10.04.2019, 19:04 | czytano: 5910

Przebudowa ul. Szaflarskiej nie może ruszyć. Powiat czeka na podpis ministra i obiecaną dotację

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Od miesiąca powiat nie może wybrać firmy do przebudowy ulicy Szaflarskiej. Oferty są na stole, powiat jest gotowy zlecić prace, ale wciąż czeka na podpisanie umowy o dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Bez niej nie może rozpocząć inwestycji.
Kilkumilionowa dotacja jest niezbędna, żeby zrealizować inwestycję. I choć wniosek powiatu na przebudowę ulicy Szaflarskiej trafił na pierwsze miejsce rankingu, jego wyniki musi jeszcze zatwierdzić ministerstwo. Trwa to już jednak od początku tego roku i wciąż nie wiadomo, kiedy to się skończy. Starosta Krzysztof Faber obawia się sytuacji, że dotacja przyjdzie za późno i trzeba ją będzie oddać, bo żadna z firm nie podejmie się przebudowy drogi w obowiązujących terminach, mając na to tylko kilka miesięcy. A wtedy i dotacja, i inwestycja - przepadną.
- Czekamy - mówi starosta Faber.

11 marca otwarto oferty od firm, które chcą przebudować ulicę Szaflarską. Oferty wahają się od 6,9 do 7,8 miliona złotych. Najkorzystniejszą finansowo ofertę złożyło Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targum, które ma największą szansę na otrzymanie zlecenia.

Planowana przebudowa obejmie 1 kilometr górnego odcinka ulicy Szaflarskiej, od skrzyżowania z Al. Solidarności do zakopianki. Roboty obejmują m.in. wymianę nawierzchni, poszerzenie drogi, budowę trzech pasów, obustronnych chodników i ścieżki rowerowej. Termin zakończenia prac to koniec października tego roku.

Inwestycję współfinansują Starostwo Powiatowe w Nowym Targu i Urząd Miasta.

r/
zobacz także
komentarze
ojciec13.04.2019, 22:45
Szaflarską powinien wyremontować Klapek na spółkę z Wojasem.Oni będą dużo budować i ich samochody będą niszczyć drogę...To samo Castorama i inni...
Fuj13.04.2019, 20:07
Trzabyło wybrać Liszke to by kasa była, na POwski samorząd nikt kasy nie da, prąd, śmieci, czynsz i jeszcze basen,, do góry,, tfu, to jest dopiero zmiana
Fuj13.04.2019, 20:05
Andrzej lecz sie ,wybraliscie se watyche to niech działa, bedzie Liszka burmistrzem to i dojna zmiana pomoże , a teraz to do rudego i schetyny niech se napiszą
Andrzejx4813.04.2019, 11:17
No a gdzie jest posłanka Paluch gdzie Siarka gdzie radny Liszka tyle naobiecywali jaka to dojna zmiana i co pokazywać się na uroczystościach to tak no ale zrobić coś dobrego dla regionu to już nic ważne
xxx11.04.2019, 22:37
ciężko widzę ten remont... ale tak ogólnie remont powinien zacząć się od sciagnięcia tego szpecącego baneru Pana Liszki niech że on tam powiesi cokolwiek innego byle nie swoją podobiznę...
Tolerancja11.04.2019, 12:11
No ale jak to? Przecież /.../ Paweł Liszka obiecywał i mówił, że rząd da... ojej.

Ps. czy billboardy kandydata nadal szpecą teren Szaflarskiej i dwupasmówki?
elektryk11.04.2019, 10:46
Przed wyborami w jesieni ministrowie przyjeżdżali i obiecywali - na wszystko będą pieniądze. Już zapomnieliście ilu obiecywaczy było w Nowym Targu ? ilu radnych się z nimi chciało wypromować ? Premier cały czas gadał, że kasa pełna i żadnych problemów, tak świetnie rządzą. A teraz przyszedł czas gdy trzeba rzeczywiście pieniądze wydać i okazuje ile warte były obietnice. Lekarze rezydenci obiecanej kasy nie dostali, niepełnosprawni nie dostali, nauczyciele nie dostali, frankowicze nie dostali , mieszkanie+ zdechło zanim się zaczęło, bezpłatne leki dla seniorów okazały się kpiną, miały być darmowe szczepienia, miała być większa kwota wolna od podatku i się o tym zapomniało, kolejne inwestycje opóźniane, przetargi odwoływane - tylko w małopolsce 4 duże przetargi na budowe dróg odwołane...Na żadne inwestycje nie ma już kasy bo brakło by na kupowanie suwerena, to na jakąś Szaflarską miałyby się znaleźć ? przyznać się nie można więc trzeba przeciągać przetarg ile się da. A taki wspaniały miał być ten rząd. Okazali się dobrzy tylko w rozwalaniu i rozdawaniu cudzych pieniędzy.
No i w propagandzie.
Zmęczony11.04.2019, 10:17
@maciek o. Słuszne spostrzeżenie. Dodałbym od siebie, że miastu, które chce wydać ...dziesiąt milionów na fanaberie włodarzy (przebudowa baranów) nie dałbym złotówki z budżetu. Jak tacy bogaci niech sobie sami sfinansują remont kilometra drogi. Tak źle zarządzanego miasta ze świecą szukać, choć to może tylko moje złudzenie, może gdzie indziej jest tak samo albo i gorzej. Miasto, które na własne życzenie zakorkowało sobie centrum (najpierw dekada, potem galeria), zafundowało tym samym paskudne powietrze mieszkańcom centrum, a to nie jest metropolia, gdzie w nim tylko biurowce, tu mieszkają tysiące ludzi. Dodać do tego kolejne "centrum" handlowe Ludźmierska, teraz Szaflarska. Nie mówię, że cały handel w mieście to miałyby być sklepiki w Rynku i okolicy, ale najpierw należało przemyśleć skutki lokalizacji w centrum, a poza nim przewidzieć zwiększone obciążenie i zbudować odpowiednie do tego ciągi komunikacyjne. Ech, już mi się tu nie chce mieszkać.
Toom11.04.2019, 09:30
@maciek o.
Jeśli przebudowa uwzględnia obowiązujący tonaż powiedzmy do 40 t to pod warunkiem, że nikt nie będzie jeździł przeładowany to nic się nie powinno stać z tą drogą. Jeśli dojdzie do zniszczenia to można później egzekwować od Inwestora galerii albo już teraz zapisać w umowie takie szczegóły.
Inną sprawą jest to, że aktualnie jest tam taki ruch samochodowy, że ta przebudowa powinna zostać wykonana jak najszybciej.
Nicram11.04.2019, 06:02
Do Maćka
W takim tempie to galerii nie wybudują za 20 lat czyli droga do tego czasu sypnie się już sama
Loko11.04.2019, 05:16
Fajnie ze chca ja przebudowac, ale dlaczego ja od razu nie chca rozbudowac do czterech pasow? Od strony zakopianki bedzie rondo. Galeria powstaje do ktorej wjazd/wyjazd bedzie od szaflarskiej. Wojas chce baseny budowac. Watycha chce budowac wschodio-poludniowa obwodnice i laczyc ja z szaflarska przy kosciele. Az sie prosi zeby od kosciola do zakopianki zrobic dwa pasy, bo to sie zatka przy dwoch.
yyyy11.04.2019, 00:08
bedzie unijny dojazd do term?
mesjekonrad10.04.2019, 22:30
pis musi oszczędzać! tyle już dobrego zrobił, tyle pieniędzy rozdał posłusznym... Dobre panisko, ale ileż można?
miescon10.04.2019, 22:24
A gdzie się podział radny Pan Liszka. Tak bardzo lubił fotografować się z władzą z Warszawy i z Panią Poseł z naszego okręgu.
der10.04.2019, 21:52
A minister nie rychliwy. Ciekawe, że potrafią się czasami dogadać w ciągu jednej nocy,
zorro10.04.2019, 21:29
czekajce następne 20 lata problm się sam rozwiaze abo sprwwe załatwi układ orawsko -rabczański
miescon10.04.2019, 20:41
PIS PIS PIS Kaczyński PIS PIS
Kury mi przestały nieść PIS PIS PIS kurczaki

nie bądź obojętny ;)
maciek o.10.04.2019, 20:37
...specem to ja nie jestem od strategii takiego kalibru ale mając na uwadze , ze przy tej właśnie ulicy ( w ślimaczym co prawda tempie ale jednak ) powstaje galeria handlowa a w związku z tym przez zapewne dwa, trzy lata będzie tam jeździł ciężki sprzęt budowlany itp ......to sorry ale z takim remontem to ja bym poczekał z oczywistych powodów....ale mam prawo się mylić ..... w końcu naszym państwem i to na każdym szczeblu zarządzają sami wybitni fachowcy i to bez względu na opcję polityczną......ta uwaga to tak na wszelki wypadek , żeby mi tu szczekacze nie ujadali , że jestem uprzedzony to jakiejkolwiek opcji :-)
Auto na glebie10.04.2019, 20:16
Róbcie to jak najszybciej, bo dopiero co wymieniłem wahacze w aucie i nie jeżdżę specjalnie po tej drodze, przez te wyboje.
Staszek Alcatraz10.04.2019, 19:50
A jak starzy Dyrektorzy z PZD byli na stanowiskach to pieniędzy było jak lodu i wcale nie musieli się prosić jakiegoś ministra o kase . A tak to zrobiono wielkie show , dyrektorów zwolniono a efektów z tego show jak nie było tak nie ma .
obojętny10.04.2019, 19:31
Może zwolennicy PIS-u którzy w trakcie kampanii do wyborów samorządowych afiszowali się z politykami partii rządzącej i obiecywali różne rzeczy dziś zadziałają na rzecz miasta.
takitam.10.04.2019, 19:21
zamknieta szaflarska - bedzie ciekawie...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl