05.04.2019, 11:02 | czytano: 4981

Nowy szef PiS w okręgu

Fot. PiS Rabka-Zdrój
Poseł Wiesław Janczyk nie jest już pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nowosądecko-podhalańskim. Decyzją prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego został nim inny polityk tej partii.
Jak poinformowano, kadencja Janczyka dobiegła końca. Funkcję Pełnomocnika Okręgowego PiS powierzono pochodzącemu z Krościenka Witoldowi Kozłowskiemu (na zdjęciu w środku), obecnemu Marszałkowi Województwa Małopolskiego.
Nowy pełnomocnik PiS ruszył już w teren. Jego pierwsza wizyta wyjazdowa na terenie okręgu odbyła się w Rabce-Zdroju. Jak wynika z relacji radnego powiatowego Bartosza Leksandra, w lokalnej siedzibie PiS toczyły się rozmowy o możliwościach zacieśniania współpracy pomiędzy poszczególnymi poziomami administracji samorządowej.

oprac. r/
komentarze
k06.04.2019, 10:26
Pustak. Sytuacja w Grecji jest bardzo podobna do obecnej w Polsce. Greków do kryzysu doprowadził populistyczny rząd który żeby się utrzymać przy władzy fundował ogromny socjal/ tak jak u nas 500+ mama+ / i jak myślisz że grecy nie popierali takiego wsparcia dla rodzin , to się mylisz .Byli zachwyceni. Podobnie jak u nas. Glosowali dalej bo im się zdawało że
worek nie ma dna. podobnie jak u NAS. W momencie jak naszedł kryzys
spora część z nich dostała połowę rent,emerytur ,zasiłki zostały wstrzymane ale dalej uważali że ich RZĄD jest dobry dobrze rządzi a zła UE jest przeciwko bogaceniu się greków. COŚ CI TO PRZYPOMINA? Pustaku. Są miejsca gdzie strumień państwowych pieniędzy płynie i coraz szerzej. np.TORUŃ.
pustak06.04.2019, 07:37
Rozwalenie PO od środka to robota władz regionu w Krakowie, które w swej pysze i bucie odgórnie uznały że poparcie na Podhalu jest tak duże że należy stworzyć drugie nowe koło. Zaczęła się wówczas szkodliwa rywalizacja między sobą obu kół, do tego doszło haniebne expose premiera Tuska, w którym zapowiedział on Polakom podniesienie wieku emerytalnego i poparcie dla PO wyparowało. Ale już w momencie poprzedzajacym to expose koła PO na naszym terenie była ostro skłócone. Jednak myślę, że to nie była zaplanowana likwidacja, tylko Kraków błędnie ocenił że Podhale to to samo co Kraków, a jak wiadomo Kraków wówczas (teraz pewno też) był bastionem PO. Zresztą to pierwotne nowotarskie koło PO nic ze wspierania szyldu PO nie miało, czego dowodem jest to że po zmianie szyldu ci sami politycy nawet są obecnie silniejsi niż wwóczas gdy byli w PO.
@żenua05.04.2019, 21:54
zapomniałeś powiedzieć że to założył kolo PO .Podobno to była zaplanowana akcja likwidacji PO w Nowym Targu .Akcja skuteczna.
Antypis05.04.2019, 20:48
Do Pustak Dobrze się czujesz ?Pycha i szmal nie chce zadłużać kraju?
git05.04.2019, 19:14
Pustak nie wiem czy pianiak czy max za niedługo suweren was wszystkich, wymieni i bedbędzie gitttt
żenua05.04.2019, 19:12
@pustak PIS skumał się w powiecie z byłymi politykami PO i dlatego przerąbał . Jańczyk nic nie poradzi na dziwną politykę Gwiazdy Pienin
która promowała i w imieniu której twarzą kampanii był kandydat na posła i radnego PO . Mam nadzieję że nie polecą z Jańczykiem jego pupile z Nowego Targu,
pustak05.04.2019, 17:39
@ k:
Dlatego nie ma pieniędzy, ponieważ obecny rząd nie chce zadłużać kraju ponad miarę, żeby Polska nie podzieliła losu np. Grecji, która wskutek brawury kredytowej na niepotrzebne inwestycje (głównie wokół Olimpiady 2004) popadła w taki kryzys, że musieli sobie wszyscy obciąć 40% pensji co miesiąc, sprzedać port Pireus Chińczykom, jakieś wyspy, ponadto Bruksela weszła na indywidualne konta Greków i zabrała każdemu Grekowi na Cyprze od 10 do 20 procent oszczędności z ich prywatnych kont, nie mówiąc o zablokowanych bankomatach, strajkach, demonstracjach i armatkach wodnych na ulicach. Bo banki jak chcą udzielić kredytów to się do mniej rozwiniętych krajów mizdrzą i obiecują gruszki na wierzbie, ale jak trzeba im oddawać długi to już nie jest tak różowo: co do centusia i na wyznaczony dzień wpłata transzy. Do rany przyłóż i gangrena. Naprawdę, lepiej żeby te piece na gaz poczekały aniżeli mielibyśmy skończyć jak Grecy.
Bełkotliwa Nowomowa05.04.2019, 15:58
Jak wynika z relacji radnego powiatowego Bartosza Leksandra, w lokalnej siedzibie PiS toczyły się rozmowy o możliwościach zacieśniania współpracy pomiędzy poszczególnymi poziomami administracji samorządowej.
To ja sie pytam, dlaczego dyskryminuje się wszelkie piony administracji samorządowej? Czy my, ludzie pionów jesteśmy gorai od poziomów? Przecież jak się zaciesnieni pion można osiągnąć wreszcie pewien poziom. A jak zacieśniać poziom to nic z tego nie bedzie, bo powstanie tylko punkt.
pustak05.04.2019, 15:35
To może przy nowym pełnomocniku zmieni się starosta i PiS przejmie władzę w powiecie nowotarskim? PiS jest największym ugrupowaniem w radzie powiatu nowotarskiego, to PiS został wskazany przez wyborców do tworzenia koalicji. Zasadne wydają się przypuszczenia że poprzedni pełnomocnik nie wykonał odgórnych instrukcji i oddał władzę koalicji post-PO, prezes PiS nie dał tego posobie poznać, ale się wkurzył, odczekał pół roku i teraz dopiero podziękował posłowi Janczykowi za tak świetne działanie w interesie PiS że to inne partie tworzą koalicję, choć PiS ma największe poparcie.
Seb05.04.2019, 15:00
"powierzono pochodzącemu z Krościenka Witoldowi Kozłowskiemu (na zdjęciu w środku)"

A gdzież to zdjęcie?
k05.04.2019, 12:02
Rabka? To dobrze bo mamy ogrom pytań. Po pierwsze. Od 2017 leżą wnioski w rabczańskim urzędzie miasta na wymianę kopcuchów na gaz. DLACZEGO nie ma pieniędzy a uzdrowisko się dusi. Po prostu skandal. miasto nawet oceny energetycznej budynków nie chce przeprowadzać.A podobno ma leczyć schorzenia płuc. kolejna sprawa. Dlaczego po odzyskaniu przez właścicieli budynków w centrum zdroju / Pod Gwiazda i trzy róże/ nikt nawet palcem nie kiwnął przy tych ruderach. Obiecali hotele ,renowację, restaurację w efekcie dostali nieruchomości warte miliony za 1zł. I co dalej? Może ktoś zna odpowiedź? Ktoś nam odpowie dlaczego tak się stało? Co z rozwojem turystycznym Rabki? Wybory za pasem to trzeba by było znać odpowiedzi panowie i panie z PIS-u.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl