować to tylko z powodu dobrej kondycji finansowej jaka dostali od PO w prezencie.
Robert21.03.2019, 16:18
Oczywiście, że tak myślę- PiS obniżył bezrobocie, zmniejszył dług, doprowadził do przyspieszenia gospodarczego, chroni polskie dzieci przed pedofilami i umieszczaniem ich w parach homoseksualnych. I za ta należy im się wieczna chwała.
po21.03.2019, 14:38
Robert ty naprawde tak myślisz ?
mieszkaniec21.03.2019, 14:22
@Robert
Po przeczytaniu Twojego komentarza powtórzę za Julianem Tuwimem "Powiedzieć komuś: idiota! ? to nie obelga, lecz diagnoza".
Robert21.03.2019, 12:43
Dziękujemy prezydentowi i całemu rządowi PiS za rozwój Polski i naszego regionu. Liczymy na dalsze inwestycje zwłaszcza w rozwój zakopianki. Prosimy o przyspieszenie prac budowlanych bo jak kiedyś wygra PO to znowu na nic nie będzie pieniędzy.
Kierowca21.03.2019, 12:21
Panie Prezydencie koniecznie w drodze powrotnej z Zakopanego proszę zabrać min.Adamczyka ,Panią poseł Paluch , przedstawiciela GDDKiA i zapraszamy do rodzinnej fotografii przed tunelem w Naprawie a przy okazji porozmaqwiamy o problemach ale tak szczerze. Pani szydło nas omija szerokim łukiem a bywa na Podhalu.
nauczyciel21.03.2019, 12:11
i po naukę :D
Narciarz21.03.2019, 11:55
I pojechał na narty.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl